Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 62

Tema: Terarijumi u pripremi

  1. #41
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Ufff za NS stvarno ne znam, probaj tipa da ti neko to uzme u Bgu i posalje...
    Ja sam, kao sto sam vec postovao, u Bgu takvu video u onoj cuvenoj radnji (relativno) blizu Manjeza gde kupuju materijal arhitektonci (i gradjevinci) za makete.
    Ako nesto znaci, mogu da saznam tacan naziv te prodavnice
    Šta je majmun za čoveka- stvor za podsmeh ili bolan stid?
    (
    Friedrich Wilhelm Nietzsche)

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Jedino ako šalju pouzećem mi znači. Za BG ne planiram nešto skoro. Promuvaću se po Novom Sadu, mora da ima i ovde negde takva malo jača mrežica. Hvala
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Arborealni terarijum završen. P. regalis i P. irminia useljeni. Zadovoljan sam kako je ispalo. Evo i neka sličica, opet nisu nešto jer još nisam nabavio DSLR, ali biće i to..





    Sada sledi sredjivanje ovih terestrijalnih gore, to mi nije toliko hitno koliko je bilo ovo za arborealce, već su dobrano prerasli one posude u kojima su bili, doduše i grammostole sam morao prebaciti u veće posude u veće posude jer su i one oko 10cm.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  4. #44
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Mnogo moćno izgleda! Jel ovo jedan veliki terarijum pa žive zajedno ili je podeljen po sredini na pola? Pretpostavljam da je druga varijanta ali ne vidi se staklo nigde kako si savršeno spojio kore, izgleda kao veliki šuplji panj Gde si nabavio kore?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    E, hvala.. Zato sam malo i odužio sa radovima jer sam hteo da ispadne baš kako sam zamislio. Terarijum je podeljen na pola, usvojen savet koji mi je dao loshme10. Kore mi je doneo Momčilo i stvarno je ovako super ispalo, baš kao jedan šuplji panj, a iz dosta uglova kada se gleda, izgleda kao jedan terarijum, jedino kada se svetlost prelama na pregradnom staklu, vidi se da nije. U svakom slučaju, jako lepo izgleda.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Što se tiče pozadine, i sa time sam baš zadovoljan kako je ispalo. Nešto malo sam modifikovao način izrade koji sam vidjao po netu. Na ovim slikama se ne vidi najbolje ali izgleda baš prirodno. Komade prave kore sam silikonom lepio na stiropor i onda razmazao silikon po ostatku površine stiropora pa preko toga nabacao treset. Kada se malo prosušilo, otresao sam višak treseta i naneo preko treseta još jedan sloj silikona i brzo nabacao novi sloj treseta i utabao ga u silikon. Sve to sam ponovio nekoliko puta dok nije dobijena lepa tekstura koja se lepo uklopila sa korama. Prvo sam planirao jedan sloj treseta, kako svi rade ali ovako je mnogo lepše. Jedino što je trebalo malo više vremena da ta količina silikona izvetri, dve nedelje čak, ali vredelo je.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  7. #47
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Kad sam ti dao taj predlog, nisam imao pojma da ce ovako dobro da ispadne Meni cesto bude krivo sto nemam osecaj za estetiku da napravim i ja nesto ovako lepo, ali Boze moj, niko nije savrsen Stvarno extra izgleda, vrhunski, svaka ti cast!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Hvala, drago mi je da ti se dopada:-) Od svega sto sam vidjao, sto se tice uredjenja terarijuma za tarantule, najvise mi je nekako za oko prijao fazon "keep it simple". Tako sam I ja onda ovo resio sa svega par detalja. E sad idemo dalje, za terestrijalne imam par ideja pa cemo videti kako ce to ispasti..

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    U ovaj arborealni sam za podlogu koristio samo treset. Za terestrijalne sam mislio da mesam sa zemljom, video sam da kad se natopi sa vodom I utaba, nakon susenja bude prilicno cvrsto. Obzirom da ce mi tu biti grammostole koje su kao buldozeri, trebalo bi da bar sporije preuredjuju terarijum. Naravno napravio bih im lepo, mracno skloniste ali me zanima da li je neko od vas radio tako I kakva su iskustva. Da li bi trebalo da tretiram nekako zemlju?

  10. #50
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Možeš pomešati, naročito ako ćeš saditi biljke a ne moraš ničim da tretiraš. Ako nađeš negde ilovače ili crvene zemlje možeš to staviti kao prvu podlogu pa preko toga treset. Tako će se vlaga duže zadržati i neće nigde toliko prokopati da dođu do stakla
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    E da, zaboravio sam jos da napomenem jedan zanimljiv detalj. Dok sam gledao kako su drugi uredili terarijume, zapalo mi je za oko da ceo odrade da izgleda kao parče prirode, koriste sve prirodno kao dekoraciju I onda stave za posudu za vodu plasticni čep npr. plave boje. To mi je bas delovalo bez veze I samo pokvari utisak lepo sredjenog terarijuma. Onda sam ja resio da stavim lepu kamenu posudu za vodu ali.. kopkalo me je zasto rade ljudi tako nesto pa sam negde procitao da to ima svojih prednosti. Jednostavnije je odrzavanje a I moze se koristiti jednokratno I nema mogucnosti da dodje do stvaranja bakterija I kojecega pa sam se ipak odlucio za tu varijantu ali naravno sakrio sam sa zadnje strane, gde sluzi svrsi ali se ne vidi. Svakih par dana cu menjati čep I to je to..

  12. #52
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    E hvala. Ma citao sam negde da peku zemlju u rerni prvo pa rekoh ajde prvo da proverim da li je bas neophodno..
    Poslednji izmenio NemchaNS; 19.10.16. u 19:22.

  13. #53
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Ako nađeš neko kamenje sa rupom onda eto rešenja al sa čepom je najlakše - staviš crni čep koji se neće primetiti toliko. Ja sam koristio školjke, jeste da ne deluju prirodno u terarijumu za tarantulu ali izgledaju malko bolje od čepa
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    E vidiš, školjka nije loše rešenje..Pogotovo ako nije na vidnom mestu, jer kao što kažeš, sa ambijentom se baš i ne uklapa ali je sa onim bojama manje upadljiva nego čep a opet nije teška kao neka kamena posuda pa se može lakše vaditi, pincetom čak. Probaću to svakako za ove arborealne, jer sada mogu da se vide čepovi jedino ako se glavom pridje do zida i zagleda sa zadnje strane onih kora u sredini terarijuma. Ili će biti to ili, evo sad dok kucam nešto razmišljam, nekako da sakrijem mesto na koje stavljam čep. Hm..
    Poslednji izmenio NemchaNS; 20.10.16. u 00:23.

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Koristim kamene posude u skoro svim terarijumima i uopšte nisu teške za održavanje.Čak i kod Theraphosa blondi koja je usvinji dosta brzo očistim vrlo brzo.Evo jedna veoma loša slika kako izgleda u terarijumu sa Ceratogyrus darlingi i složićeš se da izgleda bolje od plastike.
    Poslednji izmenio Alem2001; 20.10.16. u 10:41.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Ma ne moze da se poredi izgled, odmah je meni bila ta varijanta sa kamenim najbolja ali ajde malo da eksperimentišem a pravo da ti kazem jos ih nisam ni nabavio, za ove arborealce mi je bilo hitno useljavanje. A I stvarno kod ovih bas nije na vidnom mestu za terestrijalne I fosorijalne definitivno idu kamene posude. Kod ovih cim me neko bude pitao sta ce ova plastika tu, menjam :-). Do sada niko nije primetio :-)

  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Nije mi jasno kako se otvaraju terarijumi?

    Vidim da ste pricali o mrezicama... Ja sam pre par dana cistio terarijum G.pulchri i nisam mogao da verujem kada sam video da je pregrizla metalnu mrezicu, onu standardnu sto Kimo ugradjuje... Msm, nije je bukvalno pregrizla, vec kako stalno vuce gore dole zubima, na jednom mestu je mrezica pukla...

    Znaci ako nastavi da bude istrajna, a znam je - nastavice Bice veselo, moram to da pratim...

  18. #58
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Meni je parahybana od 23cm progrizla mrezicu, ali ne tu metalnu nego plasticnu i izasla, ali se i vratila jer je plela za sobom pa je oznacila sebi put nazad do kuce I to se desilo ko zna koliko puta a da ja nisam primetio jer sam je uvek video u terarijumu a rupu na mrezi nisam provalio dok je jednu noc nisam video kako seta sa spoljne strane terarijuma
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  19. #59
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Koliko sam ja provalio samo velika vlaga ih tera da traze izlaz iz terarijuma i uvek grizu mrezicu ili silikon i pozadinu tamo gde se spaja sa mrezicom. Meni je O.violaceopes od 15cm pregrizla plasticnu mrezicu i bila na slobodi 10ak dana...

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Loshme, tvoja tarantula je u proslom zivotu definitivno bila Ivica i Marica :P

    Prosecnog coveka bi zveknuo infarkt da vidi pauka od 23cm van terarijuma

    Dule, i ja sam primetio da kada ubacim nov treset pa je generalno vlaga veca jer nije 100% suv, vise vremena provedu blizu mrezice... Mada, ova moja ne pokusava da pobegne zbog vlage jer desi se da bude skroz suvo pa opet to radi... Jednostavno hoce da me ubije dok spavam... Nema logicnijeg objasnjenja

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •