Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

  1. #1
    Novajlija ledu77'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    4

    Uobičajeno Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Pozdrav svima !!

    Nasao ga u dvoristu a ne znam nista o njemu ...

    IMAG1790.jpgIMAG1785.jpgIMAG1786.jpg

    Hvala unapred !!

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Ako si ga našao u dvorištu onda je pobegao nekom od tvojih komšija. To je bradata agama.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Novajlija ledu77'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Izazvao je paniku po komsiluku !!
    Niko ne drzi u kraju gustere .....
    Cime da ga hranim i koliko je star odprilike ??

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Očigledno da ih drži. Ištampaj na papir da si ga našao i zalepi na obližnje bandere i vlasnik će ti se sigurno javiti. Ako ti se ne javi niko, pokloni ga nekome sa ovog foruma. Teško da će preživeti kod tebe ako ne znaš ništa o njemu i nemaš ništa od opreme a ne bi valjalo da jede insekte koje uloviš u dvorištu. Za njih je obavezno imati živu hranu iz uzgoja, bilo da je kupuješ ili sam uzgajaš a najčešće su u pitanju južnoameričke bubašvabe (Blaptica dubia) i larve fobasa (Zophobas morio), a pored toga neophodni vitamini i minerali. Dok ne nađeš vlasnika, možeš ga držati u toj gajbi jer mu odgovara da ima sunca a takođe i hladovine. Dobri su penjači pa nemoj bez nadzora da ostavljaš gajbu otvorenu a inače su u većini slučajeva vrlo pitomi pa ih možeš slobodno uzimati u ruke.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Avanturista. Super izgleda.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Dobro kaze,izlepi plakate i cekaj vlasnika,ako ne pokloni je nekome sa foruma
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Mislim da pod iseci plakate nisu mislili ponuditi gustera na svim sajtovima za prodaju a da sam nisi informisan dovoljno a verovatno i covek koji je kupuje ali to je tvoja stvar, takodje mislim da bi trebalo da pazis kome je prodajes i da se kao sto je vec navedeno informises vise.. doduse guster nije iz zemlje izasao pribadao je nekome kome ta zivotinja verovatno nedostaje i za koju se brine i dok god je kod tebe tj dog god je ne prodas ne mozes joj obezbediti dobre uslove i ako te mrzi tj. ako nemas vremena da postavljas plakate bilo bi bolje da je das nekom iskusknom jer sto duze ti cekas da ti se javi neko na kupujem prodajem i gde sve ne koji prvi put vidi gustera... rizikujes zivot tog gustera.. ali ne bi da osudjujem to je samo moje licno misljenje.. nadam se da nikog nisam uvredio

  8. #8
    Novajlija ledu77'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    4

    Uobičajeno

    ###, trebao sam detaljniji prvi post da napisem....
    Imam samo par komsija, i deli nas velika suma. Ne zivim u gradu ...
    Blizu je Ibarska magistrala, mislim da ga je neko napustio , namerno ili slucajno ...

    Pazi sad pricu ...
    Prvo se pojavio kod jednog od komsija, stariji covek u penziji koji momentalno zove policiju !!
    Dolazi inspektor i zakljucuje da je neki odbegli ljubimac ... Zarobise ga u plasticnu korpu ...
    Policija zove Veterinarski fakultet koji obecava da ce doci do kraja dana ...
    Prodje nedelju dana a njih nigde ... Srbija...

    E onda se ja pojavljujem i kao najmladji u kraju i najludji
    dobijam ga sa sve korpom ... Zena kuka... Klinac se odusevio ...
    Guster pre provere pola dobija ime Igi (po nekom crtacu) a inace je zenka ...
    Zena smara sa prodajom jer se plasi....Klinac nece da menja ime ...

    Kad me je HEY-HO uputio na vrstu dosta sam procitao o njima kao i podatak
    da su najbolji za pocetnike kao sto smo mi ....
    Ja i klinac je vec gojimo sa super crvima i brzim Dubijama iz uzgoja Akvariolenda
    i skupljamo pare za terarijum ...

    Da mi je neko pricao pre nedelju dana da cu da gajim gustera na selu ...
    Inace se IGI kupa u jednoj od posuda za vodu drugog ljubimca ASKE - zenke labradora...
    I ona se nesto nadurila kao i zena ...CELA PRICA !!

    Jos jedno hvala HEY-HO !!

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Nesvakidasnja prica. Kada sam video temu pomislio sam neki nas guster, ali slike su bile iznenadjenje :-) Ledu svaka cast za tebe! Moj ti je savet da zadrzis gustera ako mozes da mu pruzis uslove neophodne za zivot i da zaboravis na lepljenje plakata. Da je u pitanju bio brizan vlasnik guster ne bi pobegao sigurno. Naravno to je moje misljenje.
    Sto se Veterinarskog fakulteta tice na njih zaboravi. Da si rekao da uz gustera dajes i par hiljadarki, dosli bi sigurno. Mada realni da budemo, po zakonu, to nije njihov posao, ali ako se vec vode da imaju "strucnjake" za egzoticne zivotinje trebali su da izadju na teren.

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Nema na čemu Nisam očekivao da ćeš pročitati nešto o njemu i na kraju ga prisvojiti, svaka čast na poduhvatu Imaš ovde na forumu fotografija i uputstava kako da napraviš terarijum a od opreme ti treba UVb neonka (ta je baš za reptile, košta oko 15 evra), spot sijalica i neke deblje grane po kojima će moći da se pentra. Ta neonka će ti trebati zimi a leti je dovoljno da ga držiš preko dana na suncu. Dakle, kao što sam već rekao, trebao bi da ima osunčan deo i hladovinu tako da može da bira gde mu odgovara.
    Pored dubia i super crva, pokušaj da mu daješ lišće celera, lišće šargarepe, lišće maslačka, grožđe, narendane jabuke, grašak, narendane tikvice itd, takođe ima na forumu šta sve može da se daje.
    Srećno ti bilo sa novim ljubimcem i okači povremeno neku sliku
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #11
    Novajlija ledu77'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Jabuku,tikvice kao i maslacak voli, sargarepu ignorise ....

    Hvala na savetima. Slike uskoro...

  12. #12
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Da ne bi otvarao nove teme tu cu da pisem. Pri radu u jednu kucu napolje pod jedan "kamen" sam nasao jednog gustercica koi mislim da je bradasta agma. Inace se nalazim u Malti da ne bude zabuna da na balkanu ima bradonje zena odma ga je procitala da moze da jede sargarepu i odma mu dala jer agma ili je nesto drugo 20150225_193809[1].jpg 20150225_193811[1].jpg20150225_193754[1].jpg20150225_193751[1].jpg20150225_193742[1].jpg

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Nije to agama.. Meni to lici na nekog gekona.. Postavi malo boljeg kvaliteta slike..
    love of tarantulas..

  14. #14
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Bilo bi zabune i da na Malti nađeš bradonju
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  15. #15
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    kad sam ga video i uhavtio kolga je reko da je zabranjeno tu da se hvataju pa kako mi je izgledao tad pomislio sam da je agma ima one kao "bocke" po telu i jutros boja mu je bila mnooogo svetlija nego sada i po tome sam doneo moj zakljucak ovo je najbolje od slike sto mogu za sada jer je jasnije sada 13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Meni se cini da je to Tarentola mauritanica .. Pogledaj slike na guglu pa uporedi da li je to to posto ti bolje vidis uzivo..
    love of tarantulas..

  17. #17
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    bas je ovakav sacu da pretrazim forum da vidimo mozemo li ga cuvati hvala

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Tarentola mauritanica je u pitanju i bolje da ga vratite u prirodu. Ovaj guster iskljucivo jede insekte tako da je malo teze se brinuti o njemu ukoliko isti nisu dostupni. Nije iznenadjenje naci ovakvog gustera na Malti, a tamo se moze naci i jos jedan gekon Hemidactylus turcicus. Bilo bi iznenadjenje da se ovakav guster nadje lupam u Poljskoj, Nemackoj, Austriji, Srbiji itd.
    Sto se nalaska bradonje na Malti tice bilo bi zabune, ali mislim da nije iskljucena ta mogucnost ukoliko ga neko pusti u prirodu. Jednom sam citao o Malti i o njenoj herpetofauni i za nekoliko njihovih vrsta se misli da su dosle sa strane. Bradate agame bi kada bi ih neko pustio mogle bez problema da nastane Maltu. Na kraju krajeva agame (doduse ne bradate) nastanjuju Grcku.

  19. #19
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Pusten je de je nadjen hvala

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Pomoc !! Koja je ovo vrsta gustera ??

    Uradio si najbolju stvar! Pozdrav!
    love of tarantulas..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •