Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Identifikacija

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Identifikacija

    pozdrav, zanima me koja je ovo vrsta, naso sam je u dvoristu? i nesto osnovno o njoj, temp. vlaznost, cime se hrane, substrat ? unapred hvala, ocekujem odgovor.
    I jos jedno pitanje, ukocena je, ne pomera se, ali nije mrtva, zbog cega je tako?


  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Identifikacija

    Moguće da je Scolopendra cingulata a slabo se kreće jer je ovo hladno vreme za nju. Ubaci joj u teglu zemlje i lišća i možeš joj na svake 3-4 nedelje ponuditi malu bubu ili šta već nađeš pa ako ne ulovi u roku od 2-3 dana, izvadi je. Kada prođe zima, trebala bi da se aktivira. Na poklopcu od tegle izbuši rupe ali nemoj puno jer vlaga treba biti velika da bi preživela. Ovo je ako hoćeš da je zadržiš, a ako hoćeš da je pustiš uradi to odmah dok još nije mnogo zahladnelo. Najbolje bi bilo da nađeš neki kamen/stenu, podigneš ga i iskopaš manju rupu, onda tu staviš stonogu i spustiš kamen. Uglavnom borave na takvim mestima tokom cele godine, zimi ne izlaze ali leti su aktivne tokom noći.
    Ujed je dosta bolan pa gledaj da je ne diraš prstima. Kada je usled visoke temperature dobro zagrejana, veoma je aktivna i može brzo da trči i lako pobegne iz tegle/terarijuma ako nije baš dobro zatvoreno.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Identifikacija

    ej hvala puno na brzom odgovoru
    evo pogledaj da li mi je dobar setup



  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Identifikacija

    Dobro si sredio samo imaš previše ventilacije Stonoge nemaju poput tarantula zaštitu od gubljenja vlage tako da lako uginu ako i malo dehidriraju. Zalepi selotejpom sve te rupe sa strane i rupe na poklopcu tako da ostanu samo 2 veće (ako kroz njih ne može da se provuče).
    Inače, kako se ponaša? Vidim da si je stavio ispod sijalice. Ako je i dalje usporena i neće da jede, onda je stavi u hladniji deo sobe ili podrum i do proleća joj nudi hranu samo jednom mesečno pa vadi ako neće da pojede. Kad otopli moći ćeš opet redovno da je hraniš. Inače, kada je sasvim aktivna, iz te kutije bi nakon uznemiravanja izašla za bukvalno manje od jedne sekunde tako da budi oprezan. Bolje bi bilo da nabaviš u plastikarnici neku transparentnu kutiju koju ne moraš otvarati da bi je video.
    E da, i uzmi u obzir da će uskoro da se ukopa i nećeš je često viđati.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Identifikacija

    odmah ujutru cu da prelepim, znaci nece da joj smeta da prezimi na malo nizoj temperaturi (kolikoj)? pa kad sam je prebacio ludovala je neko vreme i onda stala ispod lista i ne pomera se, ubacio sam lateralisa ali ga nije pojela, bukvalno je doso do nje i ona nista, miruje. Toliko je brza da moze da izadje tako lako ?

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Identifikacija

    Naravno da neće da joj smeta, čim si je našao napolju. U prirodi prežive tako što se ukopaju ispod neke stene gde je nabijena zemlja i konstantno vlažno a dovoljno toplo da se zemlja ne smrzne.
    Da, veruj mi, mnogo je brza a teško je možeš zaustaviti jer ako kreneš rukom sigurno će te ujesti, štapićem ne možeš nikako, tako da jedino da imaš neku plastiku kojom bi je poklopio.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Identifikacija

    pocela je da ore po "terarijumu", kopa ko krtciu da sam uzeo, nego si me zaplasio sa brzinom pa ne smem bas da pomeram lisce, gledao sam na youtube kako ujeda i ne bih bas hteo da osetim to, kod nje je sad malo visa temperatura, oko 20C, da je sklanjam na nize ?

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Identifikacija

    Kao što rekoh, ako neće da jede onda se priprema da prezimi. Najbolje bi bilo da je ostaviš na sobnoj temperaturu neke prostorije koja nema grejanje.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Identifikacija

    medjugrejna sezona, u celoj kuci nemam grejanje pojela je brvog literalisa kojeg sam ubacio i od tad miruje ko da je od plastike, znaci da je ostavim negde gde se ne greje, da prezimi. Hvala brate

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •