Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Uvoz (zakoni,papiri itd)

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Uvoz (zakoni,papiri itd)

    Evo dodjoh na ideju da otvorim temu u kojoj bi da vidim koja su vasa iskustva sa uvozom zivotinja iz inostranstva. mislim ponajvise sa berzi koje se vise puta godisnje organizuju. Kakvi su zakoni? koji papiri trebaju? i da li se prave problemi na granici i sa svim mogucim dozvolama i papirima?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Uvoz (zakoni,papiri itd)

    Prosto je,zakoni ne postoje ako te uhvate 'na#### se' ako te ne uhvate donesio si kuci novog ljubimca.
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Uvoz (zakoni,papiri itd)

    Zakoni ili nazovi zakoni postoje ali ako hoces da sacuvas zdravlje i zivce uradices kao sto legenda kaze. Spakujes zivotinju u torbu i lagano.

  4. #4
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Uvoz (zakoni,papiri itd)

    Hmm znam da je to laksi put evo citao sam na netu da kao mozes legalno tj imati sve papire pa opet da te uje#u tako sto carinici po svojoj proceni zakljuce da zivotinja nije sigurna za okolinu i ta moze nauditi drugima. Tako da ce se nosorog iguana jednom morati ilegalno doneti sa terraplaze...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Uvoz (zakoni,papiri itd)

    Posto ti je zapala za oko... rhinoceros iguana (Cyclura cornuta) koliko ja znam/a znam/ nikada nije bila na TerraPlazi niti ce jer je na IUCN Crvenoj listi pa neke stvari ni oni ne mogu da uvezu...Mozda da kontaktiras gospodina Toma Crutchfielda na njegovom sajtu...on ih je imao i prodavao za nekoliko hiljada dolara po komadu...ali i on je zaglavljivao u zatvor zbog krijumcarenja reptila....
    Nebi ti savetovao da bilo sta retko prenosis preko granice...rizik je veliki za tako malo zadovoljstvo...kupi ovde zelenu iguanicu za 40 ili 50e i pobedio si...
    Poredjenja radi....moja drugarica je prenosila pre 20tak godina punu kutiju buba/dubija,fobasa.../par hiljada za jednog prijatelja u Bosni...Uhvatili su je sa bubama na Madjarsko Srpskoj granici i drzali su je 2 dana u improvizovanom polupritvoru...prezivela je stresove,ponizenja,uvrede i jedva se iscupala....Sad kada joj predlozim da idemo na TerraPlazu,samo me opsuje...

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Uvoz (zakoni,papiri itd)

    Legalan uvoz životinja je moguć i nije lagan i brz, kao ni jeftin. Ako je životinja na CITES listi, onda treba da platiš uvoznu i izvoznu dozvolu, veterinarske papire, špedicije, otvaranje karantina, zatvaranje karantina, to te na kraju ispadne oko 300€ i do 6 meseci čekanja
    ako to nije problem, onda možemo da pređemo na samu životinju koja košta jako puno i kao što kolega charcharias kaže, nema je u mađarskoj, morao bi da ideš na neku jaču berzu, npr Exotica u Austriji, Verona Reptiles u Italiji, Hamm u Nemačkoj ili Houten u Holandiji.
    Cena životinje po komadu je preko 500€ + prevoz koji ćeš morati da platiš da bi je pokupio. Na kraju bi morao da daš preko 1000€

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •