Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 110

Tema: Valjda sam sad terarista?

  1. #61
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Rekao je da zivi i u sumi, mozes mu napraviti i sa zutom ispucalom zemljom itd...

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Nista, onda kad napravim, ostavljam pa da ocenite... Hvala na savetima...

  3. #63
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Rast africkih puzeva po mesecima! Ocenite




    P.S. Poceli su da bacaju jaja.....

  4. #64
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Da li neko mozda nabalvlja tarantule iz Madjarske?? Znaci kad se prosara spisak sta sve imaju ljudi tamo u ponudi, tek onda vidim koliko je nasa zemlja "tanka" sa vrstama.... Ne kazem ja da sad trazim nesto sto nema niko, ali recimo, osnovna ponuda, komunalci Incei, ili recimo Violaceopsi, Augecephalusi, Ephebopusi, itd itd... Iskreno, ne znam, da li ovde ima nekog kom je palo napamet da se recimo "svercuje" na veliko, tj da se iz Madjarske donese 3-4 puta godisnje, za nas "tarantulase" narucenih koliko god vrsta, i da se za to plati... Recimo, neko ko zna Madjarski da tako nesto uradi, pa svako da mu da po Vajferta, ostalo bi mu plata radnika na pumpi, ali realno... A dao bi 1000, kad bih znao da mi neko moze doneti neke vrste o kojima ovde moze da se samo sanja.... I sto je jos bolje, u Segedinu, koji je nama najblizi, mislim da ima vise ponude nego sto ima cela Srbija... Stvarno smo mnoooogo uskraceni... Znam, sad ce reci neko Teraplaza, ali realno, na terraplazi, najmanje tarantula ima... U smislu, mnogo manje, nego sto moze da se nadje od uzgajivaca koji se uopste mozda i ne pojavljuju na sajmu.... Realno gledano situaciju, npr neko je postavio H.Pulchripes na forumu, pa samo da se pogledaju ponude po Madjarskoj, tamo je ta vrsta vec neki "standard" kod jacih uzgajivaca... Mislim da ovde nema nikakve perspektive za dalje razvijanje hobija ako se ide ovakvim sitnim koracima....

  5. #65
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Ja sam postavio H.pulchripes. Bar sto se nje tice, nisi u pravu. Nema je u Madjarskoj u ponudi niko koliko ja znam, niti je bilo na Terraplazi. Imaju Macilaci, Imre i jos neki u svojim kolekcijama, ali na prodaju mislim da nema niko. Ja sam nabavio od Matije iz HR, a on koliko znam iz Nemacke. A za ovo drugo, nije bas tako jednostavno kao sto mislis. Radili su ranije ljudi to, isli u HU i donosili, stavljali spiskove za narucivanje i to bukvalno prepravljen spisak najjaceg lika iz Segedina za po par evra po T, ali ocigledno je da im se nije isplatilo. A ako imas bas veliku zelju, imas organizovane ture do Segedina preko agencija za po 1500 dinara, pa se raspitaj da li ima to sto ti odgovara i pali u shopping

    P.S. Kad si vec pomenuo izmedju ostalih i Augecephaluse, ni oni nisu bas tako cesti kao sto si napisao, "osnovna" ponuda...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #66
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Druze, tvoj odgovor sad da cita neko ko ne zna bas mnogo o tarantulama, pomislio bi da je ponuda u Srbiji jednaka ponudi u Madjarskoj.... Ja sam dobio spiskove tarantula za nabavku od petoro ljudi, i mogu ti reci da na spiskovima ima vise nama nedostupnih vrsta, nego sto mi imamo poznatih... H.Pulchripes, cela evropa ima, cak i Imre ima u ponudi, u Segedinu... Zelim samo da kazem, da smo mi pukli u odnosu na Austrougare, kako god okrenes, jer ti je kod nas, i dalje P.Metalica najveci uspeh u kolekciji... Pa kazi mi eto, da li imas nesto iz roda Teraphosa u Srbiji da kupis A Stirmi, na spiskovima, vec ulazi u osnovnu ponudu, cak je Blondi 1.1. cena 180 e... Sve je istina da nas unistava finansijska situacija, ali mi nemamo ovde pristup tarantulama koje kostaju i po 2-3 e tamo... O tome ja govorim. Niske grane za buduce generacije, ako se ne jave jos malo ljudi koji su kao ti, da se trude da imaju nesto sto niko nema... Recimo, ulozio bih 200e u Augecephaluse, [to je nekih 25 slinga] da ih omasovim, upravo zato sam rekao da bi bilo zgodno kad bi neko imao tu vezu sa ljudima gore, i da nam donosi dzumle....

  7. #67
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Ne znam otkud ti to da Imre ima H. pulchripese u ponudi. Jedino ako ima neku novu ponudu od pre par dana. Znam da je uzeo zenku za sebe, a slingove za prodaju ja mislim da nema. Ali potpuno si u pravu za neke vrste koje su kod njih kao kod nas chromatus, a kod nas ih nema uopste. Tu mislim recimo na H. himalayana, O. aureotibialis...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Meni je bezveze uzimati vrste koje niko nema samo zbog toga, to vec nema veze sa zivotinjama nego sa snobizmom. Pocetnici imaju pune ruke posla prvih par godina sa ponudom u Srbiji sta god da im se svidja a isti ljudi im mogu doneti takodje vrsta da se zanimaju jos toliko.

  9. #69
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Po meni to nije snobizam. Snobizam je(eventualno, mada je pitanje da li to moze da se kaze za ovaj nas hobi) da kupis T samo zato sto je skupa, iako ti se mozda ne svidja. Zasto neko ne bi voleo da ima T koja mu se svidja a koju niko nema, pa makar kostala i 10e? Tako sam npr. hteo da uzmem himalayanu, ali nisam nasao slingove u tom trenutku na Terraplazi, a odrasla mi je bila skupa. Manje od 2 meseca kasnije ih ima po 8e, ali sta vredi kad ne mogu da dodjem do Segedina... I verujem da bi je dosta nas uzelo sad po 10-ak evra kad bismo mogli(evo verujem ti prvi posto vise volis OW). Sa druge strane, ima T koje mi se svidjaju, ali ne toliko da dam ne znam koliko para za njih, nego cekam da padne cena. Tako cu u skorije vreme vrv da uzmem I. mira, koja je bila 4x skuplja pre godinu-dve. Ali ima i T koje mi se toliko svidjaju da ih uzimam bez obzira na cenu(naravno ako se uklapaju u moju plateznu moc) Tako da mislim da u ovom hobiju nema mesta za snobizam, svako hoce da ima sto vecu i lepsu kolekciju, na kraju krajeva vecina nas kaze "kolekcija" tarantula, a cilj svakog kolekcionara je da ima sto lepse i redje primerke.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #70
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Ma sve so stoji, da se razumemo svako voli ili bi voleo imati nesto jedinstveno sto niko drugi nema, sto je retko, takvi smo, neko manje neko vise priznavali to sebi ili ne. Mene nerviraju ljudi koji poseduju bilo sta iskljucivo zbog drugih, dakle ako je razlog kupovine retkost vrste koja je sama po sebi odredjena od strane zajednice znaci da se pauk kupuje zbog zajednice odnosno drugih ljudi, prosta dedukcija. Ako imas npr P.murinusa, C.darlingija, i kod nas u ponudi postoji jos 15 juznoafrickih vrsta koje izgledaju relativno slicno razlog kupovine u inostranstvu neke harpactire sp je cisto iz snobizma. A verujem da vecina onih sto ovde na forumu mastaju o sajmovima u inostranstvu nemaju kolekcije koje se ne mogu dopuniti vrstama koje ima Momcilo na primer. Pa koliko vidite likova da od prvog posta na nekom forumu u kojem pitaju "zasto mi pauk lezi na ledjima" do posedovanja 10 vrsta prodje par nedelja pa se vise nikad ne pojave.. I uvek one teme "koji je najagrsivniji", "najzahtevniji", "najopasniji", "najotrovniji", to nisu sigurno iskusni kolekcionari postavljali i razlozi za nabavljanje takvih vrsta nisu sigurno licne prirode.. Al sam se raspisao bezveze i opet smo otisli u off... Smesno je sto nema smisla na forumu pricati o razmisljanjima jer stalno dolazi do zabuna i nerazumevanja, tesko je srociti misli u ovako kratkom obliku a da bude suvislo o temama o kojim bi, da smo na pivu, pricali mnogo duze...
    A sto se Mire tice, imao sam dve, Momcilo ih je davao pre godinu dana za nekih 1200 dinara a nisu bile bas male.. Mislim da imam odraslog muzjaka, veceras cu ga izvaditi da vidim, ako je tako bice nekog parenja sigurno... Ima hey-ho zenku... Mozda jos neko... Prosto ih obozavam!

  11. #71
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    To i mene jako nervira, neko(uglavnom populacija 14-18g.) nabavi prvu T, posle 3 meseca vec ima 20 komada a posle jos 2 meseca ide oglas "prodajem licnu kolekciju". Nema to toliko veze ni sa godinama, nego svako mora da bude siguran u to da zeli da se bavi teraristikom. OK je da neko uzme jednu pa da odustane, ali da za par meseci uzme 15-20 T i da izgustira, to ne mogu da razumem... Ja sam prvih skoro godinu dana imao jednu T, i krenuo sam da nabavljam dalje tek kad sam bio 100% siguran da zelim da se bavim teraristikom.

    I meni su mire extra. Jedina (po meni)mana im je sto su male, a ja bas volim velike T.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  12. #72
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Pa da, meni nije toliko bitna velicina, nasao sam na prosloj Terraplazi O.philipinuse za 7 eura i nisam uzeo zato sto sam retard. Jos se grizem...

  13. #73
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    E sad tek vidim, javi za mužjaka I. mira da li je spreman, ja sam baš razmišljao pre koju nedelju da nabavim ovoj mojoj nekog frajera da se povataju.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  14. #74
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Citat Prvobitno napisao borotasinisa Pogledaj post
    nisam uzeo zato sto sam retard...
    Kakvo objasnjenje! Hahahahahahahahaha
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  15. #75
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Sta da se radi.. Ma sad nisam siguran ni da je muzjak. Javim sta bude kad bude. Au gde smo mi otisli sa ovom temom covece...

  16. #76
    Član Rizla'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Da i ja predstavim svoju malu kolekciju ovde
    G.Pulchripes zenka 15cm


    G.Pulchra zenka 13 cm

    A.Metallica koliko sam skontao muski 8-9cm


    L.Parahybana 5-6cm


    E.Campestratus 6cm


    N.Chromatus 5cm


    B.Smithi 6cm

    Nisam mogao slikati H.Maculatu 2 P.Metallice i jos jednu L.Parahybanu jos su dosta male a maculata pod tresetom steta
    Izvinjavam se na losijem kvalitetu svakakvi komentari su dobrodosli pozdrav za sve terariste i Srecni praznici

  17. #77
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Lepa ti je kolekcija Samo ti fali još A. geniculata pa imaš sve početničke vrste
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  18. #78
    Član Rizla'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    haha pa dogovaramo ja i zolleRu nesto za Geniculatu tako da ce biti i ona u kolekciji :P

  19. #79
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?



    Rucno hranjeni puzevi

  20. #80
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Valjda sam sad terarista?

    Planiram da stavljam UV Led diode iznad terarijuma, da bi poboljsao rast zivog sveta. Pored njih bice i bele led diode, ne trake, usmerene iznad svakog terarijuma...
    Da li UV ne smeta tarantulama

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •