Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    Cao svima,
    Kako avgust polako prolazi, a sa njim i ove visoke temperature, uskoro cu morati da pocnem da grijem terarijum (50x50x50) za loptastog, pa me zanima sljedece:

    kupio sam ovu sijalicu od 200W (da li je to prejako?):

    http://www.ebay.com/itm/391078156809...%3AMEBIDX%3AIT

    i ovu foliju:

    http://www.aliexpress.com/item/2014-...031193847.html


    Kompletan terarijum je od iverice, osim lica koje je staklo. na lijevoj i desnoj strani tera su ventilacioni otvori, jedan u donjem dijelu, jedan u gornjem. Poklopac terarijuma je od resetki a u desna strana poklopca je probusena i kroz nju postavljena gore pomenuta sijalica, koja je ogradjena mrezicom metalnom, kako piton ne bi dosao u direktan kontakt s njom. Sijalica ce biti nakacena na termostat, koji ce biti podesen na odredjenu temperaturu.

    Zanima me sljedece: procitao sam u jednom od topika ovdje, da se folija stavlja spolja, a preko nje stiropor/stirodur, da bi se toplota usmjeravala ka terarijumu unutra. Ali, folija ima neki potenciometar, koji je oznacen samo sa minimumom i maksimumom, kako da znam do koje ce temperature zagrijati na recimo maksimumu? I da li je uopste potrebna ta folija, uz ovu gore pomenutu sijalicu od 200W koje inace bas bas jako grije?

    unutar terarijuma je skoro citavom duzinom postavljena led sijalica, koja ce biti nakacena na tajmer podesen da se pali recimo ujutru u 9, a da se gasi uvece u 8, cisto radi svijetla, inace uopste ne emituje nikakvu toplotu..

    p.s. ventilacioni otvori su veliki, sto se moze vidjeti sa slike, a i komplet poklopac je od istih resetkica, sto se takodje vidi sa slike.

    Ko je iskusniji, neka mi pojasni kako sve da podesim.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    Mislim da je to prejako,nemam zmije,ali za moj terarijum dimenzija 100x50x60 koristim spot sijalicu od 40w i temperatura je 35 stepeni
    Sijalica nije skupa ja sam je platio 80 dinara
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    Pozdrav.

    Mislim da ti je taj keramicki grejac od 200W prejak. Ne znam koja je firma u pitanju ali ja koristim Habistatove i Zoo-med keramicke i greju ko blesavi. U terarijumima dimenzija 110x50x50 koristim grejace od 100 W ili 150 W (u zavisnosti sa koliko strana terarijumi imaju kontakt sa vazduhom). Mislim da je za tvoje dimenzije terarijuma 200W prejako ako ne prejako onda je sigurno dovoljno.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    pa ja cu svakako da nakacim tu sijalicu od 200w na termostat koji je podesen da gasi kad postigne odredjenu temperaturu.. Nego me zanima i ovaj folija od 7W koliko on moze da zagrije, ako se stavi na poledjini terarijuma od 50x50x50?

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Re: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    Keramicki grejaci se obicno vezuju za pulsno-propusne ili dimming termostate a ne za on-off termostate. Sa on-off termostatom i ovaklo jakim grejacem napavices furunu u terarijumu tih dimenzija. Ti uradi kako hoces, ali videces sta ce biti tako. Ako se odlucis za ovaj grejac folija ti ne treba.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    Dobro, koje jacine keramicku sijalicu preporucujete za ter ovih dimenzija da moze da zagrije do bar 32-33℃, a koje mi jacine treba ista takva za ter dimenzija 80x45x45?

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    i ako moze neko da mi kaze gdje ima ovakvih keramickih sijalica, a da ne emituju svjetlost, od 100W recimo (valjda ce to bit okej jacina), a da vrse dostavu na teritoriji Srbije.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    Mislim da imas te sijalice u svakoj prodavnici elektrotehnike i da su jeftinije od ovih na internetu
    Naprimer spot sijalica od 60w kosta na internetu preko 1500 dinara,ja sam kupio danas za 120 dinara u radnji i greje isto kao ona od 1500 dinara
    Ako si zivis u nekom gradu verovatno imas svuda da kupis sijalicu
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  9. #9
    Član coneobr'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    Milose,ja se iskreno nadam da se ti samo salis .

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: grijanje za terarijum pomocu folije i sijalice

    Ne salim se,kupio sam sijalicu u Pancevu mislim da se radnja zove Elektrostar
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •