Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Aqua-terrarium

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1

    Uobičajeno Aqua-terrarium

    Pozdrav teraristi !

    Prvo da se ukratko predstavim:
    Zovem se Branislav Mandić, iz Novog Sada sam, studiram veterinu, četvrta godina.
    Što se tiče hobija, već sam duboko ušao u svet akvaristike, a sada bih voleo da izađem malo na kopno, pa istražujem teraristiku.

    Imam u planu izradu akva-terarijuma, pa aj' da diskutujemo o tome...
    Skica terarijuma u prilogu. Od riba, tu bi bili mudskipperi, a verovatno i rainbow krabe sa njima.
    Naravno, oni bi bili u donjem telu, dok bih u gornjem delu terarijuma, odnosno u krošnji drveta bili neki gekoni... E sad! KOJI GEKONI?


    Ne znam koji gekoni mogu da opstanu u takvim uslovima? Tu bi bilo relativno mnogo vlage, ali bih je regulisao uz pomoć kulera.
    Rasveta bi bila-štedljive sijalice+UVA/UVB neonka i gekon bi imao svoj kutak za zagrevanje, klopu i odmaranje u toj krošnji...

    Vode bi bilo možda nekih 7-8cm u najdubljem delu i sve u svemu možda polovinu površine bi pokrivala voda, bilo bi nekoliko ostrva, dok bi ostatak dna bio plićak i pesak-plaža...
    Skiperi su veličine 8-10cm, krabe oko 5cm...
    Dakle, ono što mene muči jeste-kojeg gekona mogu da ubacim u takav terarijum?

    Takođe, ako imate neke predloge oko tih tehničkih stvari i korekcije terarijuma, pišite, pa da znam šta mi je činiti... Za 10ak dana krećem u realizaciju...

    skipppers-crabs-geckos.jpg
    Poslednji izmenio Mandić; 09.03.15. u 21:19.

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Aqua-terrarium

    Možda madagaskarski dnevni gekon, s obzirom da tražiš arborealnu vrstu. Proveri kolika im vlaga treba i izračunaj nekako kolika bi bila u akvaterarijumu pa proceni da li bi moglo ili ne.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •