Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 44

Tema: Mala T - problem kod presvlacenja

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Mala T - problem kod presvlacenja

    Pozdrav,
    Moja mala parahybana, otprilike 2-3cm se presvlaci vec mozda 24h, u onom lezecem polozaju stoji i mrda po malo ali ne vidim napretka u presvlacenju, a u posudici je sa vlaznim ubrusom i na toplom mestu :/
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Da li ti je posuda otvorena?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Nije, ali ima rupica i odozgo i sa strane? A i ne primecujem veliku vlagu.
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Probaj da malo povecas vlagu... Cudno je da se presvlaci 24h... nesto tu nije ok...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Pa zato sam i postovao ovo, zato sto nesto ne stima. Vlagu ima i previse cini mi se, jer je na mokrom ubrusu u maloj posudici. Odjavio se hey-ho nije odgovorio zasto ali ja sam skinuo i poklopac sa kutijice i stavio u jednu jos vecu ( cisto da ne zbrise ako se presvuce ) mada se plasim da ne ugine tako, evo pre par minuta dok sam skidao poklopac mrdala je nogicama :/
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Nema sta da skidas poklopac, treba da bude sto vlaznije.. Jel uspela bar nesto da izvuce?

  7. #7
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Za poklopac sam pitao jer ti vlažna podloga ništa ne znači ako si otvorio kutiju da je gledaš tokom presvlačenja. Ja na moje terarijume, koji imaju mrežicu odozgo, često stavim najlonsku foliju prilikom presvlačenja paukove i ponekad sijalicu, kako bi se vlaga što više povećala. Čim se pauk presvuče, odmah sve to sklanjam. Za tu tvoju je čudno da se na toj veličini tako dugo presvlači pa ako je počela da se izvlači i stala, teško da će preživeti ali ako karapaks još nije pukao moguće da se sa tim bori i da na kraju ispadne kako treba.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Ma poklopac je bio sve vreme na kutijici, a kao sto sam rekao vlaga joj nije 'falila' jer je bila u plasticnoj kutijici sa mokrim ubrusom. Krenula je da se presvlaci pre 2 dana oko 11 sati uvece a evo i ovog jutra u istom polozaju karapaks nije pukao, bar se to ne vidi, a mislim da nogice vise i ne pomera. Kad sam skinuo poklopac juce prebacio sam polako onu njenu malu kutijicu u jednu vecu i napravila bas se napravila vlaga i bocno i odozgo, pa zato kazem ne verujem da je zbog vlage. Sigurno je nesto drugo u pitanju ali za sad su joj izgledi losi, deluje mi kao da ce uginuti tako.
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Pa.. ako do sada nije ništa uradila, moguće da nema više snage i da će uginuti, ako već nije :/
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Ne bih da te skenjavam ali tu nesto 100% nije u redu.. I ne bih da dajem prevremene zakljucke jer sve je moguce ali cini mi se da na zalost to nece izaci na dobro, jer sam i sam imao ranije slicnih situacija, i to bas sa parahybanama.. Prvo ona ako je 2-3 cm znaci bas mala, njen ceo proces od okretanja na ledja kroz skidanje i vracanje na noce ne bi trebao da potraje duze od 2-4 sata, a samo skidanje kosuljice duze od pola sata, sat.. E sad koliko sam razumeo ona je i pre presvlacenja bila u nekom karantinu kad zivi u posudi sa ubrusom, to moras reci zasto je tako? Da li si pomerao kutiju ili cackao cim se okrenula na ledja, ili si mozda uzimao kutiju kad jos nisi primetio da se tek okrenula na ledja? Da li su joj noge rasirene ili skupljene iznad nje ako je na ledjima? U sustini ako je skroz vlazno i bio poklopac sve vreme, ne verujem da ista ti sam mozes pomoci, jedino da je poklopis zbog vlaznosti vazduha u kutijici i da je stavis na sto toplije mesto, ne uznemiravas i da je posmatras i da nam javis kako se to sve zavrsilo...
    love of tarantulas..

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Epa ovako, ja mislim da joj je par nogu bilo podvuceno ispod tela pa sam je zato prebacio u 'karantin' tj. u posudicu sa ubrusom. I da pored te male parahybane su mi i ostale tarantule pa dok sam ih, da kazem, pomerao kako bih nakvasio ubrus primetio sam da je bila okrenuta i da je zapocela presvlacenje, ali je sve to bilo manje od minuta tako da sam nju dodatno odvojio i smestio na toplijem mestu, a to je bilo nocu oko 11h i legao sam da spavam u nadi da ce se presvuci i da cu moci da je vratim u prvobitan terarijum. Ali eto nesto se iskomplikovalo verovatno joj nesto nije odgovaralo jer je pocela da podvija noge pre presvlacenja. Ali sve u svemu sta je tu je, sad sam joj malo dunuo kroz rupice i jos mrda, ali ne znam da li ce uspeti...
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Onda ce naj pre biti da je ona sama imala neke probleme koji su zapoceli i pre presvlacenja ako je podvijala noge.. Najverovatnije nedostatak vode ili nesto slicno.. Jel ista pocela da skida kosuljicu ili je onakva ko i pre presvlacenja? Jel mrda onako pomalo ono grci se kao da se sprema da odbaci staru kosuljicu ili mlatara nogicama? Nemam pojma u svakom slucaju ne smes da je diras, pa sad kako bude bude.. Kad je pauk na ledjima sa kutijicom se mora bas bas nezno i polako nikako ne sme pauk da se uplasi.. Ostavi je tako za sad pa ako se nesto promeni javi.. Nek je sa srecom!
    love of tarantulas..

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Ista je kao i pre presvlacenja, kao sto sam rekao ne vidim napredak i cini mi se da samo mlatara nogicama... A sad kad je gledam pada mi i na pamet da se slucajno okrenula na ledja pa da ne moze da se prevrne. Evo videa pa pogledaj http://tinypic.com/r/2rrxok6/8
    Poslednji izmenio GaMeR; 18.01.15. u 15:06.
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  14. #14
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Čudni su mi ti pokreti, možda i nemaju veze sa presvlačenjem.. Ne možeš sada ništa uraditi osim da je ostaviš u toj posudi i na toplom mestu sve dok se ne presvuče ili sama vrati u redovan položaj. Tvoja pretpostavlka pada u vodu jer svaka zdrava tarantula može da se okrene u normalan položaj, nisu kao kornjače
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Mozda bi se i okrenula da je 'zdrava' ali kazem ti bila mi je nesto pokunjena ovih par dana i podvijala je noge pa mi je zato sinula ta ideja. Nista mi drugo ne pada na pamet jer evo je vec 2-3 dan u tom polozaju i mrdne samo ponekad :\

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Meni ovo ne lici da ima veze sa presvlacenjem.. A ni ne izgleda mi debelo za presvlacenje cini mi se da tu nesto drugo nije u redu... E sad da li se slucajno okrenula na ledja ili namerno to niko ne zna, ali ako je zdrava mora da moze da se okrene sama na noge, a cim je i dalje ovako nije dobro.. Ovakvi nagli i kratkotrajni trzaji nogicama ukazuju da ce pre biti neki sindrom ili neka bolest u pitanju, jer mislim i da je na nogama verovatno ne bih mogla ni da hoda pravilno.. Uglavnom cini mi se na zalost da presvlacenje nije u pitanju... Nista jbga, sta ces, moras je ostaviti tako dok god sama nesto ne uradi, nek je na toplom i povremeno malo nakvasi pa cemo videti kroz koji dan ako pozivi sta ce se desiti... Javi ako bude nekih promena..
    love of tarantulas..

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Prvo je podvukla noge a kasnije mi je delovalo kao da se oporavlja polako, jer je 'setala' po kutijici, pa mi malo cudno jer joj nije bio crn abdomen i ubedjen sam da ne bi trebalo da se presvuce jer je inace ne bi stresirao premestanjem...
    Jedino bih probao da joj prinesem neki stapic pa da ona proba sama ili uz moju pomoc da se podigne jer mi tuzno da je gledam ovako kako se 'muci', sta mislite o ovome? Ili da je ipak ostavim tako?
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Kad ''izleze'' 1768 komada malih ne mogu svi da valjaju... Bar je kao vrsta i vise nego dostupna sto se tice cene i mogucnosti nabavke... Meni sve ovo jako lose izgleda, stavi klip na arachnoboards, mozda je neko imao iskustva a i tamo uvek ima budnih...

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Kazem ti ja ni meni ne lici na presvlacenje bar ovako odozdo kako moze da se vidi.. Ne znam sta bih ti rekao probaj na svoju odgovornost.. Ako ces probati onda samo blago prisloni stapic neki blizu njenih vrhova nogu i ne mrdaj pa ako sama pokusa da se uhvati za to ili popenje onda je pusti a ako ne, samo skloni to zatvori i ne diraj nista, pa da vidimo sta ce se desiti.. Sta se danas desava, jel mrda nogama?
    love of tarantulas..

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Prineo sam joj stapic malopre i pocela je da mrda ( ili bolje reci da mlati ) nogama onako 'ushiceno' i polako uz moju pomoc se okrenula zauzela normalan stav i krenula da seta okolo i gledao sam je par minuta i u nekim trenucima onako brzo pocne da trza nogice ( kao kad tarantula krene da otresa dlacice ) i nastavila je da se penje i posle par minuta opet pala na ledja pa sam morao opet da joj pomazem ali ovog puta poklopac isekao i zatvorio kutijicu tako da ne moze opet da se popne bocno na kutijicu, pa se i nadam da nece vise da se okrece... Inace reaguje na dodir i stoji normalno jedino sto ima te trzaje nogu ne znam od cega je to. Ali na toplom i vlaznom je pa cu videti sta ce biti dalje.

    P.S. borotasinisa hvala za sajt, registrovao sam se tu noc kad si i postovao ali i dalje cekam da mi 'potvrde' registraciju jer ne mogu jos uvek da napravim temu ili bilo kakav post.
    Hvala jos jednom svima!
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •