Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 62

Tema: Terarijumi u pripremi

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Terarijumi u pripremi

    Evo par skica police koju imam i da vidite otprilike kako sam ja to zamislio. Imam neku policu koja mi baš ničemu ne služi pa sam pomislio da bi možda mogao da je iskoristim za terarijume. Pošto će mi to biti prvi terarijumi, saveti su više nego dobrodošli. Još da napomenem da su u pitanju terarijumi za tarantule, 2 terestrijalne i 1 arborealnu.

    Dimenzije su: strane do zidova 40cm, visina donja dva 22cm i visina gornjeg 40cm. Najviše bi mi pomogli saveti pre svega kojim bi vrstama ove dimenzije najviše odgovarale, gde postaviti mrežicu za ventilaciju...
    Slike Slike

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    ej sve ti je to ekstra, ali ako planiras da uzimas slingove tarantula, imaces godinu-dve da napravis terarijum, tako da nema zurbe
    Odlicna ideja za ugaone terarijume, a za dekoraciju sve zavisi od tarantule i od toga sta zelis da pravis, uvek preporucujem prirodno bilje, jeste teze da se uklopi i odrzava ali ne znam, meni izgleda lepse, kopaj po forumu naici ces na odlicne terarijume i ideje. Srecno

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Ako mislis da stavis T odmah u te terarijume, onda ces morati da kupis odrasle... Inace sto se dimenzija tice, i vise su nego dovoljne(osim sto je visina za terestrijalne knap), a u ovaj gornji ter mozes da stavis pregradu na pola i da drzis dve arborealne...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Planirao sam odrasle T da stavim. Staklo sam već nabavio i ove nedelje ide na rezanje. Pa onda lagano silikon, mrežice, vrata, pozadina... Od biljaka prvo sam mislio veštačke ali upravo nakon gledanja primera odavde sa foruma sam se odlučio za prirodno. Stvarno izgleda bolje pa mislim da vredi truda.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    vredi svakog truda, postavljaj slike kad uradis nesto da vidimo kako ide

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Slažem se sa Milošem da bi gornji mogao da podeliš na 2 dela, uzdužno, jer nijedna arborealna vrsta neće koristiti toliko velik prostor. Što se tiče živih biljaka, tu će ti trebati osvetljenje pa smisli gde bi mogao da smestiš neonke u ta dva donja terarijuma a da izgleda pristojno i da ti svetlost ne bije u oči, jer visina od 22 cm je dosta mala. Preporučio bih ti da uzmeš što mlađe/manje ženke jer će biti aktivnije i češće će jesti. Ako npr. uzmeš neku odraslu Grammostola rosea, postoji šansa da nijednom ne prihvati hranu u 1-2 godine. Što se dlačica tiče, imaš na naslovnoj oko 30-ak vrsta opisano pa vidi koja koliko trese i koliko su opasne. Za arborealne vrste bih ti preporučio bilo koju Aviculariu ili Psalmopoeus a za terestrijalne Grammostola pulchripes, G. pulchra, Chromatopelma cyaneopubescens, Acanthoscurria geniculata.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Usvajam predlog za pregradjivanje arborealnog terarijuma. A. versicolor i P. irmina za arborealne i G. pulchripes i G. pulchra za terestrijalne. Poslao mi je Kimo spisak šta ima u ponudi i ove vrste ima ali slingove. Ja sam mislio da uzmem odrasle ali nema veze. Najverovatnije ću onda uzeti slingove i držati ih u manjim posudama dok ne dorastu terarijumima a imaću i više vremena za sređivanje terarijuma. E sad za savete o čuvanju slingova ću prvo da pregledam forum pa tek onda da pristupim zapitkivanju Za osvetljenje sam mislio da u jednom uglu svakog terarijuma postavim LED koji bi bio usmeren na biljku, mislim da bi izgledalo dobro a i služilo svrsi. Inače moram da pohvalim početnu stranu, prava mala enciklopedia, svaka čast autorima
    Poslednji izmenio NemchaNS; 08.10.15. u 09:54.

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    ili ako si bolji sa parama uzmi koloniju p. regalisa i stavi je u onaj veliki aborelni Slazem se sa hay-ho -om, avecularia i psalmopeus za aborelne, moje prve tarantule, nisam se pokajao, psalmopeus veoma aktivne i kao slingovi (bar u mom slucaju). A za terastrijalne bih preporucio gramastolu pulchripes i brachyplemu smithija, anithu, vagans je isto fin, mada mozes i kopaca nekog i oni su fini

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Te kolonije su stvarno interesantne a i P. regalis je prelepa vrsta. Ipak, kao početnik mislim da mogu da sačekam godinu, dve za pokije. A da će doći na red to je sigurno P. irminia sam nekako prevideo pa mi nije bila na spisku ali kako dobra T! Bar ovo što čitam i gledam slike, prelepo!
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  10. #10
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Ma uzmi bre covece ono sto ti se vise svidja. Ne vidim zasto bi uzeo irminiu umesto regalisa ako ti se regalis vise svidja(a da ne pominjem metallicu, baru, mirandu, ornatu)?? Meni su Pokiji omiljeni rod i Psalmopeusi nikad ne bi mogli da ih zamene.

    Sto se tice pulchre, jaaako tesko ces naci zenku u ponudi. Uzmi bre koje god ti se svidjaju i ne razmisljaj o dlacicama jer one stvarno nisu nista opasno(osim ako upadnu u oci ili grlo, a jos nisam cuo da se to nekome desilo).

    Sto se biljaka tice, ja nikad ne bih stavljao prirodne biljke. Prevelika je to obaveza u odnosu na onu koju imas prema samoj T.

    P.S. Hvala na pohvalama
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Hahahha, ovo da si napisao na arachnoboards-u popljuvali bi te na 15 stranica hahaha, mislim ovo za pokije.. Slazem se u potpunosti ali mi je smesno nakon onih rasprava tamo... Obozavam ovaj forum...

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Citat Prvobitno napisao borotasinisa Pogledaj post
    Hahahha, ovo da si napisao na arachnoboards-u popljuvali bi te na 15 stranica hahaha, mislim ovo za pokije.. Slazem se u potpunosti ali mi je smesno nakon onih rasprava tamo... Obozavam ovaj forum...
    Ja sto sam napisao? Na sta mislis?
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Nije u pitanju situacija da sada uzimam P. irminia koja mi se ne svidja ali je bolja za početnike a ne uzimam pokije koji mi se sviđaju jer se ne preporučuju početnicima. Kao što sam rekao, P. irminia mi je prelepa i da sada uzmem nekog regalisa ili ornatu, metallicu... mislim da bi irminiu kada tad uzeo pa zašto onda ne bi išao ovako, nekim proverenim putem. Uostalom, u pitanju su samo prve 4 T Šalu na stranu, nisam se ja sad nešto uplašio tih lepih pokija, ali svi koji ih imaju kažu otprilike sledeće: najbolji su, najlepši su ali i zaslužuju najviše poštovanja zbog svoje brzine, otrova, nepredvidivosti... Strpljenja imam a mislim i da nisam loš izbor napravio, kažem opet, za ovaj ter. Već imam rezervisano mesto za dva arborealna, pa možda budu baš recimo jedan regalis i jedna metallica. Za ovaj sam još nabavio i podlogu (2 cigle kokosovih vlakana, nešto žute zemlje, zemlju za cveće), stirodur za pozadine i par biljaka (puzavicu za arborealni i čuvarkuću za 1 terestrijalni a neki sa zelenim listovima u maloj saksiji za drugi, nemam pojma kako se zove). E sad, da bi rezao staklo na dimenzije, imao bih par pitanja u vezi mrežice za ventilaciju. Za gornja dva, u kojima će biti A. versicolor i P. irminia, koliko vidim irminia zahteva neki standardni otvor 20x10 dok versicolor traži dijagonalnu, znači i poklopac i sa strane. Ono što mene zanima je da li mogu da stavim te mrežice sa strane koja je do zida, s tim što naravno sam terarijum neće biti priljubljen uz zid (vidi se na slici br. 2). Imaće nekih 2cm od mrežice do zida. Da li je to dovoljno?
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Nešto ovako:Terarijum mrezice.jpg
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    mozes, doci ce do ventilacije, ali posto je do zida prasina ce da ulazi i sve i svasta sto se lepi za zid, ne znam stvarno, to je moje misljenje, ja bih izbegao to

  16. #16
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Može tako sa strane i još plus ceo poklopac da bude od mrežice. Tako ćeš imati dovoljno ventilacije da ne brineš oko stvaranja buđi na granama. Za donja dva bi na sličan način mogao da napraviš. Inače, pošto ćeš kupovati slingove, ovi terarijumi će ti trebati tek za 2-3 godine
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  17. #17
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    I ja mislim da nema smisla sredjivati ove terarijume ako ces sada da kupujes slingove. Ili uzmi odmah odrasle, ili ako ces slingove, nemoj ni da sredjujes terarijume dok ne porastu...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  18. #18
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    ... ili da uzme i slingove i odrasle Slingovi su zanimljiviji jer su aktivniji, više jedu, i naučiš dosta o ponašanju određene vrste dok raste tako da ćeš odraslu tarantulu dovoljno dobro poznavati da možeš predvideti njeno ponašanje. Odrasle tarantule su dobre samo za displej a nisu toliko zanimljive u pogledu ponašanja jer hranjenja i presvlačenja ima jako malo u toku godine.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Možda tako i bude Sad ću da se bacim na posao: staklo, silikon, mrežica... Čim bude nešto stavljam slike.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Terarijumi u pripremi

    Nije me dugo bilo, pretrpan sam obavezama, bacim samo pogled na forum čisto da budem u toku i naravno družim se sa mojih 7 osmonogih ljubimaca. Novost je ta da su terarijumi gotovi a i bar dva pauka su spremna za useljenje. Naravno u pitanju su arborealci koji rastu kao iz vode a hranim ih na nekih 9 dana i ne grejem. O tome nešto više u temi "Moje tarantule". Terarijumi izgledaju super ali sam ipak odlučio da ih ne držim na ovoj polici već ću napraviliti nove police i to samo ploče na kojima stoje sami terarijumi pa ih onda tako razdvojene montirati jedan iznad drugog na L nosačima na zidove. Ovako kako je sada nema dovoljno mesta za otvaranje terestrijalnih. Videćete kad budem ih postavio. Sve u svemu, zadovoljan sam kako je ispalo. Nisam nikako stizao sam da ih pravim sam pa sam prepustio posao majstor Miletu, odradio čovek sve kako smo se dogovorili i ispalo je bolje nego što sam očekivao. Evo za sada slika arborealnog za koji imam i 2 pitanja. Zanima me da li sam napravio veliku grešku obzirom da nisam postavio nikakav otvor sa prednje strane u smislu nekih vrata radi lakšeg pristupa. Rupice za dijagonalnu ventilaciju su tu. Kapiram da će mi sada sve biti teže da obavljam ali da li je izvodljivo čišćenje terarijuma od gore sa regalisom unutra ili bih ipak morao da ga prepravljam sa jednom od prednjih strana dodavanjem šarki? Još me zanima, obzirom da sa gornje strane imam staklom uramljenu alu mrežicu, takav poklopac nema baš neku masu, moram li da je nekako osiguram ili je nemoguće da je T izdigne i pobegne? Ovako mi izgleda lepo ali bih voleo i da bude skroz funkcionalno. Želeo sam da postignem efekat što čistijih terarijuma, bez puno stvari koje nisu od stakla. A evo i sličica:


    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •