Prikaz rezultata 1 do 19 od 19

Tema: Vazno obavestenje !

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    53

    Exclamation Vazno obavestenje !

    Ja molim sve ljude dobre volje sa foruma Tarantule da se malo aktiviraju i predju na forum Skorpije. Forum Skorpije je izumro, niko ne posecuje, voleo bih i tamo malo da se druzimo.
    Hvala.
    Od srca vas Sinisa.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Ja bih rado prihvatio poziv ali nisam nikada posedovao skorpiju pa nemam iskustva a ni znanja nesto preterano. Napisi jedan post o tome zasto ih preporucujes za drzanje odnosno zasto su tebi zanimljive. Bio bi dobar pocetak..

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Dobra ideja za pocetak. Evo ovde cu napisati ds ne otvaram novu temu. Hvala ti

    Ja sam licno krenuo sa tarantulama prosle godine i sta ja znam tarantule nisu lose ali imaju jednu jako veliku manu. Ta mana im je da cim otvorim poklopac one beze u rupu. Nekako su plasljive, kad je stavim u ruku ona se ukopa i ne mrda. Dok skorpija nocu neprestano seta, prilikon stavljanja na ruku skorpija se penje uz ruku i ide sve do ramena. I skorpija je redja, svi ce se vise zaintrigirati kad vide skorpiju nego T. I ono klasicno pitanje "Jel otrovna?" posto ljudi misle da su sve skorpije otrovne. Tako da svima preporucujem da za pocetak uzmu neku bezopasnu skorpiju i svidece im se sigurno, zanimljivije su od T u svakom pogledu jer imaju i zaoku i klesta sa kojim se bore sa malim bubicama u toku hranjenja, i nesto najatraktivnije je kad vidis da koriste zaoku da savladaju plen.

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Nije moglo da mi stane pa nastavljam ovde:

    Ja sam pocetnik sa skorpijama, imam Heterometrusa sp i A. Australisa. Ali kad vidim da retko ko ima skorpije bude mi zao jer su stvarno prelepi i zaninljivi ljubimci.
    Nadam se da ce iko ovo procitati pa da se sretnemo na forumu Skorpije, pozdrav

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Citat Prvobitno napisao siki95 Pogledaj post
    imaju i zaoku i klesta sa kojim se bore sa malim bubicama u toku hranjenja, i nesto najatraktivnije je kad vidis da koriste zaoku da savladaju plen.
    Bas tako.Nikada nisam video uzivo kako skorpija lovi ali jesam na internetu.
    Prvo hvata plen klestima i jako ga stegne,pa onda trazi mesto za zaoku,ubada i usmrcuje plen.To stvarno izgleda mocno,a po meni su skorpije cak malo,ali malo lepse od tarantula.
    Bas je zanimljivo kako ne ubadaju bilo gde nego traze posebno mesto.
    Mislim da se mojim roditeljima skorpije mnogo vise svidaju od tarantula,pa ako neuspem da ih nagovorim da me puste da kupim tarantulu sigurno cu ih nagovoriti da me puste skorpiju.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Evo i meni je skorpija mnogo zanimljivija od tarantula i nabavit cu je msm sad trenutno u obzir odalzi samo neka od heterometrusa i cim je moj "diler" bude imao u prodaji kupit cu,a cuo sam da het. jako rijetko koriste zaoku jel to tacno?
    "Jedino što će ti pasti sa neba jesu sneg, i kiša"

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    I zasto neko ne bi pre kupio skorpiju nego tarantulu? A mogu se nabaviti isto kao i tarantule.
    Heterometrus ti je ok, bezopasan je i nece ubosti nikad jedino ako ga bas smaras prstima
    Smajo jel si bas iz Sanskog Mosta? Kako mi je Sana river?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Otvori novu temu i napiši nešto o svojim škorpijama i napiši sve o čuvanju škorpija uopšte,ali iz prakse pošto na internetu ima baš mnogo tekstova koji su skoro isti,a nisu proizišli iz prakse nego prepisani sa nekog drugog sajta.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Citat Prvobitno napisao siki95 Pogledaj post
    I zasto neko ne bi pre kupio skorpiju nego tarantulu? A mogu se nabaviti isto kao i tarantule.
    Heterometrus ti je ok, bezopasan je i nece ubosti nikad jedino ako ga bas smaras prstima
    Smajo jel si bas iz Sanskog Mosta? Kako mi je Sana river?
    Kod nas je malo teze nabaviti skorpiju za razliku od T,heterometrusa baz zbog toga zelim jer su mirni pa zelim svojima pokazati da su potpuno bezopasni tako da se malo opuste , Sana nikad ovakva nije bila,kupanja nikako nema kisa svaki drugi dan, malo dosadno ali opet prelijepo za setati pored rijeke,pecati i sl. jes bio/la nekad ovde?
    "Jedino što će ti pasti sa neba jesu sneg, i kiša"

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Ne vredi otvarati temu ima sve na ovom forumu za svaku vrstu posebno sve objasnjeno. Aleme kad kupis heterometrusa zeleces nesto extremnije i opasnije i neces se zaustaviti samo na tome. Posle toga ces hteti otrovnu skorpiju jer ove neotrovne su za penzionere haha
    U Sanskom Mostu nisam bio i voleo bih da dodjem. Bio sam u Bihacu, Grmusi, Novom Gradu. Evo sutra bas idem u Novi na 3 dana i na zbor u Grmusi to ti je blizu Sanskog Mosta valjda znas.. Super je taj deo Bosne i volim da dodjem, da nije bilo rata ziveo bih i dalje tamo al sta ces.
    Nadam se da se moderatori ne ljute sto smo skrenuli sa teme

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Malo si me zaintrigirao moram da priznam, A.australis mi je jako lep ali jos uvek mi nije jasno kako je tako dostupan ako je toliko otrovan...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Ovde se moze pronaci sve o skorpijama pa i vise http://www.mypalhs.com/forums/showth...bout-Scorpions

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Bio sam u prilici da uzmem australisa, ali sam se odmah predomislio čim sam saznao da su ekstremno otrovni, ali me škorpije svakako zanimaju i bilo bi dobro kada bi se forum Škorpije malo aktivirao.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Koliko dugo zivi scaber a koliko dugo australis?
    Na jednom mestu na internetu sam procitao da oboica zive oko cetiri godina ženke a mužijaci samo jednu godinu?

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Eto da sam znao mogao si mi ponijeti kakvog heterometrusa ako budes dolazio u SM javi mozes odsjesti kod mene bez ikakvih problema koliko god dugo hoces,razgovarao sam vec podavno sa roditeljima sta oni misle o tome i slozili su se pa eto
    "Jedino što će ti pasti sa neba jesu sneg, i kiša"

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Kao sto ste verovatno videli po forumu, ja sam 2x pokusao sa skorpijama, jednom je to bio australis a drugi put jayakari i obe su mi uginule posle oko mesec dana... Krivo mi je sto ne doziveh ni jedno presvlacanje da vidim, obe su bile minijaturne...

    Sada se ne usudjujem da kupim ponovo, ocigledno nisam ja za skorpije - ipak sam ja lav u horoskopu :P

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    007 citao sam sve, ja ne znam sta ti njima radis pa ti uginu. Da ih mozda ne zlostavljas ?

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Nije mi jasno zašto su vam škorpije interensantije od tarantula.Meni su takođe prejeke i volio bih imati ali nisam u mogućnosti da uzmem,nema mi ko prebacit.
    Poređenja radi,tarantula ima kilo vrsta ,em različitih boja,veličina,ponašanja... uzmeš npr cyana plete ko nenormalan, agresivan na hranu nije zdravo ,i kako ti nije zanimljivo gledat ga kako lovi po bukvalno posteljini od paučine,ili uzmeš irminiu, murinusa koji su teleportirajuće brzi pa gledaš kako napadaju a izgled #### mamu..... nisam nikada imao škorpiju ali sam čuo da su po pitanju aktivnosti gore od tarantula,odnosno da još više miruju rijetko se kreću... jedino sad ako si toliko lud za tim momentom kad ubada plijen pa da ti je radi toga interesantnija.al opet pulchra,geniculata,blondi.. koji imaju ogromne zube brrrrrrrrrrrrrrrr

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Vazno obavestenje !

    Citat Prvobitno napisao siki95 Pogledaj post
    007 citao sam sve, ja ne znam sta ti njima radis pa ti uginu. Da ih mozda ne zlostavljas ?
    Ne znam drugar, ja se jos kao trudio da im ugodim...

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •