Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: Kameleon nece da jede

  1. #1
    Član agama agama'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    37

    Uobičajeno Kameleon nece da jede

    dobio sam ga u cetvrtak i evo vec peti dan kako on nista nece da jede. u pitanju je beba 5 meseci...sta da radim?
    ko hoce nesto da ucini, nadje nacin, ko nece nista da ucini, nadje opravdanje

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    Mozda je idalje pod stresom od puta.Ne uznemiravaj ga nikako jos nekoliko dana pa probaj opet.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    Ako ne projede josh 5 do 6 dana onda moras da pribegavas metodi/force feeding ili assist feeding/. Nezno uzmes kameleona u ruku.Zatim uzmes drvenu cackalicu i polako da mu ne povredis zube ili usta,lagano provuces izmedju gornje i donje vilice i polako otrvoris.Zatim uzmes predhodno ubijenog fobasa ili vecu tenebriju/crvi lakse prolaze( a malo teze je sa dubijama i laterima/da ne pominjem cvrcke i skakavce)...i uguras mu sto dublje u usta. Ovom metodom ja hranim jednog mog nesrecnika vec godinu dana....zao mi je da ga pustim da uginei.Protivnik sam eutanazije kod kucnih ljubimaca jer znam da svako zivo bice voli da zivci do zadnjeg zadnjeg trenutka ma koliko patilo. Drzim ti palceve....

  4. #4
    Član agama agama'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    a sto se tice vode on ima posudu na grani tu pored gde on uglavnom stoji ali joj uopste ne prilazi, prskam mu lisce jednom dnevnom sta da mu radim za vodu hranim ga na silu a kako vodu?
    ko hoce nesto da ucini, nadje nacin, ko nece nista da ucini, nadje opravdanje

  5. #5
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    Pretpostavljam da na sličan način možeš da mu daješ i vodu, putem šprica, samo nemoj da preteraš Inače, kameleoni retko piju vodu iz posude, tako da više prskaj lišće a on će se kad tad osloboditi straha i početi da licka kapljice.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  6. #6
    Član agama agama'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    hvala svima i samo jos jedno pitanje koliko cesto da ga hranim imam bebe dubia i velike fobase (mozda su i malo previse veliki za njega posto ima samo 5 meseci) i cime dubiama ili fobasima i po koliko komada otprilike?
    ko hoce nesto da ucini, nadje nacin, ko nece nista da ucini, nadje opravdanje

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    Ubacis mu po jednog fobasa na svakih 2 do 3 dana u usta....to je to.

  8. #8
    Član agama agama'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    Auu ja sam ubacivao po 2 fobasa i 2 bebe dubije na dan...hvala puno
    ko hoce nesto da ucini, nadje nacin, ko nece nista da ucini, nadje opravdanje

  9. #9
    Član PicVajZ'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    Vecina kameleona nece da jede cim se useli u novo okruzenje. Verovatno se samo navikava na novo okruzenje. Kao "osetljivija" vrsta gustera potrebno je da mu obezedis odredjene uslove u terarijumu/vivarijumu. Imas dosta tekstova na tu temu na forumu, nadam se da si ih ispostovao - rasveta, ventilacija, vlaga, mnogo grancica za skrivanje/setanje. Moj kameleon nikad nije prihvatio da pije vodu Iz cinije, svakodnevno prsknje je za njega dovoljno. Moja iskustva su da kameleoni od malena jedu svaki dan, te pokusaj da mu osavis na listovima par buba/crva. Force feed je skakljiva stvar kod kamelona, te se dobro raspitaj kako to da radis ako do toga dodje. Jemenski kameleon je u pitanju? Muzijak? Kakve su mu boje, stisak? Da li su mu oci upale? Da li zmuri?

  10. #10
    Član agama agama'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    Na zalost uginuo je...vecinu vremena je "spavao" i zmurio i bio svetlo zeelene boje.
    ko hoce nesto da ucini, nadje nacin, ko nece nista da ucini, nadje opravdanje

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    Šteta, baš mi je žao.

  12. #12
    Član PicVajZ'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    Zao mi je druze. Kameleon nikad ne "spava" danju. To ti je siguran znak da ima problema, a najverovatinje sa rasvetom. Srecno dalje.

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Serbia
    Postova
    25

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    dobio sam kameleona pre 3 dana,1. dan je pojeo jednog fobasa a 2. dan ujutru dubiju a popodne fobasa a sad 3. dan ceo dan nista nije hteo da pojede pa da li je to normalno ili treba da se zabrinem:/?Inace u pitanju je muzjak jemenskog kameleona star 1,5-2 meseca

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    To je normalno....ni u prirodi ne jedu svaki dan...

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Serbia
    Postova
    25

    Uobičajeno Odg: Kameleon nece da jede

    evo pre 15 min je pojeo dubiju ali svakako hvala na odgovoru

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •