Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: bebe zelembaca.

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    pozarevac
    Postova
    12

    Uobičajeno bebe zelembaca.

    Juce sam uhvatio dve bebe zelembaca.Pa me zanima kakvi im uslovi trebaju.Hvala unapred.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Uslove koje ti ne mozes da pruzis,zato ih vrati u prirodu,imas leopard gekone za 1000 dinara,sto je po meni smesna cena i da se opremis hranom,folijom i terarijumom ti terba 25-30e,sto mislim da se vrlo brzo skupi.
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    pozarevac
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Hvala puno.

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    pozarevac
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Ja bih da ih zadrzim jel lepo jedu i nisu agresivni.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Ja sam takodje za to da ih pustis ali te niko na forumu ne moze na to naterati ako odlucis da ih zadrzis. Cime si ih hranio?

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Bolje da ih pustiš jer će te neko prijaviti, zelembaći su strogo zaštićena vrsta i kazne su preko 20.000 dinara. Osim toga 100% neće preživeti kod tebe, sad postaje hladnije i time što si ih uneo unutra im remetiš životni ciklus, trebaju da se pripreme za prezimljavanje tako da ih pusti što pre!
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    pozarevac
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Moj brat ima leopard geokona pa mu je kupio greac pa ih stavim ispod tog greaca.Tu se greju.

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    pozarevac
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Hranio sam ih sa malim skakavcima.

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Nemoj ih stavljati ispod bilo kakvog grejača, njima je sada potreban hladan period da bi se normalno razvijali. Leopard gekon je sasvim druga priča, prvo što zahteva neuporedivo manje sunčeve svetlosti, drugo što je iz tropskih predela a treće što je iz uzgoja i naviknut na terarijumske uslove. Ako hoćeš da prežive, pusti ih što pre kao što ti svi sugerišu, jer nema nikakve šanse da opstanu kod tebe bez obzira što su pojeli par skakavaca.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Ako sam dobro video, imaš 8 godina, i rekao bih da si premlad da se posvetiš čuvanju guštera koji zahtevaju da im se ispuni dosta uslova. Zelembaći rastu i do 40cm i traže veliki terarijum, vole da se kreću dosta, aktivni su, dosta vremena provode i po zidovima i granju, pa im takav terarijum treba obezbediti. Takođe im treba UVB lampa obavezno, i spot sijalica, i raznovrsna ishrana, a zimi bi trebalo da se stavljaju na zimski san. Dakle, nisu baš tako jednostavni, kako ti se sad čini. Pored toga, kako rekoše drugi ljudi, zaštićeni su u Srbiji, i treba ih ostaviti tamo gde jesu, sad bar nije problem nabaviti nekog drugog guštera iz odgoja.

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    pozarevac
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: bebe zelembaca.

    Hvala za sve to.Pusticu ih u prirodu.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •