Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 33

Tema: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    18

    Uobičajeno basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    mene zanima koje biljke bi mogo stavit sa njima dali bi isla paprat
    kolika je cijena okvirna gdje na bavit na podrucju hrvatske ako ko zna
    i malo o uvjetima drzanja posto sam skroz nov u teraristiki imam iskustva s akvaristikom
    imam akvarij 105x50x50 kolko bi mogo stavit komada i dali mogu te 2 vrste zajedno
    unaprijed hvala

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    To su male dimenzije za anolise i bazilikse taj terarijum je super za leopard gekone, tokaj gekone i fat tejl gekone 1. i 3. Su laki za drzanje cena je razlicita zavisi koji je morf obican leopard kosta 15 evra i obican fat tejl je 15 evra tokaj gekon je oko 20-30 evra imas na forumu sve potrebne informacije za drzanje ovih gustera ako ti jos nesto treba pitaj me u PP
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    to sam procitao Za jednu anoliu dovoljan je terarij od 40 litara no za par trebamo prostor od 100 litara
    a moj je 270l mislim da bi jedan par imo dosta mjesta
    a ako ne koliki bi trebao bit terarij posto zelim anolise i bazilikuse i biljni tropski neki vivari
    a gekoni nisu za tak nes doduse nisam ni cito o njima djeluju mi koda su za pustinju neku ili se varam

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Zavisi nisu svi gekoni za pustinju,najlepse bi bio terarijum od 350-500 litara i to je bas veliko i prostrano a posto su ovo arborealni gusteri terarijum treba da ide u visinu oko 2m duzina 1,20m visina i 1m sirina naravno moze i vece
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Nisu svi gekoni pustinjski ali 2 od 3 koja si pomenuo svakako jesu, a tokai gekona koji nije pustinjski je malo teze nabaviti. Sto se tice anola na mnogim mestima pise da je za jednu do dve anole dovoljan terarijum od 40 pa navise, sto vece to bolje naravno 270 je po meni sasvim dovoljno naravno sa pravim odnosom dvs, 350 do 500l je kao sto je Milos rekao stvarno veliko, a ovih njegovih famoznih 2400 l (moze i vece) je za 2 anole mozda za nijansu previse. Takodje na nekim mestima je receno da 5 anola(1 muzijaka i 4 zenke) mozes drzati u oko 160 litara ali nisam bas siguran u to. Za biljke stvarno ne znam al ne vidim zasto bi malo paprati skodilo ( verovatno treba pripaziti na vrstu doduse), imas dosta o anolama na netu a ako jos znas i engleski zabavices se citajuci. Puno srece u svakom slucaju i ako ih nabavis stavi neku sliku malo da obogatimo forum dugo nepomenutom vrstom gustera.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Malo vise sam preterao sa dimenzijama nisam racunao koliko je to litara,zeleni anolisi su prelepi gusteri ali se jako brzo stresiraju za bazilikse ne znam ako hoces gustera kojeg ces da drzis po rukama onda uzmi gekona ili agamu
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    E da ako volis zelene gustere super su i kineski vodeni zmajevi trebalo bi da ima da se nabave u Hrvatskoj ali za njih tteba veliki twrarijum ne znam tacne dimenzije
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Nije nikakav problem za dimenzije nego sam pretvorio u litre da covek ima predstavu, to ti i nije lose ako imas mesta i sredstava. A ukoliko si planirao i baziliske i jos po nesto u isti terarijum onda je 100l stvarno smesno, ako sve ostalo propadne neces se pokajati ako uzmes agamu pa je i ofarbaj u zeleno ako bas hoce . mali off bas sam dobio jednu agamicu pre neki dan za rodjendan, valjda ce proci slavnije nego prosla koju sam imao 2 3 god i bilo je dobro dok se nije u jednom trenutku smirila i prestala da jede da bi umrla posle nekoliko nedelja, sry za off

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    al kao sto rekoh moja zelja je u prvom planu bilje ( u principu neka tropska klima)pa uz to neki gušter ili žaba ako neijde gušter
    moze latinski naziv za kineskog zmaja
    nije uopce bitna količina životinja kaj se mene tiče može i 2 gušter 1m 2 ž svidjaju mi se ti kineski zmajevi ak je to kaj mi google izbaci
    i svidjaju mi se ove druge 2 vrste mada bi volio jos vidjet toga ako ko ima kavu ideju
    hvala unaprijed svima na trudu da mi pomognu(pošto sam nov u ovom hobiju)
    nadam se da cu uspijet ko i sa ribama

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Pozdrav i dobrodošao!
    Najbolje da ti prvo oformiš taj vivarijum sa biljem i vidiš kako će kao takav funkcionisati tokom perioda od npr. mesec dana pa ako je sve u redu onda nabavi i neku životinju. Neka ti akcenat bude na tome da je vivarijum sam za sebe lepo uređen a da životinja samo malo doprinosi sveukupnom izgledu. Na kraju, možeš čak i obične dve zelene žabe da staviš i da to lepo izgleda.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Latinski naziv je Physignathus cocincinus
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    hey-ho pa to i je cilj prvo vivarij napravit samo me zanimaju koje biljke stavit a da nisu toksicne za gustere post oni valjda nebuju jeli to bilje a i nije neka zurba sad se samo raspitujem sta i kako
    nekako sam se opredjelijo na zabe ili zelenog anolisa

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Zelenog anolisa neces moci da dzis u rukama jel su mnogo plasljivi
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    kakvi su Phelsuma za drzanje

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Madagaskarski dnevni gekon ili Phelsuma raste do 30 cm nisu druzeljibivi i nisu preterano aktivni minimalne dimenzije za terarijum su 70x60x40 treba da se obezbedi dosta granja i biljaka za terarijum a posto vec pravis vivarijum to ce da hude super temperatura treba da bude na mestu za suncanje 27-33 a nocu 21-27 kao podloga se koristi zemlja za cvece potrebna ti je ubv neonka i spot sijalica, muzikaci su teritorijalni i najbolje je da uzmes 2-3 zenke i jednog muzijaka
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Nisu za pocetnike, pogledaj krestave gekone po meni su oni laksi za odrzavanje i mnogo su lepsi
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    moze latinski naziv za krstavog gekona ehehehe

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Ne znam tacan latinski naziv samo ukucaj na internetu crasted gecko i izbacice ti sve slike
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    crested gecko jako lijep to bi mogo uzet jel zna neko kako se krecu cijene
    jel ima ko link kakav zabrigu oko gustera
    dal treba posebne lampe ili su dosta ove za bilje 3 ledice
    kakav grijac kupit jel dosta samo u bazenu sa ribicama ili ima neka traka sve me zanima hahahaha

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: basiliscus basiliscus ,zeleni anolis

    Haha cene krestavog gekona su od 30-150 evra zavisi dal hoces mladunca ili odraslog. Preporuciju se pocetnicima jel su laki za odrzavanje u terarijumu trebas da imas dosta granja i biljkaka, podloga kokosov trrset posto su nocni gusteri ne treba im nikakvo osvetljenje ali posto ces da drzis biljke unutra potrebna ti je UVB neonka ne moze obicna, u terarijumu treba da bude velika vlaznost i prska se 3-4 puta dnevno mlakom vodom, nikako se ne prska po gusteru.Hrane se kasicama za bebe i nekom hranom za njih
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •