Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 44

Tema: Mala T - problem kod presvlacenja

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Nema na cemu, ako budes imao problema ili te bude mrzelo, mogu i ja postaviti (uz tvoje dopustenje). Bas me zanimaju misljenja...

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Postavi slobodno ako imas vremena, imas link a uskoro cu i slike da postavim i mozda jos neki video, razmisljao sam da te pitam ali nisi bio tu pa sam odustao.
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja


  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Evo par slika kako je sada naizgled je skroz normalna ali mi i dalje ima one cudne trzaje posebno sa pedipalpama
    IMG_20150119_194610.jpgIMG_20150119_194545.jpg
    A ovo 'crno' sa strane je mesto na kome je 'pala' pa su joj ostale dlacice slepljene od vlage.
    I hvala za taj post
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  5. #25
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Možda je ona takva bila otkako se izlegla ali ti sve do sada nisi primetio. Što reče borotasinisa, imaš ove vrstu uvek u ponudi kod nas po vrlo povoljnim cenama pa se nadam da te to teši i da se nisi previše vezao za ovu svoju
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Ovu sam kupio, mada pre nego sto su stigle bilo je poprilicno hladno a 'vozile' su se do mene 2 dana i nekoliko sati tako da su blago receno smrzle na putu, takodje su i ostale u losem stanju, ali sad sta je tu je, ne verujem da mnogo toga mogu da promenim. Ako se oporave super ako se i ne oporave sta da se radi..... Znam da nije moja krivica a ni krivica prodavca, jednostavno se trudim da im pruzim najbolje uslove za sad uz nadu da ce se sve dobro zavrsiti.

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Parahybana koja je kod mene je malo veća od tvoje (oko 5-6cm raspon nogu), i presvlačila se oko 6 sati, zapravo je 6 sati ležala nepomično, a poslednjih 15min se presvukla. To je bilo pre nekoliko dana. Pre nego što se obrnula na leđa da se presvuče je takođe mlatila nogama, kao da otresa nešto, i jako mi je bilo čudno to, ali sada kada vidim da je i kod tebe slično, možda to radi kada hoće da se presvuče? Inače, više nema te pokrete nogama nakon presvlačenja, skroz je okej.
    I još jedna stvar, isprskao sam ceo treset bio (NIKAKO po pauku!), a kutiju sam stavio blizu radijatora i pokrio sam je da bi zadržavala vlagu.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Cemu tolika vlaga Pa isprskati ceo treset, nikako ne moze da bude dobro... Meni su se sve tarantule normalno presvlacile a vlaga je normalno odrzavana... Cemu tarantula na potpuno mokrom ubrusu? Vlazan ubrus se primenjuje, skoro sam video na fejsu, gde je P.Metalica pocela da podvlaci noge, i covek je morao iz terarijuma da je premesti u manju plasticnu posudu. Sva sreca pa se nekako izlecila... Mislim da ova tarantula ima neku manu, jer ko sto rece neko od 1000kom, naravno da i takvih ima... Meni je nedavno crko mali bolfouri... 4cm raspon... Nema razloga, jednostavno je crko... I to je prva tarantula koja mi je uginula....

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Podici malo vlagu tokom presvlacenja moze samo da pomogne, mada se slazem da sa konstantno odrzavanom vlagom shodno prema vrsti nema potrebe za intervencijom... To je dublja rasprava, da li cemo spasavati na milion nacina jedinke koje su slabe i koje bi uginule u prirodi ili ne.. Pogledajte poslednji post u ovoj temi na Arachnoboards-u, sta je lik napravio da pomogne slingu prilikom presvlacenja

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Kako se zove tema i u kom podforumu je smeštena?

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Procitaj temu... Imas link..

  12. #32
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Citat Prvobitno napisao borotasinisa Pogledaj post
    Podici malo vlagu tokom presvlacenja moze samo da pomogne, mada se slazem da sa konstantno odrzavanom vlagom shodno prema vrsti nema potrebe za intervencijom... To je dublja rasprava, da li cemo spasavati na milion nacina jedinke koje su slabe i koje bi uginule u prirodi ili ne.. Pogledajte poslednji post u ovoj temi na Arachnoboards-u, sta je lik napravio da pomogne slingu prilikom presvlacenja
    Ne mogu baš da zamislim sliku toga što je uradio. Ajd objasni ako možeš

    Citat Prvobitno napisao Alem2001 Pogledaj post
    Kako se zove tema i u kom podforumu je smeštena?
    Pročitaj nekad celu temu, ne samo poslednji post
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Uskoro postavljam i video da vidite kako se cima i dok je u normalnom polozaju i kako se krece.
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post



    Pročitaj nekad celu temu, ne samo poslednji post
    Pratim celu temu od pocetka ali nisam video post sa linkom.

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Ne mogu baš da zamislim sliku toga što je uradio. Ajd objasni ako možeš
    Hahahahahaa, ne mogu ni ja, lose je objasnio, nije napomenuo gde se tarantula nalazi, mada je jasno da se potrudio covek.. Imam tri verzije u glavi ali mislim da je u toj plasticnoj casici bila tarantula, da je on probusio rupicu na dnu gde je ona (mozda je stavio na nju posle), obesio to iznad vece posude u kojoj je rasirio vatu (da bude mekano kao mreza).. Ideja je da gravitacija vuce pauka iz kosuljice pa da isti padne u vatuHahahaha onako presvucen hahaha...

    Citat Prvobitno napisao GaMeR Pogledaj post
    Uskoro postavljam i video da vidite kako se cima i dok je u normalnom polozaju i kako se krece.
    Ako se cima i u tom polozaju moguce da je DKS odnosno "dyskinetic syndrome", moguce je i da se pocela presvlaciti iako ima sindrom, ja licno nemam nikakvog iskustva sa tim a ni teoretske potkovanosti... Ima dobrih tema o tome, nedavno sam gledao neku G.rose-u koja se potpuno oporavila nakon nekog vremena...
    Poslednji izmenio borotasinisa; 20.01.15. u 18:00. Razlog: Gramaticka greska

  16. #36
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Kako god da je, sumnjam da gravitacija posebno utiče na pauka teškog 1 gram I to što kaže da nije obavezno da ima crnu fleku pre presvlačenja treba razjasniti. Potamnjivanje abdomena pred presvlačenja (što neki zovu crna fleka) je uzrok pojavljivanja iritirajućih dlačica na novoj kutikuli koja se vidi kroz staru, providnu, tako da je moguće da pauk nema ništa crno dok je skroz mali, ali kad poraste na 2-3 cm trebao bi da ima dosta dlačica koje bi se oslikavale pred svako presvlačenje i to se može videti samo ako je pauk pre presvlačenja otresao dlačice sa stare košuljice. Nadam se da sam dobro objasnio I kod onih iz Starog sveta se može videti promena boje na celoj kutikuli pre presvlačenja ali malo teže, mada to sada nije tema.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Taman kad sam hteo da je snimam zatekao sam je opet u lezecem polozaju, ali sam primetio da se ne okrece na ledja iz ' zelje' vec krene da se penje sto vise moze i onda padne, kao da bezi od necega i onda padne jer je slaba i ne moze da se drzi.Bar je to neka moja teorija jer je zateknem kako se drzi blizu poklopca a potom na ledja, danas nije bila nesto aktivna ali se i dalje penjala pa sam hteo da je snimim da vidite te trzaje i to je bilo u jutarnjim casovima kad sam poklopac vratio na prvobitnu visinu jer je T vec bila zakacena nogicama za poklopac pa da je ne guram nazad. Btw sad cu da je ostavim i nedelju dana ako treba kao sto kazu na arachnoboardsu pa sta bude i ako mi sve ovo ne deluje kao presvlacenje.

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Pogledaj da li kretanje lici na DKS sindrom, imas mnogo klipova na youtube-u, koliko znam iz posrednog iskustva (gledanja klipova) kretanje moze da varira od potpuno neartikulisanog do ne preterano nespretnog odnosno sa samo malo trzaja nogicama...

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: Mala T - problem kod presvlacenja

    Gledao sam neke klipove sad, vecinom su velike tarantule i stvarno preterani trzaji ali nasao sam neki video sa slingom ( G rosea u pitanju ) i deluje mi slicno kao i kod moje parahybane, sad se prevrnula pa nisam imao prilike da snimim video ali cekacu da se 'presvuce' ako se uopste i presvuce pa cu sigurno da snimim kako se krece. Ali mi je i ovo logicno, znaci nekako se popne do vrha i pocne da mlati nogama i padne pa ne moze da ustane, sad ne znam koliko je bilo pametno sto sam je prvi put podigao ( ako je i bilo presvlacenje u pitanju ) ali definitivno ima 'necega' a nisam bas 100% siguran da je to to Cim postoje tako velike T sa tim sindromom nadam se da ce moci da zivi sa tim. Pisacu u ovoj temi sta je ispalo.
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Mala T - problem kod presvlacenja

    Bilo je i slucajeva oporavka, kako ti opisujes (jos ako je u pitanju DKS, sto znaci da se ne radi o "normalnoj" tarantuli) lako je moguce da nije u pitanju presvlacenje i da ne moze da se okrene.. Ja vise nisam pametan i nemam pojma sta bih trebalo uraditi... Citaj vise o DKS pa razmisli..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •