Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: gajenje tenebrija - mozda imam problem

Hybrid View

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno gajenje tenebrija - mozda imam problem

    Poz,
    nedoumica oko koje mi treba pomoc je sledeca; u kutiji gde drzim tenebrije u mekinjama cini mi se da primecujem ogromnu kolicinu nekakvih minijaturnih ali bas mini i na oko jedva vidljivih zivuljki. Kao bubice ili sta vec. I jos jedna stvar je da se iz kutije blago oseca miris limuna ili tako neki citrus.
    Nemam pojma sta se desava i sta mi je ciniti pa ako neko ima iskustva ili informaciju hvala !

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: gajenje tenebrija - mozda imam problem

    Verovatno su grinje u pitanju. Prebaci tenebrije u neku kutiju bez poklopca a da uz nju ne mogu da se penju. Odozgo stavi stonu lampu sa sijalicom i drži tako par dana uz povremeno mešanje mekinja da bi se što bolje osušile i grinje bi trebale da nestanu.
    Za to vreme nemoj davati tenebrijama nikakvo voće ili povrće koje bi povećalo vlagu.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: gajenje tenebrija - mozda imam problem

    Pozdrav, ovo mi se cini kao dobra tema zbog "mozda imam problem" sa tenebrijama...pre oko mesec dana sam kupio 150-200 tenebrija i ne planiram da ih naglo razmnozavam mnogo nego samo da im u najmanju ruku odrzim broj ali bi voleo da se br povecava nego nzm zasto posle nekog vremena imam samo 50ak buba i 20ak lutaka? nigde crvica iako su kupljeni kao svi crvi

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: gajenje tenebrija - mozda imam problem

    Moguće da su crvi pojeli lutke. Ili su uginuli pa su ih ostali pojeli..
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •