Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Da li je moja zmija ozbiljno povredjena?

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    44

    Uobičajeno Da li je moja zmija ozbiljno povredjena?

    Zdravo

    danas sam uzeo zmiju u ruke a pre toga je nekih 7 dana nisam dirao jer je pre toga jela,

    na dnevnoj svetlosti sam video neku vrstu kraste ili ne znam cega na jednom delu njenog stomaka,
    kontam da je ujed od pacova ili hrcka, al nisam siguran.

    IMG_20150323_123858.jpgIMG_20150323_123901.jpgIMG_20150323_123908.jpg

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Da li je moja zmija ozbiljno povredjena?

    Mala ogrebotina, verovatno se neće ništa ni videti nakon sledećeg presvlačenja.




  3. #3
    Član Reventon'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Da li je moja zmija ozbiljno povredjena?

    Ja sam na mojoj kukuruznoj video nesto sto je vise licilo na posekotinu nego na ogrebotinu, takodje nisam znao odakle. Posle 2, 3 presvlacenja sve je bilo ok.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Da li je moja zmija ozbiljno povredjena?

    Prvo...Zasto hranis zmiju sa zivim pacovima i hrccima??
    Tako su ih ljudi hranili u proslom veku... Ja sam pre 25 godina dao zmiji hrcka,ona ga je izujedala i on se napravio mrtav.Kada ga je progutala izgrizao je iznutra i izasao napolje iz nje....rezultat obe zivotinje mrtve.
    Drugo....Nisi ti jedini sa ovakvim povredama na ljubimcu...vidjao sam svasta/da vidis kako zec tek moze da povredi i ubije velike boe i pitone/.
    Ovo na slikama ti je opomena da ubuduce hranis mrtvim plenom....Sve sto nabavis zivo a hoces za hranu,stavi u kesu i zaledi u zamrzivacu.Posle pred hranjenje stavis u vrucu vodu/da se odledi i zagreje/osusis na toalet papiru,ubrusima ili krpi u toplog ga das zmiji bez mogucnosti da dodje do toga da ti povredi zmiju...

  5. #5
    Član Mare013pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2014
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    25

    Uobičajeno Odg: Da li je moja zmija ozbiljno povredjena?

    Ili mozda jednostavno ako vec kupujes zive kao ja.... uzmes i stavis glodara u kesu i lupis par puta o pod da ga ili dobro osamutis ili cak ubijes i odma das zmiji...samim tim ne moras da grejes i nema toliko zezanja... verovatno ce odma napasti,samo joj prinesi nekom vecom pincetom ili masicama ja sam presao na mix glodar-jednodnevno pile i ok je... mada prvi put kada sam dao pile moj carpet je bio u nekom cudu kao da je pao sa marsa xD pridje piletu nasloni glavu na ledja i bleje oboje...(kao u reklami za perfex tj. photoshop) pa se pile okrene i kljucne ga a ova guja se uzenta i odalji i tako 2-3 puta.... nije mi bilo svejedno posmatrati ali nije bilo nikakvih posledica po zmiju i najzad posle 20 min posmatranja je napao pile i tad sam odahnuo...-verovatno jer se prvi put u zivotu susreo sa pernatim bicem a inace glodara uvek napadne u roku od 5 sekundi... slazem se da je opasno hraniti sa zivim glodarima,pogotovo nikako ne ostavljati same zmiju i plen.... jednom sam morao da intervenisem jer je zmija ujela poveceg hrcka za zadnjicu a ne glavu i umotala se oko hrcka...tada je hrcak koji zaista ima velike zube ujeo zmiju ali sam uspeo da izvedem da je pusti i tom prilikom sam lupio hrcku 2 cvrge po glavi i ovaj je ostao na licu mesta,posle ga je smazala bez problema a ni hvala da kaze...

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Da li je moja zmija ozbiljno povredjena?

    Moje zmije ne podnose okrvavljene miseve i pacove i nece da ih jedu/ne znam zasto?/
    Ja samo stavim zivog misa ili pacova u kesu,zavezem i stavim u zamrzivac.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •