Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: Pomoc oko gustera

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2014
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    2

    Uobičajeno Pomoc oko gustera

    Moj mladji brat je isao na otvaranje nove galerije u gradu, pa je usput naisao na jednog gustera. Trebala bi mi pomoc, posto se plasim da nije mozda otrovan ili tako nesto, i trebao bi mi savet ( posto nikada nisam imao gustera ) , sta da radim sa njim, zelim da ga sacuvam, ali sta je potrebno da mu kupim , znaci koja hrana, znam za terarijum ali ne znam posto je, a imam macku i psa u kuci pa se plasim da nece srusiti terarijum ...

    Hvala unapred!
    P.S. Izbusio sam mu rupe na tegli od feferona, i stavio lisce i travu. I da nije mu zeleno oko vec trava mu se malo zakacila
    Poslednji izmenio Alen17; 25.10.14. u 22:43.

  2. #2
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2014
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko gustera

    Evo jos jedna slika!

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko gustera

    U pitanju nije guster, vec vodozemac iz familije Salamandridae, rod Triturus. To je podunavski mrmoljak (Triturus dobrogicus). Ne preporucujem ti da ga sacuvas vec da ga vratite u okolinu mesta gde ga je tvoj brat nasao. Malisa je najverovatnije izasao iz vode i krenuo da trazi mesto gde ce provesti zimski san. U pitanju je strogo zasticena vrsta kod nas i ne bi ti bilo dobro da se igras sa tim. Posto mi deluje da mu zelis sve najbolje, moj ti je savet da ga vratis u prirodu, jer to je ipak najbolje.

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko gustera

    Slažem se sa Dendžom, pusti ga što pre, sad se sprema za zimski san. Ovako će ti samo uginuti. Njima je vlaga uvek potrebna, dovoljno je malo da provede na suvom pa da se osuši i ugine.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko gustera

    I nikako ti ne savetujem teraristiku o trošku prirode, da tako kažem... lepo, skupiš pare, kupiš nešto egzotično, i mirna Bosna (može i neka druga bivša pripadnica SFRJ)

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •