Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Pomoc: Zmija ne pije vodu

  1. #1
    Član Mare013pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2014
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    25

    Uobičajeno Pomoc: Zmija ne pije vodu

    Potpuno sam ubedjen da moj carpet python (morelia spilota) vec mesec dana sigurno ne pije vodu... Secam se kada sam ga doneo svake noci sam imao priliku da vidim kako sidje sa grane i pije vodu (zaroni glavu i samo vuce kao pumpa) ali sad niti silazi niti pije....(niti uspevam da vidim niti primetim vodostaj da opadne) redovno ga hranim zivim glodarima i za nepunih mesec dana 2x se presvukao bez ikakvih problema ali me jako brine to sto ne uzima vodu... jedino kada uzmem fajtalicu ili prskalicu i pospricam terarijum i njega tu se aktivira polize tu i tamo neku kapljicu po sebi ,pokusao sam i dok ga drzim na ruci primaknem ciniju sa vodom i on zaroni glavu na sekund i eventualno 2-3x zapalaca po vodi i to je to... ... nadao sam se da ce se nesto promeniti,trazio sam po netu sve i svasta ali nista nisam uspeo da nadjem...(nailazio sam na razlicita objasnjenja tipa-ne ubacivati zmiju u vodu na silu jer ce poceti da hejtuje vodu(ruku na srce jesam ga ubacivao u vodu jedno 3x od kad sam ga dobio-kad sam ga vracao u terarijum spustim ga u vodu i on odma izadje ali sam prestao kada sam video prvi i poslednji put da je sam usao u vodu-napravio jedan krug i otisao na granu... a ubacivao sam ga i pred presvlacenje i to ne stalno a opet radio jer sam cuo da je pozeljno)... nzm koliko oni mogu bez vode i koliko vode piju i koliko cesto..

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Pomoc: Zmija ne pije vodu

    Sve je o.k. kod njega.Ti mu stavi posudu sa vodom i kad bude zedan pice vodu/bitno je da vole svezu vodu/.Moje zmije cim im operem posudu i sipam svezu vodu navale.Cak sam primetio da vole sto hladniju sto je po meni cudno.
    To sto ne pije vodu mesec dana,mozda i nije tako/ne verujem da si mesec dana blejao pored njega/mozda je pio ali nisi to uocio...Samo menjaj vodu svaki treci dan i drzi higijenu i bice sve uredu.

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pomoc: Zmija ne pije vodu

    Druže ja imam bou constrictor, i za ovih 6 godina koliko je kod mene možda sam je toliko puta uspeo i videti da pije vodu. E sad ili ona pije jednom godišnje ili ja ne vidim kada pije
    Ne sekiraj se, znam da te brine sada ali shvatićeš lagano da to nije problem. I to kupanje, ako hoće kupaće se, ako neće nema puno šta ti da ga teraš.




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •