Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 97

Tema: Pravi guster za pocetnike

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Pravi guster za pocetnike

    Pozdrav svima,novi sam sto se tice teraristike,ustvari jos nisam poceo
    Intresuje me koji je najbolji guster za pocetnike da ne bude preveliki i da ne bude dosta zahtevan,citao sam dosta o bradatim agamama,jemenskim kameleonima,leopard gekonima,fat tejl gekonima,grandis gekonima,tokay gekonima i Collerd lizardima. Kakav mi terarijum treba za ove vrste gustera i koja bi bila cena terarijuma,kao i koja je cena ovih gustera (vise bih voleo muzijaka)?
    Poslednji izmenio Milos Karanovic; 11.08.15. u 16:57.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Po meni je za pocetnike najbolji Fat tail gekon (debelorepi gekon) Jako mirna vrsta laka za cuvanje i po meni lepsa od leopard gekona.Takodje su i leopard gekoni jako dobri gusteri za pocetnika ali su fat tail gekoni jako mirniji u odnosu na leopard gekone i pre ces se i njih zaljubiti jer su drugaciji od leoparda.Poterban ti je terarijum 60x30x30 ako hoces da to izgleda estecki lepo.Sto se cene tice Momcilo moze da ti ponudi nesto najpovoljnije sto mozes naci kod nas ako uzmes sve u kompletu.Mozes i na njegovom sajtu da se javis imas i broj i sve http://www.nsexotics.net/
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Ok,hvala,ali bas od svih ovih vrsta najmanje mi se svidja fat tail gekon ne znam zasto verovatno zbog boje,a sto se tice ostalih vrsta najvise mi se svidja Tokay gekon i grandis gekon(dnevni gekon) kakva mi oprema treba za njih i da li je terarijum 70x60x40 za njih dovoljan,imam jos mesta u sobi ali ne bih voleo da mi terarijum zauzme sav prostor a ako treba veci terarijum videcu sta mogu da izbacim iz sobe

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Guster

    Koje su cene ovih gustera,gde mogu da ih kupim i kakve su mi dimenzije i oprema potrebne za terarijum?
    Bradata agama
    Fat tejl gekon
    Leopard gekon
    Jemenski kameleon
    Grandis gekon
    Tokay gekon
    Collerd lizard

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Oprema za terarijum

    Pocetnik sam sto se tice teraristike i jos razmisljam kojeg gustera da uzmem ali da cena nije prevelika(do 50e) razmisljam o: TOKAI GEKONU,FAT TAIL GEKONU,DNEVNOM GEKONU,LEOPARD GEKONU,COLLORED LIZARDU,Svidja mi se i BRADATA AGAMA ALI JE TERARIJUM ZA NJU PREVELIKI.Citao sam sve sto sam uspeo da pronadjem o svim ovim vrstama i jos uvek ne mogu da se odlucim kog da uzmem,koji je vas predlog i koje dimenzije terarijuma trebaju za ove vrste i sta mi sve od opreme treba ako mislite da je jos neka vrsta dobra za pocetnike uvazicu vas predlog

    HVALA NA POMOCI

  6. #6
    Član darko c'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Oprema za terarijum

    Kontaktiraj Kima iz http://www.nsexotics.net/ , on ce ti pomoci kod njega imas sve.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Ok, vec sam pricao sa ljudima iz nsexotica preko fb, ali ja sam udaljen 160 i vise kilometara od Novog Sada tako da je put do tamo 5000 a u autobusu bi guster mogao da ugine bar tako ja mislim. Jel prodaje neko gustere u Pancevu ili Smederevu tu mi je najbliže?

  8. #8
    Član coneobr'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Ja sam druze iz Obrenovca,kada sam uzimao svoju zmiju uzeo sam iz Nisa.To je nekih 250km udaljeno.Stiglo je sve normalno bez ikakvih problema.Poslato je post ekspressom danas za danas ja msm.Ako se lepo upakuje tu problema ne bi trebalo da bude.

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Razmišljaj prvo o troškovima terarijuma, opreme i hrane, to često ispadne dosta skuplje od guštera. Od ovoga što si naveo je svakako najlakši i najjeftiniji za održavanje leopard gekon pa je možda dobra ideja da njega uzmeš za početak pa ako pored njega vidiš da ćeš imati vremena i finansijskih sredstava za još jednog guštera, onda uzmi još jednog leoparda, nekog drugog morfa (koloriteta) ili eventualno nekog drugog guštera. Što se prevoza tiče, neće gušter uginuti u autobusu ako je lepo zapakovan i ako ga šofer nosi u klimatizovanom delu za putnike, bitno je samo da naglasiš da paket ne sme da stoji na suncu.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    E hvala danas sam bio u Pancevu i nasao sam bradatu agamu staru 10 meseci(muzijak)agama kosta 10000 ali je odlicna i naviknuta je na ruku,iz neke Madjarske odgajivacnice je izgleda ekstra i bas mi se svidja ima sve prste,oci su u redu ali nije bas zivahna ne znam zasto,druga manja agamica stara 5 meseci je zivahna i agresivna verovatno jer se boji ljudi

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    To 10 000 din je jaka cena....bolje da kupis malu agamicu za 20 ili 25e i vaspitas je prema sebi i svojim potrebama...ima neki tip u NS par malih...proguglaj na oglasima....

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Ma meni se taj guster jako dopada i nije mi bitna cena,deluje mi nekako mali ima nesto vise od 40cm a ima 8 meseci dobro jede i skroz se navikao na mene,ali je nekako slabo aktivan po terarijumu nzm zasto evo slike20150812_142445[1].jpg20150812_143727[1].jpg20150812_145055[1].jpg UZIVO IMA MNOGO JACU BOJU NARANDZAST JE SA ZRVENO CRNIM

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Ti u proslom postu rece 10 meseci,pa u zadnjem 8 meseci....mozda dogura do 4 meseci....salim se...
    Prema mojoj proceni/u odnosu na predmete u terarijumu i velicini na ruci itd on ima od 15 meseci pa navise ali to nije bitno/lep je i zdrav primerak/....
    E sad za njega ti je POD OBAVEZNO-sijalica UVB 10.0/nikako manja,dosta buba umuljanih u kalcijum prah koji im je neophodan i ne ostar kvarcni pesak za podlogu,vec specijalan za njih....

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Ma pogresio sam sto se tice starosti gazda mi reko da ima 8 meseci i siguran sam u to posto svaki put kad sam dolazio do Panceva vidjao sam ga i lepo je napredovao(vidjao sam ga od kad se izlegao) a terarijum je premali pa se mozda zasto cini da ima 15 meseci
    A zanima me samo zasto je slabo aktivan jel treba takav da bude ili treba da se krece po terarijumu?
    Nasao sam i bube(dubie i cvrcke) 60 komada 200 dinara i gledao sam ga dok jede tako da mislim da hrana nece biti problem
    Nasao sam pesak bas za pustinjske gustere u Pet Shopu
    I u Pet Shopu ime terarijum dimenzija 40x60x40(vds) jel to premali terarijum posto sam citao da treba da bude bar 50x100x60 (vds)?
    Terarijum kosta 80e i ima spot lampu,mrezicu,i uvb Neonku 10.0 da li da uzmem terarijum ili sam da ga napravim?

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Idi kod staklozezca i sam ga zezni....kostace te od 4mm stakla oko 1500 do 2000din..Spot lampa je standardna u svakoj prodavnici rasvete sa oznakom R63 40 ili 60w/sad ti ne treba...samo zimi/...kaci se na lampu kod kineza za 200 do 250 din.Od rasvete pod obavezno UVB 10.0......

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Ok,a zasto guster nije aktivan jel su sve bradate agame takve?

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    90% su takve....

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Ok a jel on dovoljno dugacak za svoj uzrast

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Agama nece da mi jede jela je pre 3 dana 5 fobasa i nzm koliko letarisa,napunila je 9 meseci
    Danas je kenjala i nista
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  20. #20
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pravi guster za pocetnike

    Ako je dovoljno debela, nije nikakav problem. Inače, šta joj daješ od biljne hrane?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •