Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Automatski termostat

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Automatski termostat

    Posle dva meseca istraživanja i učenja uspeo sam da privedem kraju automatski termostat koji sam zamislio...i sve mi se više čini da sam se u nekom delu isuviše zaigrao i postavio možda nepotrebnu funkcionalnost.


    Dakle,


    Podešavanjem dnevne, noćne temperature i trenutnog vremena kao i lokalizacija(širina, dužina, vremenska zona) za svaki dan se računa izlazak i zalazak sunca +1 sat razlike kako bi temperatura prešla iz noćne u dnevnu i obratno. Postavio sam biper za signaliziranje ako nešto nije u redu (prešla najveća dozvoljena ili najniža zadata temperatura) koji takođe služi i kao indikator ako nešto od elektronike nije ispravno.


    Zanima me iskustvo starijih terarista da li je deo sa realnim trajanjem dana i promenom trajanja u odnosu na godišnje doba potreban, ili je dovoljno odrediti fiksno po N sati kada je dan a kada noć?


    Meni ovaj uređaj služi za zmije(boa constrictor i corn snake), a planiram da ga koristim i za inkubator.

  2. #2
    Član Dimitrije011'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Automatski termostat

    Да поделиш прво неке информације око прављења? Ипак је ово 'Уради сам' где добри људи деле своје радове са другим људима да би и они могли нешто тако направити.
    П.С.
    Фиксно треба одредити кад је дан,а кад ноћ. Не треба ићи из крајности у крајност.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •