Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 46

Tema: Agama - par pitanja

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Agama - par pitanja

    Dobio sam agamu na poklon ( citaj sestra dobila agamu ), uz nju je dobijen terarijum stakleni 45x30x25 , ozidana pozadina, podloga neka crvena zemlja, spot sijalica i cinija za vodu. Procitao sam sve na forumu sto se tice pocetnika i drzanja agame ono sto mene interesuje gde u Beogradu kupiti UVB lampu ili nenonku ili sta je vec bolje za dimenzije koje sam gore napisao. Od hrane dobijeni su lateralisi i tenebrije ali nije hteo da jede, dali smo malo povrca koje je uzeo.
    3b1f7c7160e0c041947ae1342b2b0dc0934cf6dc60d6a01be23152eb67bd188e.jpg

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Super izgleda agamica,UVB lampu imas kod Momcila Stajica on jednom nedeljno dolazi u BG a imas i u petshopovima,moras uzeti i spot sijalicu ako vec nisi,od hrane bi jos mogao da mu uzmes dubie i fobase terarijum je mali ali ce sluziti dok agama ne poraste.Kad poraste potrebno je minimalno 100x50x50(DxVxS) Taj kamen deluje preveliko,postavi neku granu ili neko manje kamenje ispod mesta za suncanje. Kakva je to crvena zemlja,jel sterilisana?
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Ne znam ko je Momcilo Stajic, znam da ima po pet shopovima ali me je interesovalo konkretno gde, jer sestra zivi u Beogradu a ja u Smederevu.....Spot sijalicu ima, bice i dubia i fobasa, kao sto sam vec napisao znam sve o drzanju tj. procitao sam teme na forumu i znam koliko je potrebno da bude terarijum, taj kamen je pozadina koja je ozidana na zadnju stranu terarijuma, za kamen ili granu je vec reseno, ne znam kakva je zemlja niti da li je sterilisana, tako je dobijeno.I hvala na odgovoru.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Nema na cemu,imas u pet shopu u Pancevu preko puta dispanzera pet shop se zove Diskus,a vidim da si iz Smedereva ja sam iz Gaja kod Kovina blizu smo
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Imam vikendicu na manastirskoj rampi, blizu smo. Znam gde je taj petshop, kad idem iz pravca Kovina prodjem Aviv centar i sa desne strane ?

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Pozdrav! Okači sliku celog terarijuma da vidimo kako izgleda. Pored UVb neonke, nebavi odmah i kalcijumski prašak u koji ćeš povremeno umakati insekte pre davanja gušteru. Što se zemlje tiče, ta žuta je sama po sebi dosta čista tj slabo ima u njoj bilo čega organskog.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Lepo izgleda ovaj zutonogasti malac

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Da sa desne strane od Aviv parka,nego jel neko prodaje u Smederevu gustere? Secam se pre 7-8 godina je jedan covek imao na prodaju gustere ne znam da li ih jos uvek ima
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Situacija je sledeca : terarijum i guster stizu kod mene u utorak imam par slika koje su mi poslali pa cu njih objaviti. Pre svega toga da li ova sijalica zavrsava posao i gde kupiti kalcijumski prasak u Beogradu a da nije ona radnja na Novom Beogradu koja ima ogromnog psa na krovu. . I naravno hvala na odgovorima.
    sijalica.jpg

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Citat Prvobitno napisao Milos Karanovic Pogledaj post
    Da sa desne strane od Aviv parka,nego jel neko prodaje u Smederevu gustere? Secam se pre 7-8 godina je jedan covek imao na prodaju gustere ne znam da li ih jos uvek ima
    Ima par ljudi koji nesto muljaju, ja sam mog gekona pazario u Novom Sadu.
    Evo nekoliko slicica terarijuma u sadasnjem stanju, dosta stvari ce biti promenjeno kad stigne kod mene.
    f53d36e7768026abb41bf2ffa92a22bda6895412e1664a1717891ca48d72ad56.jpg39790c3060a5f1b6ec28ff617fda94f015762792e83d60796fefe35f45c68b3b.jpg6d3160f47b15204c78393db46181b8568f5e4fca237d713b38c1569f162a6974.jpg7b3363d3bb4849cae38ca7e1b18d65ecbf5fe32967ff050c08615471ee41927b.jpg

  11. #11
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Ta zemlja mi deluje kao ona što je koristim u terarijumu kod B. annitha. Savetovao bih te da izvadiš guštera, naprskaš zmelju vodom toliko da možeš da je utabaš i eventualno oblikuješ neki reljef a potom je dobro osušiš pod sijalicom. Tako ćeš imati čvrstu podlogu i smanjićeš šanse da je gušter proguta prilikom lova insekata, jer mu se na jezik lepi sve živo Imaš u temi "Terarijum za Brachypelma annitha" slike da vidiš kako izgleda podloga.

    Inače, spot sijalica ti je jako nisko, podigni je gore da se gušter ne bi opekao. Što se tiče UVb, ja bih uvek pre kupio neonku nego sijalicu tog oblika.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    OK uradicu tako sa podlogom, znam za spot sijalicu da je jako nisko to ce biti sutra promenjeno, ovu UVB sijalicu mogu da nabavim od prijatelja jako povoljno zato bih je uzeo za pocetak dok je ovako mali terarijum, kasnije kad guster poraste uz svakom slucaju moram da pravim veci terarijum pa bih tada ubacio neonku, a iskreno poslao sam 5-6 poruka ljudima koji se bave prodajom tih UVB lampi i jos uvek mi niko nije odgovorio, ne znam ni da li postoji u tim dimenzijama ( 40 cm ). I meni neonka deluje prakticnioje u odnosu na ovu sijalicu, ali mislim da ce zavrsiti posao trenutno. Hvala na odgovoru.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Neonka je bolja od sijalice jel zahvata vise prostora,ja nisam video da neko ima neonku od 40cm u terarijumu obicno se prodaju od 60-65cm,kao sto je hey-ho rekao zemlja ce da mu se lepi za jezik,ja sam odustao od hranjenja u terarijumu posto se agama stalno zapusi od peska Stavi mu kod spot sijalice neku granu ili kamen da moze da se penje. Jel izmedju stakla i pozadine ima prostora ili je skroz pozadina pricvrscena za staklo? Spot sijalicu mozes da podignes gore a mozes i da kupis zastitni kavez od 700 dinara pa se guster ne bi opekao. Kalcijumski prasak imas kod Milosa Antonijevica http://www.petreptilez.rs/
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Neonke su uglavnom 45 cm, sijalica ce zavrsiti posao dok ne nabavim veci terarijum. Sutra stize kod mene pa cu znati odgovor na ostala pitanja.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Ok onda,srecno!
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Guster je veceras stigao kod mene, moj prvi utisak je da je premali i daje veoma uplasen i pod stresom. Ali to ce se popraviti u narednom periodu. Poslednjih dana je slabije jeo, par komada tenebrije i malo povrca, lateralise koje su mu nudili su preveliki. Guster kao i terarijum i sva ostala oprema su kupljeni u Pet centru ( ako je zabranjeno reklamiranje molim administratore da isprave ), iako nisam pristalica kupovine zivotinja i svega ostalog u toj radnji jer u vecini slucajeva nemaju pojma sta prodaju i uvaljuju ljudima ovoga puta poklonu se u zube ne gleda. Spot sijalicu sam uspeo da malo podignem i privremeno sam postavio kamen ispod nje, pozadina koja je napravljena od stiropora je dobro zalepljena i bube ne mogu da se zavuku iza, podloga je neka crvena JBL ova zemlja, postavicu sliku. Dimenzije terarijuma su 45x30x25, za par dana mi stize UVB lampa i kalcijum sa D3. Interesuje me da li tenebrije da stavljam u posudu za hranu ili da pustim da setaju po podlozi ( mada tako mogu da se zavuku ispod ove ozidane pozadine. Pozadina je solidno uradjena ali se meni ne svidja ali opet guster se pentra po njoj. Evo par slika terarijuma , svi saveti i kritike su dobrodosli.

    20151013_193701.jpg20151013_231121.jpg

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    A zasto ne mogu da ubacim jos slika ?

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Zato sto je ograniceno, pogledaj ovde: http://www.teraristika.org/forum/sho...avljanje-slika

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja


  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Nemoj da mu pustas hranu po terarijumu,hrani ga iz posudice.Kako mislis premali je,koliko je star i koliko je dugacak?
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •