Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Postavljanje folija grejaca

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Postavljanje folija grejaca

    Ajd ako neko moze neka postavi sliku kako najbolje montirati folija grejac na terarijume. Ispod, sa strane, sa stiroporom, ispod stiropora itd??

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Postavljanje folija grejaca

    E pa ovako ukratko..
    Folija grejac je najbolje postaviti na stranicu ili ledja terarijuma!
    Ne postavljati ispod terarijuma!
    Prvo sto se stavlja na terarijum sa SPOLJASNJE strane jeste grejac, koji se nasloni na staklo, zatim na folija grejac ide stiropor/stirodur.
    Folija grejac se ne lepi nicim za staklo nego ga drzi stirodur koji moze da se zalepi trakom ili slicno tome za staklo!
    Folija grejaci su razlicitih snaga i zato je najbolje montirati na grejac potenciometar sa kojim cete lakse regulisati odredjenu temperaturu.
    Stiropor/stirodur sluzi kao spoljasnja izolacija da bi sva toplota bila usmerena u terarijum!
    Pokusao sam skicirati u paintu na brzinu kako bi to trebalo da stoji.
    Postavicu tu sliku i dve slike kako to izgleda kad se montira (slike su lose na brzinu sam slikao)



    love of tarantulas..

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Postavljanje folija grejaca

    Da li nece puci staklo terarijuma od toplote, 4mm je debelo??
    Drugo pitanje na zadnjoj stranici imam neki poster, od obicnog papira... naravno zalepljen je sa spoljne strane tera, tako da bi preko njega trebala da dodje folija grejac pa onda stiropor. \\da li je neko stavljao tako? tj brine me da se ne upali papir?

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Postavljanje folija grejaca

    Meni je sijalica od 60 W bila naslonjena direktno na gornju stranicu terarijuma i to je staklo 4 mm i puklo je čim se pregrejalo jer je suviše toplote bilo koncentrisano na jednom mestu. Mislim da ne može da pukne od folija grejača jer je dosta slabije snage a takođe mislim da se papir neće zapaliti. Bar se ja ne bih brinuo oko toga da sam na tvom mestu
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Postavljanje folija grejaca

    Od folija grejaca nece puci sigurno.. Ume da bude staklo i bas toplo ali nece puci, zato i rekoh najbolje je montirati potenciometar na grejac ako je neki jaci i regulisati odredjenu temp u ter. I nece biti nikakvih problema.. Greje vecu povrsinu slabijom snagom i ravnomerno rasporedjuje temp na celoj strani i lako postize bilo koju temp. Sto se tice tog papira ne verujem da ce se zapaliti ili bilo sta desiti ali ja ga ne bih stavljao..
    love of tarantulas..

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Postavljanje folija grejaca

    Pa ### papir tj poster je dekoracija... bas je kul... ajd videcemo kako ce i sta da se desi... folija je definitivno bolja jer greje veliku povrsinu... pisem sta se desava kad nabavim grejac...

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Postavljanje folija grejaca

    Pa ### hahah Ako je samolepljiv poster onda ga nemoj mecati neces posle oguliti lepak sa stakla 6 dana da bude cisto staklo, a ako je bez lepka onda ga stavi.. Neam pojma kazem cenim da mu nece nista faliti ali ipak obrati paznju prvih par dana..
    love of tarantulas..

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Postavljanje folija grejaca

    Da ne otvaram novu temu, pa cu pitati ovde, posto dolazi zima, da li mogu da stavim folija grejac ispod terarijuma, stim da bi iznutra na pola terarijuma stavio parce stiropora i mozda neki kamen da gekon moze tako da kontrolise temperaturu, jer ja vise od pola dana nisam kuci pa ne radi grejanje u sobi, kao ni nocu, cisto da se on nebi smrzao?

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Postavljanje folija grejaca

    Celom dužinom da staviš? Bolje stavi na pola dužine a ostatak folije uzdigni uz bočnu stranu (ako je od stakla) i fiksiraj stiroporom. Sad sve zavisi kolika ti je temperatura u sobi - ako je baš jako hladno stavi celom dužinom.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Postavljanje folija grejaca

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Celom dužinom da staviš? Bolje stavi na pola dužine a ostatak folije uzdigni uz bočnu stranu (ako je od stakla) i fiksiraj stiroporom. Sad sve zavisi kolika ti je temperatura u sobi - ako je baš jako hladno stavi celom dužinom.
    Hvala za brz odgovor Probacu tako da namestim, taman da zamaskiram malo onaj deo stakla sto je napuko od sijalice -.- a onda cu proveriti kakva je temperatura na drugom kraju terarijuma cisto da znam

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •