Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Poljski ili sumski pauci u terarijumu

  1. #1

    Uobičajeno Poljski ili sumski pauci u terarijumu

    Cao, zanima me koje vrste paukova bi mogao da drzim kuci u tegli,plasticnoj kutiji, ili terarijumu. Kakva bi trebala da im bude podloga, na koliko se hrane, da li treba mrezica ili su dovoljne izbusene rupe na poklopcu, i velicinu terarijuma
    Zivim na mestu gde mi je i suma i livada jako blizu, pa ako mozete da predlozite neke vrste koje bi mogao da gajim i sta je potrebno za njihovo odrzavanje.

    Najvise vidjam pauka krstasa, on mi je pao prvi na pamet da ga udomim

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Poljski ili sumski pauci u terarijumu

    Sve zavisi da li uhvatis aktivnog lovca, pletaca mreze ili kopaca. Kada doneses pauka kuci uslikaj ga, okaci slike pa ces dobiti informacije kako da ih gajis. Podloga u tegli/terarijumu bi trebala biti slicna onoj na stanistu gde si pronasao pauka.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Poljski ili sumski pauci u terarijumu

    kako sam citao ovde petacima treba dosta prostora, a za sada bi neku vrstu koja ne zauzima mnogo, koje su naj rasprostranjenije i naj mnogobrojnije vrste ne pletaca kod nas na severu

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Poljski ili sumski pauci u terarijumu

    Verovatno neke Lycosidae. Ja sam u okolini Subotice najviše nalazio pojdine vrste rodova Trochosa, Pardosa, Piratula samo što su one sitne a najkrupnije što možeš naći je možda Hogna radiata.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •