Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 40

Tema: Hitno, problem sa C. ritae

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Hitno, problem sa C. ritae

    Pozz raja, imam frku veliku sa C. ritae. Optrilike u zadnjih 4-5 mjeseci jedva da je jela 2-3 puta i to negdjen a polovici, nikako ju nisam uspio natjerat da jede i opistozoma joj je relativno mala, već duže vrijeme noge drži manje više pod sobom kao da hoće da ugine,ali kad kapnem koju kap vode pomjeri se i pije te joj radi toga držim nešto veću vlažnost. Do prije nekih 7 dana se normalno kretala ali u zadnja 2 dana nikako, noge joj ne funkcionišu uredno, kao kod lošeg presvlačenja hoda otežano, u prilogu par snimaka kretanja i tarantule,nisam pucao slike.Šta mi je činit i da li se može šta uraditi, stavio sam ju u karantin.U prilogu je današnji snimak i slika od prije 7 dana.Postavit ću još koji snimak dok se uploaduje.




  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae


  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    U jbt, stvarno lose izgleda.. Prebaci je odma u kutiju sa mokrim ubrusima i stavi cep sa vodom, i na mali plasticni poklopac ili tako nesto sveze ubijenog fobasa ili lateralisa.. Preseci bubu na pola i ostavi je i ne hendlaj je nego prebaci u kutiju i posmatraj sta se desava i da li ce jesti..
    love of tarantulas..

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae


  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Citat Prvobitno napisao ZolleRu Pogledaj post
    U jbt, stvarno lose izgleda.. Prebaci je odma u kutiju sa mokrim ubrusima i stavi cep sa vodom, i na mali plasticni poklopac ili tako nesto sveze ubijenog fobasa ili lateralisa.. Preseci bubu na pola i ostavi je i ne hendlaj je nego prebaci u kutiju i posmatraj sta se desava i da li ce jesti..
    Hendling je bio samo u toku prebacivanje inače ne praktikujem držanje po rukama,pokušavao sam sa malim tenebrijama skroz malim sa laterima ma jok ništa ju ne interesuje više od 2 mjeseca

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Ok. Pa zato ti i kazem probaj sa sveze ubijenim lateralisom presecenim na pola, i ostavi ga kod nje.. Ili fobasa 2 iscedis na poklopac, i prati da li ce jesti, deluje mi slabo da lovi ziv plen..
    love of tarantulas..

  7. #7
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Slažem se da loše izgleda, deluje kao da ne može redovno da savija noge u zglobovima. Sumnjam da se ovo može popraviti narednim presvlačenjem, ako do njega uopšte i dodje, a do tada pokušaj ovo sa hranom što ti je Zole rekao. U prirodi su šanse da ovakva tarantula preživi ravne nuli tako da nemoj puno nade da ulažeš u ovo ali svakako se trudi da joj povremeno ubaciš izgnječenu bubu i da je ukloniš ako je ne pojede u roku od jednog dana. Napravi joj i neko manje skrovište, možda se nekako odomaći u njemu pa bolje odreaguje na plen koji se mrda u blizini.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  8. #8
    Član RIO'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2013
    Lokacija
    sarajevo
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Vakva je meni situacija bila sa A.purpurea i uginula je nazalost ... nadam se da ce se tvoja uspjeti izvuci iz ove krize ... znas kako kazu -za najbolje se nadaj a za najgore se spremaj.. :/

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    ubacio sam joj danas latera i donio do nje skroz,samo je legla na njega malo bila tako i odšetala dalje,uopšte ju ne interesuje hrana,izgnječio sam baš mali dio i ostavio patrljke nogu da ima nešto vibracije dok iz njega ne iscuri život, stavit ću sklonište pa da vidimo šta će bit,vjerovatno će uginuti što očekujem ali mi nije jasno šta može bit da joj se bukvalno u 7 dana promjeni stanje sa tarantule koja gladuje i hoda u tarantulu koja ne može ni hodati više

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Ostavi je onda u toj posudi sa ubrusom par dana pa vidi da li se išta popravilo. Neka bude nekoliko slojeva ubrusa a vlažni da budu toliko da se pravi barica kada pritisneš dno prstom. Možda i bolje da joj ne nudiš hranu 3-4 dana dok je tamo jer bi je živa možda iritirala a mrtva se lako ubuđala.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    ja kontam da joj je hrana prije potrebna,jer kao što rekoh zadnje hranjanje je bilo prije više od 2 mjeseca,pri tome da je tad pojela 1-2 crva tenebrija i opet prije toga 2+ mjeseca pauze,al ko zna

  12. #12
    Član FlyKiwiFly'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Da li su joj helicere lepo formirane? Da li si je hranio isti dan kad se presvukla poslednji put?

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    helicere su uredne skroz, jela je posle presvlačenja uredno. ne hranim tarantule 10 dana posle presvlačenja tako da ju nisam mogao #####at

  14. #14
    Član FlyKiwiFly'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Ne znam sta bih ti rekao na prvi pogleda sam mislio da je dehidratacija medjutim izgleda da to nije problem, a odbija hranu, a njeni pokreti me asociraju na DSK mada nisam strucan u tome, puno srece.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    ne bi trebalo da je manjak vlažnosti jer baš često joj kapam vodu,i vazda dođe do vode i pije.e sad za dsk sindrom to sam gledao nekoć na netu. nemam blage šta bih rekao,obično ako se ne varam bude posle presvlačenja da se manifestuje al ovo je bukvalno odjednom,ajd odbijanje manje više dosta vrsta odbija iz čista mira, napravih joj danas neko sklonište al ništa ne pomjera se uopšte ukopala se gdje je maramica vlažna i tu stalno

  16. #16
    Član FlyKiwiFly'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Burazeru srecno ne znam ti sta reci zao mi pauka jako nadam se da ce se popraviti situacija :/

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    ma malo reć da mi je žao, s njom sam ušao u hobi prije malo više od godine, uzeo je sa manje od 5 mm i eto šonja

    evo je kad je stigla

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Secam se ove slike sa foruma, nisam ni znao da postoje tolicne tarantule...

    Posto ne znam da pomognem, ostaje mi samo da ti pozelim srecu... Valjda ce se oporaviti...

  19. #19
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Ajoj matori, velika greota, posle tolikog vremena.
    Svu srecu da zelim da se mali oporavi.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Hitno, problem sa C. ritae

    Zelim ti svu srecu,nadam se da ce se oporaviti.

    Ako si primetio da pije vodi iz cinije iscedi jednog fobasa i razmuti ga u vodi i to joj sipaj,tako ce dobiti sve potrebno za presvlacenje,samo nezaboravi da joj to menas svaki dan.Neko sa arachnoboards-a je imao slican problem i uradio je ovako i tarantula mu se oporavila.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •