Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: Pitanje grejanja terarijuma za tarantule

  1. #1
    Član Hylonomus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Usa
    Postova
    35

    Uobičajeno Pitanje grejanja terarijuma za tarantule

    Postovani forumasi,

    od skora sam u hobiju gajenja tarantula, pa bi vas molio da mi pomognete sa jednom dilemom. Naime, temperatura u mojoj sobi (gde drzim tarantule) dosta oscilira, i pada jako nisko po nekad. Procitao sam ovde na forumu da se terarijumi mogu dogrejavati folija grejacima. Medjutim, nije mi jasno kako se kontrolise temperatura. Da li se kupuje neki poseban termostat?

    Na ebay-u sam pronasao ovaj proizvod: http://www.ebay.com/itm/New-5-7-14-2...item58b2f0f415

    zanima me da li smatrate da je to ok resenje?

    Hvala unapred!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pitanje grejanja terarijuma za tarantule

    Ali ti temperatura be pada ispod 15℃ nemaš potrebe da greješ terarijume.A ovi grejači koji imaju kod bad u ponudi se zagreju na oko 40℃,znači u teru bude temperatura oko 30℃.

  3. #3
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanje grejanja terarijuma za tarantule

    Imaš kod nas u Hidroponici da nabaviš, ne moraš čekati sa ebay-a da ti stigne. Ako se dobro sećam, folije su 25w tako da toliko greju i ne bi trebalo biti problema osim ako ih stavljaš ispod terarijuma, što svakako nije preporučljivo za tarantule. Ako ti temperatura pada ispod 15 stepeni onda možeš nalepiti na bočnu stranu terarijuma. Inače, najjednostavnije rešenje za grejanje više paukova u kutijicama je stona lampa sa sijalicom od 40 W, samo što moraš više obraćati pažnju na vlagu jer sijalica isušuje vazduh ukoliko ti je ventilacija prevelika. Ja lično do sada nisam imao problema sa dogrevanjem lampom.

    Prednosti sijalice u odnosu na folija grejač:
    - zbog svetlosti vidiš bolje šta se dešava u kutiji/terarijumu
    - zbog svetlosti se manje stvaraju plesni u terarijumu
    - jeftinija je

    Prednosti folija grejača u odnosu na sijalicu:
    - praktičnija je i manje rasipa energiju
    - manje isušuje vazduh u terarijumu
    - ne blješti ti u lice poput sijalice
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Pitanje grejanja terarijuma za tarantule

    Tako kao sto ti oni i kazu.. Ovde kod nas uzmes folija grejac sa potenciometrom. Folije imas od 40w 60w i 100w, a 60 ti je najbolja pa meni. I to ti je to. Ja koristim vec dugo dugo folije od 60 W sa potenciometrima i nikad problema nikakvih apsolutno, znaci sve super sljaka. Preko potenciometra podesavam temperaturu i nema problema, koliko god ti treba I imam digitalni termometar sa sondom koju povremeno ubacujem ili zadrzavam u terarijumima da nadgledam temp i sve sljaka super.
    love of tarantulas..

  5. #5
    Član Hylonomus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Usa
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Pitanje grejanja terarijuma za tarantule

    Hvala vam puno. Zimski dani nisu jos blizu, ali sam hteo na vreme da se pripremim

    I moram da vam pohvalim forum, stvarno sam pronasao obilje informacija o svemu i svacemu vezano za teraristiku!

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •