Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

  1. #1

    Uobičajeno Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    Vec par dana se dvoumim da li da uzemem bradatu Agamu.
    Iskreno najveca me frka hvata oko njene ishrane. Koliko mesecno treba izdvojiti za jednu agamu?
    S'obzirom da imam 5 konja i nekoliko pasa, ne bih voleo da se upletem u jos nesto za sta treba puno novca.
    Sto se tice opreme to znam i to mi nije problem. Generalo koliko mesecno treba izdvojiti novca za agamu. Unapred hvala

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    Prijatelju,
    gustera sam se nagledao daj da vidimo tvoje konje i zajasemo
    Pa sigurno manje para nego za psa ili konja.
    A vidim imas uslova pa hranu lako mozes i da uzgajas,napravis koloniju,a ulozis 30-40e za pocetak

  3. #3

    Uobičajeno

    Pa zato i pitam da se ne uvucem u jos vece sra** sa gustorem. Radim kao konj, a sve pare odose na zivuljke..


  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    Mnogo je lep konj Što se agame tiče i troškova oko hranjenja to bi ovako nekako išlo od najskupljeg ka najjeftinijem:
    1) Kupuješ stalno insekte u manjim količinama
    2) Kupiš veću koloniju insekata npr. Blaptica dubia 200 odraslih (koji bi se množili) i 100-tinak manjih sa kojim bi trenutno hranio i još 200 larvi Zophobas morio sa kojima bi takođe hranio a one koje se ulutkaju odvajao u posebne posude da bi se pretvorile u bube a potom se i one množile
    3) Kupiš osrednju koloniju insekata npr. B. dubia 100 odraslih (koji bi se množili) i 100-tinak manjih sa kojim bi trenutno hranio i još 100 larvi Z. morio. i uz to ga hraniš i voćem i povrćem - mnogo bolja varijanta od prethodne dve jer je jeftinija, manje će ti trebati insekata i gušter će biti zdraviji.

    E sad, sve zavisi kolikog guštera kupuješ, ja sam naveo primer ako bi uzeo osrednjeg ili velikog guštera. Za manjeg guštera će ti trebati manje količine insekata za uzgoj ali ne smeta i ako ih nabaviš više (trebaće ti kad poraste) jer održavanje insekata nije skupo. Što se uzgoja insekata tiče, najproduktivniji u odnosu na uložen trud bili bi:
    1) Blaptica dubia
    2) Blatta lateralis
    3) Tenebrio molitor
    4) Zophobas morio
    5) Acheta domesticus
    6) Gryllus bimaculatus

    Za uzgoj svih insekata važi pravilo - što veća temperatura, brže razmnožavanje. Insekte možeš grejati sijalicom, podnim grejačem ili grejačem za akvarijum koji prethodno ubaciš u flašu/balon vode i tako staviš u kutiju sa njima.

    Fora kod odgoja mlade agame je da je polako navikavaš na voće i povrće jer ako je hraniš samo insektima i na njima odraste, vrlo verovatno kasnije neće hteti da jede jabuku, celer i ostalo. Detaljnije o ishrani i šta sve da se daje možeš naći na forumu.

    Hranu možeš uzeti kod člana foruma Bluie - on je iz Beograda i bavi se baš odgojom insekata, pa ga kontaktiraj a na njegovom sajtu petreptilez.rs možeš videti i cene insekata.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    Prelep konj!
    Sve u svemu nije skupo
    Ja sam od dve manje kolonije napravio puno malih Lateralisa i jedno 50 dubia,jedu ko lude i lepo nose jajasca,vec 2 meseca nisam kupovao hranu!!
    Hey Ho je sve lepo profesorski objasnio

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    Obratiš pažnju na bube, da uvek imaju hrane, vode i i temperaturu što bliže 30c i od 200-300 buba možeš imati ogromnu koloniju za par meseci, a posle par god. nećeš znati gde sa tolikim bubama...i nikad nećeš morati da se brineš oko toga da ti gušter ostane gladan.

    P.S. Prelep konj, i ja razmišljam da nabavim jednoj kad kupim neko imanje na selu. 5 konja je već previše.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame


  8. #8

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    Malo da se hvalim )
    Ipak sam odlucio da uzmem i Bradatu Agamu. Probacu da namnozim bube pa ako to bide islo ok, Agamica stize

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    Super, sve najbolje!

    Premoćna fotografija! Kako si dresirao konja to da radi?
    Ako te ne mrzi bilo bi kul da u pod forumu ''Ostale životinje'' napišeš nešto o konjima, oko dresure, ishrane, poteškoća i tako to. Stvarno me zanima. Pozz
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    @Uros nema lepse zivotinje od konja, divota za oci
    Za male pare mozes napraviti koloniju dubija i zavrsio si sa razmisljanjem o hrani.
    Dubije moze da jede ceo zivot uz malo fobasa i ostalih stvari ponekad kao promenu.
    Voce i povrce obavezno naravno.

    @Muffy pa ti jos nisi postao admin ovde? (sori za offtopic)

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    Hvala svima na pomoci i na komplimentima za konje. Napravicu temu za konje. Inace Pasa (beli konj) je ovo znao kad je dosao kod mene sa svojih 14 god, sad ima 19 god. Ja sam ga ucio neke nove trikove a to cu tamo objaviti. Za Agamu spremam prelep terarijum (ako ispadne onako kako sam zeleo) Ovaj sam terarijum napravio za L.Gekona. S'obzirom da nikad u zivotu nista slicno nisam radio, ja sam prezadovoljan

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pomoc od vlasnika Bradate Agame

    @Uroše
    Nema na čemu.
    Terarijum je super, svaka čast, za prvi put je vrhunski. Za Agamu će, nadam se, ispasti kako si zamislio.
    Iščekujem temu u vezi konja. Pozz

    @Savo
    Gde si kralju.
    Ma kakvi, nisam ni ja aktivan ovde, tek sam sad počeo pomalo da svraćam. Ko bi rek'o da prođe već 5 'dina, au...leti vreme. PozZzZz
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •