Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 38 od 38

Tema: Kukuruzni smuk

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    ja ih ostavim da se razlede lepo i budu na sobnoj temperaturi i to je to,nikako zaledjene. A sad cu da pokusam i da ga zagrejem.
    Ma gde da cuvam to,proterali bi me iz kuce

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Haha koje si godiste?
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  3. #23
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    '89 godiste

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Ipak je bilo presvlacenje u pitanju. Evo malopre skinula staru kozu bez problema,pratio sam je bas nekih petnestak minuta i zivnula je odmah,evo je sad ne miruje u terarijumu
    Sad me interesuje,kad da joj ponudim hranu...da li da sacekam dan,dva,tri ili sta da radim

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Sad ne smes da je vadis iz terarijuma i mislim da hranu treba da joj ponudis za 3-4 dana
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Cini mi se da je nenad napisao da vec sutra dan moze da joj se ponudi hrana.
    u ovom slucaju je ne bih vadio iz terarijuma vec bi joj unutra dao misa,samo me interesuje,da li nece nesto da joj fali ako se mis uvalja u treset,jer drugacije ne moze...:/

  7. #27
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Kako ne može? Staviš miša u neki tanjirić (npr. od saksije). Ovo naravno važi za odleđenog miša, žive nemoj da daješ.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    ..nebi trebalo nista da joj fali, meni se jednom desilo da je povratila misa i jos sumljam da je zbog toga sto je pojela mnogo treseta ali nikad necu saznati zasto se to desilo.. uglavnom uvek joj dam isto al do sad mi se nije opet desilo da povrati a i dalje jede po malo i treseta ..posle presvlacenja mozes da je radis sta hoces i da je vadis da se igras i da je hranis samo nemoj da se igras kad je nahranis bar dva dana, mada i posle ta dva dana znaju da se unerede, pa je najbolje uzimati je ali ne dugo i biti oprezan da se ne uneredi po tebi ..kad izvrsi nuzdu, onda par dana se igras i opet hranjenje nista tu nije striktno da se hrani na 7 dana moze i posle 9 i posle 6 i posle 10.. uvek gledaj da bude mis zagrejan i pre svega dobro odledjen.. kad joj dajes hranu proveri dali je temperatura ok.. tu mislim na ispravnost grejaca koji ti sad verovatno ni ne treba.. ali u hladnijem perijodu moras imati neki izvor grejanja.. svako hranjenje proveris i nema glava da te boli vodu menjaj bar na svakih 5 dana i ako nesto treba pitaj pozdrav i sa srecom sa novim ljubimcem

  9. #29
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Ja je bukvalno i ne vadim iz terarijuma niti volim da je plasim i motam u ruke.Samo kad treba da jede.Posle hranjenja je tek ne diram misa stavim na sobnoj temperaturi gde je nekih 25c i stoji tako 2-3h dok se ne ugreje i razledi kako treba. A sto se tice temperature,na jednoj strani terarijuma mi je oko 24-25c,na drugoj strani imam sijalicu gde je temp oko 30c....pa neka bira sta joj vise odgovara a vodu joj menjam svaki dan
    Sve u svemu,brinem se o njoj kao o malom detetu
    I hvala na pomoci i podrsci

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Kukuruzni smuk

    nema potrebe 2-3 sata da cekas da se mis odledi. Ostavi ga na sobnu temperaturu 20ak minuta, onda ugrij fenom sa 30ak cm daljine dok ne postane topao

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Ja stavim zaledjenog misa ili pacova u plasticnu casu,sipam vrelu vodu,drzim minut,onda ih izvadim i osusim na ubrusu ili toalet papiru i suve i vruce/tople/dajem mojim zmijama....

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Evo 2 malo bolje fotografije,inace se bavim fotografijom pa mi ona trenutno dodje kao foto model....najdrazi do sada
    111111.jpg222222.jpg

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    ..treba da je vadis, da ti ne bude divlja

  14. #34
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Da li moze zmija uopste da se pripitomi?! pocecu onda polako da je navikavam na ruke.

  15. #35
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Ne znam da li se to računa kao pripitomljavanje ali zmiji trebaš dati do znanja da joj nisi pretnja. To se postiže uzimanjem u ruke na svaih par dana od što ranijeg doba života. Poželjno bi bilo da joj pre hranjenja malo kuckaš u terarijum jer to vrlo lako nauči tako da ćeš posle bez problema moći da je vadiš iz terarijuma a da ti ne napadne ruku jer prethodno nije bilo kuckanja i nije bila u modu za lov.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  16. #36
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Hmm...zanimljivo Pocecu polako da je uzimam i navikavam
    Interesuje me samo jos nesto,ne osnovu cega da odredim koliko pinkija da joj dam....da li moze na osnovu njene duzine,posto ne znam tacno koliko je stara

  17. #37
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Konacno sam nasao vagicu i premerio je,ima svega 10gr jos uvek ide po jedan misic,pa cu za nekih mesec ipo,dva ponovo da je premerim ne znam koliko brzo rastu i dodaju na duzini i kilazi

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Pomoravlje
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk

    Evo jos jednog videa od mene,ovaj put presvlacenje u pitanju


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •