Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 28 od 28

Tema: Presvlacenje

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    ok hvala,sad cu ukljuciti i lampu

  2. #22
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Untitled.jpg sta je problem,pre vise od nedelju dana usao je u posudu sa vodom,prevrnuo se ovako na ledja i dan danas stoji tako,ja sam mu sa spric izvadio vodu da ne bude bas u vodi i sada je u toj da kazem suvoj posudi,pogledam mrdne po neki put znaci da je ziv jos uvek. Ne znam sta se desava

  3. #23
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Da li je treset oko posudice sa vodom uvek bio tako mokar ili si ga pokvasio nakon što je legao u činiju? Ako je bilo suvo, možda mu se činija zbog vlažnosti učinila kao najbolja za presvlačenje, ali ne mora da znači.. Kako se ponašao pre toga i koliko dugo je kod tebe? S obzirom da već nedelju dana tako leži, sumnjam da će preživeti.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    pa prvo se bio okrenuo na ledja na tresetu,a bio je suv,valjda se spremao za presvlacenje,posle sam ja pokvasio treset i on je lezao tako 2-3 dana i vratio se u prvobitno stanje, i evo tek pre nedelju dana dosao je u posudu sa vodom i opet se okrenuo na ledja. Kod mene je otkako je mali bio,mozda 2-3 godine otprilike,presvukao se kod mene jedno 5-6 puta sigorno

  5. #25
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Pa ne znam.. Moguće da si mu poremetio proces presvlačenja time što si dosipavao vodu dok on leži na leđima. Tada i najmanji stres može uzrokovati da pauk prekine presvlačenje i ugine. Kakav ti je poklopac na terarijumu? Ako je skroz pod mrežicim onda opet može biti do nedostatka vlage jer vlažan treset ne znači skoro ništa pri presvlačenju ako je vazduh suv.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    pa pola terarijuma je staklo,a pola mrezica,stim sto sam preko mrezice stavio foliju ostao je malo deo mrezica da bi mu napravio neku vlagu,neka kako bude bice,sta da se radi

  7. #27
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Meni je u nedelju uginula moja prva T, A. geniculata, stara oko 6 godina, presvlacenje nije proslo kako treba iako kosuljica izgleda skroz normalno, 3 noge sa leve i jedna sa desne strane su bile skroz deformisane, kao i opistoma i nije joj bilo spasa. Pritom sam siguran da su i temperatura i vlaga i ventilacija bili ok. Drzao sam je u istom terarijumu godinama i uvek je imala posudu sa vodom. Tako je to nazalost, ne mozemo da znamo sta je poslo naopako. :/ Ne treba ni da pisem koliko mi je zao Ali sta da se radi, ne treba odustajati zbog takvih stvari, pogotovo sto nije do nas...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #28
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Bas tako. Evo i kod mene slican slucaj pre 2 dana, samo sto se pauk presvukao.. Sling p.irminie presvukao se super i samo ostao skvrcen pored kosuljice.. Necu ni ja da pisem koliko mi je zao.. To je druga irminia ove godine koja mi je uginula.. Jednostavno blago receno sam se totalno skenjao...
    Sta se desava sa tim paukom, jel jos na ledjima? Ako toliko dugo lezi tako ne znam sta bih rekao vrlo moguce da je uginuo vec na zalost ili ce uskoro, deluje mi tesko da ce posle toliko dana da zapocne na ledjima na otvorenom u sred posude.. Nakvasi treset slobodno ako je suv, trebace joj vlage...
    love of tarantulas..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •