Prikaz rezultata 1 do 17 od 17

Tema: Pitanja moje majke

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Pitanja moje majke

    Ova pitanja u vezi tarantula muce moju majku pa me je zamolila da ih postavim na forum jer zeli strucne odgovore u vezi istih,zato iskusni clanovi molim vas odgovorite:
    1.Da li je otrov tarantula opasan(smrtonosan) za malu decu(imam dva mladja brata)?
    2.Da li se terarijum sa tarantulom moze nalaziti u prostoriji u kojoj u kojoj borave mala deca?
    Poslednji izmenio Alem2001; 14.08.14. u 12:46.

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Sta je sa starijim ljudima danas ovo je strasno. Kad vide ili cuju za pauka kao da su videli duha.
    A ti drugar nece deci nista biti ako ih ujede malo ce ih boleti i dobice crvenilo na mestu ujeda ali sa ledom bi proslo brzo sve.
    A sto se tice cuvanja ne bih ti savetovao da ih cuvas gde su deca, dete ko dete hoce sve da pipne. Mogu ti srusiti terarijum u svakom trenutku.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    1. Zavisi o kojoj vrsti je rec ali nije zabelezen ni jedan smrtni slucaj. Od vijetnamske sentipede je zabelezen jedan (koliko sam cuo, demantujte) a u pitanju je bila mala devojcica, tako da nisam siguran da neka Lampropelma ili Heteroscodra ne bi ubila malo dete pod odredjenim, losim okolnostima. Nisam strucan, ovo je moje zdravorazumsko razmisljanje i takodje me zanima sta ostali misle. Ako su u pitanju vrste sa novog sveta onda nemas problema sa otrovom ali imas sa dlacicama...

    2. Naravno da moze ako je adekvatno postavljen odnosno ako imas visoke i stabilne police.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Znam da im nista nece biti,nece je oni uopste uzimati u ruke,ali znate kakvi su roditelji.
    Terarijum bi bio dobro ucvrscen tako da bi ga bilo tesko oboriti ga,mozda nabavim i bravu za terarijum tako da bi svi bili bezbedni i srecni.
    Hvala vam puno ljudi,mnogo ste mi pomogli.
    Poslednji izmenio Alem2001; 14.08.14. u 14:29.

  5. #5
    Novajlija Tarantulas'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Preporucio bi ti da uzmes nekog iz roda Brachypelme.Mirnije su naravi

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Bilo je, u vise navrata price o ''naravi'' tarantula i gotovo sam siguran da se vecina slaze sa tim da one nisu agresivne vec defanzivne zivotinje i da se vise razlikuju u mogucnostima da, na u razlicitim stepenima opasan nacin, iskazu tu defanzivnost kada su ugrozene (neke su brze, otrovnije, imaju razlicit tip iritirajucih dlacica itd...), kao i da temperament zavisi mnogo od jedinke do jedinke. Ako se dobro informises i odgovorno postupas u rukovanju sa njima neces sebe ni druge dovesti u nikakav oblik opasnosti..

  7. #7
    Novajlija Tarantulas'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Bas sam citao o tome sad slazem se s tobom u potpunosti!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Nije mi vazno da li je tarantula agresivna iline posto nemam nameru da je hendlujem.

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Naravno da ti je važno jer su te "agresivne" vrste uglavnom afričke ili azijske što znači da se jako brzo kreću i mogu ti lako pobeći. Tada će tek nastati frka u kući jer je nećeš moći lako pronaći i uhvatiti a ujed slingova ovih tarantula skoro je isti kao i ujed odraslih jedinki tj. isti su simptomi tako da ti je za obavezno da preskočiš sve tarantule Starog sveta i uzmeš neku sporiju američku dok ne uđeš malo u štos sa tim kako se tarantula ponaša pod određenim okolnostima.
    Neki od predloga su: Brachypelma albopilosum, Brachypelma smithi, Brachypelma emilia, Grammostola rosea, Grammostola pulchripes, Grammostola pulchra, Eupalestrus campestratus, Aphonopelma chalcodes, Aphonopelma anax, Aphonopelma seemanni, Chromatopelma cyaneopubescens.

    Što se tiče pitanja:
    1. Nije smrtonosan ali svakako da više utiče na decu nego na odrasle ljude.
    2. Može ako je dobro obezbeđen da ne može bilo ko da ga otvori. To je slučaj kod odraslih tarantula dok male koje se drže u kutijicama ne možeš naročito obezbediti tako da ih deca ne otvaraju.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #10
    Novajlija Tarantulas'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Jos ako je u pitanju manji primerak tesko se moze uhvatiti...

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Eto ja imam malog bratanca, ima dve godine, i 5 terarijuma , 3 u jednoj, 2 u drugoj sobi.. Kad god dodje, najvise voli da gleda tarantule, ali veoma je svestan da nikako ne sme da ih dirne, jer sam ga dosta zaplasio kosuljicama, moram da priznam...
    Tako da, kupi tarantulu Novog sveta [niako pokie i maculatu], i objasni braci o cemu se radi...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Vec sam ja odavno sve sredio sa bracom,ali roditelji i dalje misle da ce ona izaci i sve nas pobiti,ali mislim da vec malo popustaju.

  13. #13
    Novajlija Tarantulas'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Pa tako to ide

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Zlatibor
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Druze moji roditelji meni nisu dali da kupim tarantulu,ali sam u junu na poklon dobio moju prvu T B.smithi i evo imam je vec treci mesec i sada su se uverili da ne moze da izadje i da nece pobiti sve ukucane.



    Pokazi ovo majci.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Citat Prvobitno napisao Snazzynikki FUN Pogledaj post
    Druze moji roditelji meni nisu dali da kupim tarantulu,ali sam u junu na poklon dobio moju prvu T B.smithi i evo imam je vec treci mesec i sada su se uverili da ne moze da izadje i da nece pobiti sve ukucane.



    Pokazi ovo majci.
    Hvala puno,bas mi je ovo trebalo.

  16. #16
    Član BillyTheDummy'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Koliko sam ja razumeo,nije direktno otrovna ali ako je neko alergican na ujed pcele i ostalih insekata moze da izazove razlicite reakcije u odnosu na coveka putem anafilaktickog soka u krajnjem slucaju,gde se javljaju razliciti simptomi u vidu gusenja svraba vrtoglavice i slicnih stvari,mada ko je alergican verovatno to i zna,i i ima prepisanu terapiju u slucaju ujeda.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pitanja moje majke

    Na svu srecu niko u porodici nije alergican,tako da mi je to najmanja briga,ali roditelji su roditelji.....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •