Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 46

Tema: Agama - par pitanja

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Da se bolje izrazim premlad, nisam se do sada sretao sa agamama, pa sam mislio da su malo veci, tj da se ne prodaju kad su ovako mali. Od glave do repa je 16 cm, ili sam ja mozda navikao na gekona debelog pa mi ovo izgleda malo.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Pa to je ok velicina za mladog gustera,moras brzo da mu nabavis kalcijum i vitamine posto su mu sada najpotrebniji
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  3. #23
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    To znam , do nedelje stizu.

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Jutros ubacio dve tenebrije u ciniju za hranu, jos uvek su tu . Trenutno nemam drugu hranu da ponudim, lateralisi su preveliki a i fobasi su mu tek ogromni. Ceo dan je proveo na ovoj vestackoj steni.

  5. #25
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Nisu mu lateralisi preveliki, daj mu slobodno. Pogotovo ako imas nekog da nije odrastao. A i lateri su im mnogo zanimljivija hrana jer se krecu. Ja recimo mojoj kad dam latera kog jace pritisnem pincetom pa ostane da lezi, ni ne pogleda ga. A kad ubacim "zdravog" koji se krece, odmah jurne za njim.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Ova dve tenebrije jos uvek nije pojeo, lateralisa sam ubacivao, nije ga ni pogledao. Trenutno se sunca na kamenu, imam gekona koji ne jede i po 5-6 dana ali nisam siguran za agame da li mogu bez hrane toliko. U stvari ne znam kako da ga nateram da jede.

  7. #27
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Pa ne mozes da ga nateras. Tj. mozes forcefeedingom, ali tako ces samo jos vise da ga istresiras... Pretpostavljam da nece ni biljnu hranu kad vec ne jede bube?
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #28
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Jeo je malo kupusa, poslusao sam i ubacio jednog manjeg lateralisa, ovoga puta odmah jurnuo na njega ali mu pobegao i tu je problem. Ova pozadina koja je ozidana ona nije do dna terarijuma tj donjeg stakla vec ima prostora nekih 5 cm i bube pobegnu tu dole i ne vidi ih. E sad imam imam dva resenja za to da skroz skinem tu pozadinu ili da taj prostor popunim ovom crvenom zemljom, jer on se uopste ne zavlaci tu dole . A tenebrije stoje u onoj ciniji za hranu i on ih i ne vidi.

  9. #29
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Mislim da ti je drugo resenje mnogo bolje, jer ce bez pozadine terarijum izgledati mnogo praznije i siromasnije.

    P.S. A lateri ne mogu da se ukopaju u zemlju, nego samo spartaju po povrsini, tako da je druga opcija bolja definitivno...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #30
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Pa da tako mi je lakse a i voli da se pentra po ovoj pozadini. Cime jos mogu da ga hranim dubie, cvrchci?

  11. #31
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Manje dubie, malo manji od full size lateri i cvrcci... I moj muzjacic visi po pozadini 90% vremena...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Kupus nije dobra hrana za gustere,daj mu latelarise slobodno .ako pozadina smeta izvadi je i stavi nesto drugo iza cega bube nece moci da se zavlace.
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  13. #33
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Pojeo je vrlo malo kupusa pre tri dana, bube se ne zavlace iza vec ispod , u prethodnom postu sam napisao.

  14. #34
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Danas stigla uvb lampa i kalcijum, e sad bice problem da stavim lampu jer je terarijum dugacak tacno 45 cm, moracu nekako da iskosim, ali nabudzicu nekako privremeno. Verovatno cu uskoro krenuti u akciju da napravim novi terarijum. Imam neku policu gde se vec nalazi terarijum sa gekonom, osnovica je 85x35, u visinu mogu koliko hocu ali neka bude 50cm. Da li je to dovoljno za agamu, i pravio bih od iverice , samo bih na prednju stranu stavio staklo sa klizacima ili na megnet ili sa onim sarkicama. Gledao sam neke teme ovde, da li je to izvodljivo ?

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Za agamu tije neophodna lampa UVB 10.0....

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Terarijum za agamu minimalno 100x50x50,meni je terarijum 100x50x60 izasao 5000 sa staklom 4mm i nekom nalepicom od gore
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  17. #37
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Citat Prvobitno napisao carcharias Pogledaj post
    Za agamu tije neophodna lampa UVB 10.0....
    To znam i nabavio sam.

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Citat Prvobitno napisao Milos Karanovic Pogledaj post
    Terarijum za agamu minimalno 100x50x50,meni je terarijum 100x50x60 izasao 5000 sa staklom 4mm i nekom nalepicom od gore
    Ne radi se o ceni vec o mestu gde bih smestio terarijum a tu sam malo limitiran, kao sto rekoh tu je vec gekon pa sam mislio i agamu tu da stavim, nemam bas puno izbora jer imam vec tri akvarijuma koji zauzimaju dosta mesta.

  19. #39
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    Danas sam namestio UVB lampu , deluje mi kao da je guster malo zivnuo, jede normalno itd..... Interesuje me koliko dugo u toku dana treba da je ukljucena UVB lampa a koliko spot sijalica.

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Agama - par pitanja

    i UVB i spot sijalica 10-12 sati
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •