Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: piton

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    pozarevac
    Postova
    12

    Uobičajeno piton

    Danas sam kupio pitona.Kako treba da mu izgleda dom i cime da ga hranim

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: piton

    Izvinjavam se svima kojima sam obrisao postove, ali ovo je, kako god vama to izgledalo, ozbiljno postavljeno pitanje, pa očekuje i takav odgovor. Za neozbiljne odgovore su tu FB grupe, ovo je forum koji ima drugačiju koncepciju od te. Svi se mi naravno slažemo da se prvo dobro raspita šta jede životinja, i kako se čuva, pa se onda kupi, ali ako je Filip i uradio to obrnuto, ipak mu treba konkretno odgovoriti, ili ne odgovoriti ništa. Hvala.

  3. #3
    Član Dimitrije011'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: piton

    Филипе прво напиши који питон је у питању и колико је стар.
    За почетак га можеш држати у кутији која има да се купи на пијаци по цени од око 250-300 дин. Димензије кутије да не буду мање од 40-50цм у дужину,значи већа кутија. За подлогу му постави убрус,тоалет папир. Опет,то је све за ''прву помоћ''. Касније се убацује кокосов тресет.
    Малу чинију са водом. Поклопац кутије или добро избуши рупама од минимум 5мм пречника или исеци средину поклопца,стави жичану мрежу величине окаца око 1цм и добро залепи мрежу на поклопац.
    Док му не обезбедиш грејање држи га у најтоплијем делу стана/куће али не уз шпорет
    Храни га малим(уколико је млад питон) мишевима, једног миша недељно.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: piton

    Ja se izvinjavam za sarkastican post, u potpunosti se slazem sa moderatorom i ocekivao sam da ce biti izbrisan. Filipe, svaka informacija o rodu ili vrsti bi bila od pomoci, ako nisi siguran okaci sliku i dacemo sve od sebe da te informisemo o drzanju i uputimo na druge teme ili sajtove sa relevantim sadrzajem.

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2014
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: piton

    Jedno pitanje,
    gajim prepelice i pitam da li smem loptastog pitona da hranim istim
    imam i 2 mala loptasta pitona , jako mala, da li smem sa tek izlegnutim pilicima da ih hranim ?

  6. #6
    Član Dimitrije011'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: piton

    Лоптасти су познати као избирљиве змије. Ако прихвате препелице/пилиће као нову храну нећеш имати проблема. Ако их одбију и ако их будеш држао гладне у нади да ће после хтети да их прихвате немој се зачудити ако и тада одбију. Јави резултате.

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Maribor
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: piton

    Možda smo malo skrenuli sa teme, al evo da se nadovežem na ove prepelice/piliće, nabavio sam pastel ženku loptastog, staru par meseci,jela je miševe i manje pacove, a pošto je tih trenutno nestalo nabavio sam joj jednodnevne piliće. Sad za obrok pojede po 2 pileta bez problema.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •