Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: Slatkovodne poluvodene krabe!!

  1. #1
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Dobar dan svima! Iz naslova zakljucicete o cemu se radi - o slatkovodnim poluvodenim krabama Juce sam bio u gradu sa jednim ortakom i mi rekosmo da svratimo do obliznjeg pet shopa da vidimo cega ima, kad ono tamo stoji akvarijum sa slatkovodnim krabama koje su na prodaju! Cena kraba me je sokirala jer su krabice kostale samo 800 din po komadu! Prodavacica u pet shopu je rekla da ne zna tacan latinski naziv ovih krabica, ali je rekla da su u potpunosti slatkovodne! U tom akvarijumu bilo je malo vode iz koje je virio mali kamen na koji bi se krabice mogle popeti ukoliko pozele da izadju malo na kopno.

    Danas bi trebalo da sa tim istim ortakom, posle skole, odemo da malo bolje vidimo te krabice i da malo detaljnije ispitamo o kojoj vrsti je rec....a mozda i da kupim koju krabicu, jer je prodavacica rekla da su iznenadjujuce jednostavne za odrzavanje i nisu zahtevne.

    * Da ne dodje do zabune, na Teraristiku sam postavio ovu temu jer krabe nisu u potpunosti vodene, zapravo, vecinu vremena provodile su na kopnu. Slicice krabica postavicu ovde ako budem bio u mogucnosti
    Poslednji izmenio wazzup; 15.10.14. u 14:18.

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Pre desetak godina sam viđao u jednom pet shop-u nešto što je ličilo na Cardiosoma crassum, imali su ih 10-ak komada i terarijum je bio uređen baš kao što si opisao, malo vode na dnu i kamenje na koje mogu da se popnu. Da li ove što si ih video liče na tu vrstu? Inače, koji je to pet shop?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Re: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Ajde slikaj pa postavi sliku ....neverujem da su /cardisoma armatum/ ili /gecarcinus quadratus/....Te dve vrste sam imao u ponudi...ali bile su oko 10e preko/odrasle jedinke/...

  4. #4
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Pozvao sam pet shop i ispostavilo se da je cena u stvari samo 4 € po jednoj krabi. Ne znam zasto je cena tako mala i smesna, ali u svakom slucaju, danas posle skole idemo ja i jedan moj drug da malo ispitamo o cemu se tu radi. hey-ho, pitali ste me za pet shop u kome sam video te krabe. Ne zelim da krsim pravila forum a o reklamiranju, tako da cu vam poslati u inbox ime pet shopa i adresu

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Mozda su krabe iz roda Geosesarma

  6. #6
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    I to je vrlo moguce... Mada, vecina kraba u trgovini zivotnjama se prodaju kao slatkovodne, medjutim vecina tih kraba u prirodi zapravo zivi u brakicnim (delimicno zaslanjenim) vodama, dok su krabe iz roda Geosesarma u potpunosti slatkovodne i njihovo razmnozavanje uopste ne zavisi od plime/oseke i slane vode (okeana, mora, ...) i postoje pretpostavke da bi njihovo razmnozavanje u zatocenistvu bilo moguce . Iskreno, ja bih voleo da to budu krabe iz roda Geosesarma jer za njihovo razmnozavanje nije potreban okean, pa bi mozda i mogla da se osnuje kolonija ovih krabica.

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Krabe mogu da se kupe i u Pet centru u BGu, ali ih trenutno nema u ponudi. Biće uskoro, nadam se. Što se tiče slatkovodnih kraba, sećam se da sam na Ohridskom jezeru nalazio u velikom broju krabe, što me je baš iznenadilo.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Re: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Zvao sam u shop za info. i radnica rece da su razgrabljene/puno srece drugi put/....cena je smesna i vrsta je Cardisoma armatum.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Jel postoji neko na forumu ko prodaje ove Krabice? Pozdrav svima

  10. #10
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Ovde piše da si baš skoro okačio komentar ... 2015/2016. sam i ja nabavio krabe ali one prave slatkovodne vampir krabe (Geosesarma sp.), dakle one prave vampirke o kojima se baš mnogo govorilo na ovom forumu pre par godina. Baš su zanimljive ali su mi propale. Cena je 5-6€ za 1 komad, toliko sam ih platio. Kačio sam slike na fejs kada su mi stigle. U oktobru nabavljam još neobičnih živuljki za sebe, e sad baš razmišljam šta da nabavim, da li opet te krabe ili nešto drugo, zavisi sve od uslova, nešto mi se ne daje 100€ za vivarijum jer dok se odradi kompletan vivarijum 300 klinaca ti treba.

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Neki lik je na oglasima jednog sajta nudio Cardisomu armatum (mladunca), za skoro 2000. Meni se cini da je to malo preterano, s obzirom da su jos pre par godina bile i jeftinije a i manje zastupljene.

  12. #12
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    To su morske krabe i cena je sasvim opravdana . One se skupljaju iz divljine i nemoguće ih je razmnožiti u zatočeništvu jer im treba okean tj. more, imaju stadijum larve, a i treba im simulirati plimu i oseku, kao i te neke cikluse. Ove Geosesarma sp. krabe što sam imao, to su skroz slatkovodne i nemaju stadijum larve već iz jaja izlaze već formirane krabice.

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Slatkovodne poluvodene krabe!!

    Pa onda on ne zna sta govori, rekao mi je da je to kopnena kraba, tj kisna kraba, i da se nikako ne stavlja poluslana voda u viv.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •