Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: bufo viridis???

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    23

    Uobičajeno bufo viridis???

    Zanima me nesto vise o zabi bufo viridis.Terarium,osvetljene ...Hvala unapred

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: bufo viridis???

    ona je zaštićena vrsta kod nas, pa ni samo gajenje nije legalno, bolje bi bilo da se odlučiš za neku egzotičnu vrstu...

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: bufo viridis???

    Ja sam protiv uzimanja zivotinja iz prirode, ali te u slucaju krastaca podrzavam. Jedna zelena krastaca, manje vise. Ionako u naseljenim mestima zavrsi pregazena, ubijena od strane ljudi, ili kucnih ljubimaca. Imas na internetu dosta clanaka, a dobar sajt je frogforum pa pogledaj. Ja sam prosle godine dosao u situaciju da iz podruma zgrade gde je bilo groblje zelenih krastaca izvucem jednu zivu, ali dehidriranu. Odneo sam je kuci i drzao sedam dana pri cemu se oporavila i potpuno rehidrirala, ali je odbijala da jede i na kraju sam je pustio. Bio sam voljan da je zadrzim, ali nije islo. Inace drzao sam je u terarijumu od 50 litara, imala je posudu sa vodom iznad koje je bila lampa (tu je provodila veci deo svog vremena), hrana su bili kisne gliste, mokrice i fobasi, ali ni da ih okusi. Kretala je na fobase, ali su je ujedali pa je odustajala.
    Satyre lepo je sto stitis domacu faunu (stitim je i ja, nemoj me pogresno razumeti), ali mislim da decko ima pravo da proba. I da. Najvise me nerviraju price ljudi "Nabavi neku egzoticnu vrstu". A gde molim te? Zar i to nije krivicno delo? Mozda cak i vece od uzimanja zelene krastace iz prirode? Ja bi prvi nabavio orijentalnog mukaca, krastacu secerne trske, mozda i pakmena, ali gde? Niko ih ne uzgaja kod nas, a donosenje iz inostranstva je sverc (dakle krivicno delo).

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: bufo viridis???

    Ne zelim da se moje recenice pogresno protumace, ali sad cu navesti jedan primer. Kod moje devojke u Zemunu pre par godina je bilo gomila zelenih krastaca u dvoristu, da bi se sve to svelo na jednu koju vidja s vremena na vreme. A o broju leseva koje je ona nasla u svojoj ulici, a i ja kada dolazim kod nje i da ne pricam. I jos da se osvrnem na biologe, (pogotovo herpetologe) u nasoj zemlji koji bi trebalo da stite zivotinje koje zakon stiti. Na zalost mali broj njih je stvarno posvecen zastiti. Ostali su tip ljudi kojima gmizavci i vodozemci sluze za iskoriscavanje i pisanje glupavih radova koji nemaju veze s vezom. Uzdravlje svima!
    Poslednji izmenio Dendzo; 08.11.14. u 22:24.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: bufo viridis???

    Fora je u tome što može da postavi oglas za neku egzotičnu vrstu u sekciji potražnja i neko će već da se javi. Nisam baš pristalica toga da se priča o tome kako taj neko životinju nabavi, ali ako ta životinja nije na CITESu, on može potpuno legalno da je drži ili prodaje

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: bufo viridis???

    Ali koliko ja znam ni zelena krastaca nije na CITESu. Decko onda moze da se brani cinjenicom "Nabavio sam je u Rumuniji" i prica zavrsena. Ko ce dokazati da je iz Srbije. Boli ga uvo sto je kod nas zasticena.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: bufo viridis???

    Ja mislim da ne može, jer je bufo viridis na listi zaštićenih vrsta kod nas i za nju nije bitno to kako je nabavljena
    egzotične vrste nisu na listama, a samim tim ne podležu inspekciji
    stvar je samo u tome koji je latinski naziv u pitanju, a ne kako je nabavljena

    edit:
    ne mora da znači da sam ja u pravu, samo tako tumačim zakone kod nas
    Poslednji izmenio Satyr; 08.11.14. u 23:53.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: bufo viridis???

    Ja mislim da moze, al dobro. Poenta svega je da se jedna krastaca uzeta iz prirode nece ni osetiti. Razlicita prica je sa nekim drugim vrstama.

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: bufo viridis???

    Ako i bude uzimao iz prirode neka uzme na proleće, čisto da im ne poremeti zimsko mirovanje. I da, pre uzimanja neophodno je prvo napraviti adekvatan akvarijum samo teško da će putem foruma dobiti dovoljno korisnih informacija jer mislim da ih niko nije ozbiljnije gajio.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •