Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: sugar glider / glajderi / šuger glajderi

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    1

    Question sugar glider / glajderi / šuger glajderi

    da li bi neko znao nešto više da mi kaže o ovim buljavim slatkišima? odnosi se prvenstveno na iskustva sa njima kao kućnim ljubimcima. i da li neko slučajno zna gde mogu da se nabave i kako im se kreću cene? hvala puno

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: sugar glider / glajderi / šuger glajderi

    Kao kućni ljubimci su super, veoma su umiljati. Jedino mi smeta njihovo ''režanje'', ali to je uglavnom samo kad ih smaraš dok spavaju, kad izađu iz kaveza super su, istražuju, trčkaraju svuda, problem je samo što su im nokti oštri pa se na sve čipkaste materijale zakače, ukoliko im ne sređujete nokte redovno, naravno.
    Dao sam ti kontakt jedne gospođe koju je meni preporučio drugi član ovog foruma, vidi sa njom ima li ih. Cene su im uglavnom 80 evra.

    P.S. Strogo obrati pažnju na ishranu, gledaj da kalcijum uvek bude 2:1. Ja sam se zeznuo i jednoj veverici sam često davao bube - koje imaju mnogo proteina, a manjak kalcijuma - i zbog toga sad ima HLP(paralizu zadnjih nogu)... Ali joj sad dajem više kalcijuma pa se nadam da će se oporaviti.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: sugar glider / glajderi / šuger glajderi

    Pricajuci sa ljudima koji su ih drzali (vecinom stranci sa razmene studenata) i citajuci o njima u strucnoj literaturi dosao sam do zakljucka da su u pitanju zivotinje koje se vrlo tesko odrzavaju u zatocenistvu. Svastojedi su, ali ljudi prave gresku sto im daju mnogo voca i povrca, a njima ustvari treba nektar. Cak u nekim strucnim knjigama imam posebne recepte za smesu koja se pravi kako bi ove zivotinje upravo dobile sve hranljive materije koje su im potrebne. Takodje previse insekata moze dovesti do ovog sto je Muffy napisao, a to je nutritivna osteodistrofija koja se karakterise paralizom zadnjih nogu. Dace Bog da se oporavi, ali takvo stanje je kod ovih zivotinjica vecinom ireverzibilno (dakle nema povratka). Inace, ovo nije zivotinja za svakoga i za svaciji dzep, tako da Jodza obrati paznju na to i lepo se informisi o svemu pre nego sto ih nabavis. Vecini ljudi za koje ja znam ove zivotinjice nisu zivele vise od 5 godina, a to je smesno naspram njihovog zivotnog veka od 12 do 15 godina. Pozdrav

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: sugar glider / glajderi / šuger glajderi

    Potpuno si u pravu Dendzo. Da sam znao da će ova jedna ženkica kod mene da dobije paralizu nogu nikad ih ne bih uzeo. Sad moram da gledam kako se pati znajući da sam samo ja kriv i niko više.
    Čitajući razne strane forume došao sam bio do zaključka da su te životinjice za svakoga, da se lako održavaju, ali tek kad sam ih uzeo shvatio sam da je to samo reklama. Jesu one slatke i sve, ali od svih životinja što sam do sad imao jedino sa njima imam problem.
    Na jednom sajtu su napisali da kao godišnje mogu pojesti ne sećam se tačno koju količinu buba (ogromnu) i ja budala pomislio da je to tačno i eto...

    Dendzo, aj' jednom ako ti nije problem, ako opet naletiš na taj recept, molim te, postavi ovde. U ovom trenutku ću ih hraniti i kavijarom ako treba.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •