Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 34 od 34

Tema: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Izvini ali u naslovu teme to ne piše, piše otrov tarantula. Svakako je bitno da pod otrovom uzmeš u obzir i ujed i dlačice. I jedno i drugo može dovesti do nastanka problema. Nema potrebe da temu modifikuješ da bi eventualno bio u pravu

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Mislim da će se svi složiti da se u ovoj temi misli na ujed pa ne vidim da sam išta modifikovao. Oko alergija koje izazivaju dlačice nema sumnje, to svi znaju i to je potvrđeno. Otrov koji T ispušta prilikom ujeda je diskutabilan pa ako meni ne veruješ pitaj čoveka koji je pokrenuo temu na šta je mislio, mada mislim da je jasno formulisao pitanje.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Kada sam ja počela da pišem svoje mišljenje vezano za alergijske reakcije, covek koji je postavio pitanje se nije javio da mi kaže da ga ne zanima, javio si se ti da me ispravljaš pa je tema otišla sad u neku raspravu između nas dvoje. Kada pročitaš šta sam rekla o alergijama videćeš da mislim na to da se ne treba reći za bilo šta da jeste ili nije alergen jer je to individualno i zavisi od mnogo faktora, te se i vraćam na moju pretpostavku da se izazivanje anafilaktičkog šoka neće potvrditi dok se takav slučaj ne desi. Ljudi vremenom mogu postati alergični na neke stvari na koje kao deca nisu bili na primer, zbog toga je teško naći jedan odgovor koji će objasniti sve, priča je jako kompleksna.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Mislio sam da se podrazumeva da je akcenat na ugrizu. U svakom slucaju sam trebao da napisem u naslovu da se radi o anafilaksi ali to nisu moje oblasti i ne razumem se kao neke kolege sa foruma te sam i zato pokrenuo temu. Hvala na razjasnjenju u vezi alergijskih reakcija u svakom slucaju. Pricao sam neki dan sa drugarom koji je molekularni biolog, ovo naravno nije ni njegovo polje bas ali sam ga pitao da vidim da li je moguce da molekuli budu toliko mali da ih imuni sistem ne moze detektovati. Mene je samo zanimalo da li neko moze potvrditi tezu "ako je otrov sacinjen od toliko malih molekula onda ga imuni sistem ne moze detektovati". Da li uopste to funkcionise na taj nacin?

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Pa isto to u vezi izazivanja šoka sam i ja rekao, nema potvrđenog slučaja, s tim što sam ja još uzeo u obzir i objašnjenje toksikologa kojeg sam naveo u jednom od prethodnih postova, da je otrov tarantula (ujed, ne dlačice) drugačijeg sastava od otrova koji izazivaju alergije, priča o proteinima i peptidima. Na osnovu te dve stvari, nedostatak primera i tvrdnja tog stručnjaka, ja sam formirao mišljenje i izneo ga. Naravno da bih promenio mišljenje čim bi se pojavo dokaz koji pokazuje suprotno, a ti, Danijela91 si ovde rekla "...ALERGIJSKE REAKCIJE, dakle odgovorili smo ti na pitanje, potvrđeno je da je izazivaju...", po mom mišljenju bez ikakvog pokrića. Znači možemo u nedogled raspravljati o tome ali je činjenica, nije još uvek potvrđeno da otrov (ne dlačice) tarantule izaziva alergiju.
    Poslednji izmenio NemchaNS; 08.11.15. u 13:02.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Kada se govori o reakciji antigen-antitelo kod alergija, govori se o prepoznavanju specifičnog alergena (antigena) od strane antitela u organizmu. Sve se dešava na molekularnom nivou, svakako. Imunološka reakcija se prilagođava uslovima sredine, zato i postoji veštačka imunizacija (vakcinacija) pred sezonu gripa Čak se ljudima daju veštačka antitela, koja ne postoje u organizmu da bi mogao da se odbrani kada prvi put dođe u kontakt sa nečim novim, jer jedan alergen prepoznaje samo jedan tip antitela. Zato se i dešava da neko ko je vakcinisan protiv do tada poznatog tipa virusa gripa ipak oboli, jer virus gripa brzo mutira i ima mnogo varijeteta (da ne pišem sad o genetičkom materijalu). Dakle stvar je u prepoznavanju na osnovu komplementarnosti molekula. E sad, jačina reakcije i sama sposobnost antigena da izazove imuni odgovor može zavisiti od njegove molekulske mase (što je veća reakcija je jača), od njegove prostorne organizacije od mnogo čeka.... udaviću vas ovde tim činjenicama zato mi je i bilo lakše da kažem da se nikada olako ne shvata da li je nešto alergen ili nije, sam primer za to su autoimune bolesti kada organizam deluje na svoje sopstvene ćelije. E, zato opet moram da ponovim, teško je zaključiti jer to niko detaljnije nije ispitao jer se očito nije desio slučaj ujeda koji je baš izazvao tako jaku reakciju da bi došlo do šoka. Tako da, možda je i ovde slučaj da do reakcije dolazi ali ona nije jaka upravo jer alergeni nemaju veliku molekulsku masu, ali to svakako ne znači da ih imuni sistem ne prepoznaje. Ja sam na doktorskim stidijama molekularne biologije, s tim što se bavim tumorima, ali ako bilo šta saznam bliže, javljam

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Citat Prvobitno napisao NemchaNS Pogledaj post
    Pa isto to u vezi izazivanja šoka sam i ja rekao, nema potvrđenog slučaja, s tim što sam ja još uzeo u obzir i objašnjenje toksikologa kojeg sam naveo u jednom od prethodnih postova, da je otrov tarantula (ujed, ne dlačice) drugačijeg sastava od otrova koji izazivaju alergije, priča o proteinima i peptidima. Na osnovu te dve stvari, nedostatak primera i tvrdnja tog stručnjaka, ja sam formirao mišljenje i izneo ga. Naravno da bih promenio mišljenje čim bi se pojavo dokaz koji pokazuje suprotno, a ti, Danijela91 si ovde rekla "...ALERGIJSKE REAKCIJE, dakle odgovorili smo ti na pitanje, potvrđeno je da je izazivaju...", po mom mišljenju bez ikakvog pokrića. Znači možemo u nedogled raspravljati o tome ali je činjenica, nije još uvek potvrđeno da otrov (ne dlačice) tarantule izaziva alergiju.

    Rekla sam jer sam uzela u obzir i dlačice, ne samo ujed.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    I to da niko nije detaljnije ispitao sam takođe napisao u jednom od prethodnih postova tako da se i tu slažemo. Jedino je eto ispalo da smo drugačije razumeli temu, ja sam je zaista razumeo kao mesto na kome će se postavljati informacije vezane za eventualno izazivanje alergije od ujeda tarantule jer se na raznim mestima nailazi na tvrdnje da izaziva a da pritom za to nema dokaza. U svakom slučaju, tvoje studije i zainteresovanost za temu samo mogu da pomognu pa tim bolje, možda se baš ovde da konačni odgovor na to pitanje .
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Dobro nikada nije isto kada se piše i čita i kada gledaš nekog i razgovaraš tako da me nesporazumi u tom slučaju ne čude Nego ne bih da davim nekim stručnim stvarima, nalepiće me neko, da ne smaram, samo, verujte alergena je sve više pa čak i u vazduhu i sa time nikada nismo načisto.

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Citat Prvobitno napisao Danijela91 Pogledaj post
    Kada se govori o reakciji antigen-antitelo kod alergija, govori se o prepoznavanju specifičnog alergena (antigena) od strane antitela u organizmu. Sve se dešava na molekularnom nivou, svakako. Imunološka reakcija se prilagođava uslovima sredine, zato i postoji veštačka imunizacija (vakcinacija) pred sezonu gripa Čak se ljudima daju veštačka antitela, koja ne postoje u organizmu da bi mogao da se odbrani kada prvi put dođe u kontakt sa nečim novim, jer jedan alergen prepoznaje samo jedan tip antitela. Zato se i dešava da neko ko je vakcinisan protiv do tada poznatog tipa virusa gripa ipak oboli, jer virus gripa brzo mutira i ima mnogo varijeteta (da ne pišem sad o genetičkom materijalu). Dakle stvar je u prepoznavanju na osnovu komplementarnosti molekula. E sad, jačina reakcije i sama sposobnost antigena da izazove imuni odgovor može zavisiti od njegove molekulske mase (što je veća reakcija je jača), od njegove prostorne organizacije od mnogo čeka.... udaviću vas ovde tim činjenicama zato mi je i bilo lakše da kažem da se nikada olako ne shvata da li je nešto alergen ili nije, sam primer za to su autoimune bolesti kada organizam deluje na svoje sopstvene ćelije. E, zato opet moram da ponovim, teško je zaključiti jer to niko detaljnije nije ispitao jer se očito nije desio slučaj ujeda koji je baš izazvao tako jaku reakciju da bi došlo do šoka. Tako da, možda je i ovde slučaj da do reakcije dolazi ali ona nije jaka upravo jer alergeni nemaju veliku molekulsku masu, ali to svakako ne znači da ih imuni sistem ne prepoznaje. Ja sam na doktorskim stidijama molekularne biologije, s tim što se bavim tumorima, ali ako bilo šta saznam bliže, javljam
    Ne mozes nas udaviti cinjenicama, to se trazi. Hvala jos jednom na razjasnjavanju.

  11. #31
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Evo da se ukljucim i ja u temu, s tim da nikad nisam ujeden, pa cu pisati o alergijskoj reakciji na dlacice. Godinama ili nisam imao nikakvu reakciju ili je bila samo da kazem lokalna, odnosno imao sam crvenilo, svrab i one plikove nalik na ujed komarca samo na mestu na kom su mi pale dlacice. Medjutim, u poslednjih 5-6 meseci pri svakom kontaktu sa dlacicama, plikovi i svrab pocinju da mi izlaze po celom telu(najvise po stomaku i grudima gde dlacice nikako nisu mogle da dodju, zatim po vratu, iza usiju, po licu, nogama...). U svakom slucaju mislim da ranije nisam bio alergican a u medjuvremenu sam postao i predstavlja mi sve veci problem, toliko da razmisljam da pocnem da drzim samo OW tarantule(eventualno da ostavim pulchru koja nikad ne baca).
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Malo skrecemo sa teme ali samo da se nadovezem na loshmijev post.. Uzmi pressing u apoteci i neces imati problema.. Cim ti iskoci alergija popijes jedan i za bukvalno par minuta sve nestane.. Ja sam imao takakv slucaj pre 2 godine nisam mogao da zivim od alergije, prvi put iz cista mira sam se celo leto osipao (ali ne od T) nego od neceg napolju.. I zamisli sad da bukvalno nisam smeo izaci iz kuce bez pressinga, cim pocnu plikovi crvenilo i svrab samo macnem jednu i budem taj dan ko nov.. Posavetuj se sa lekarom svojim pa vidi, ali mislim da bi ti pressing pomogao da resis te probleme.. Ja sad vise nemam tih problema
    love of tarantulas..

  13. #33
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Ma imam ja pressing i jos par tih lekova protiv alergije kod kuce. Majka mi je doktorka pa mi stalno salje te lekove za svaki slucaj. Nego ne volim da se kljukam bilo kakvim tabletama. Ali videcemo, ako se ovako nastavi ili pogorsa, moracu da vidim sta cu...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Otrov tarantula nema mogucnost izazivanja alergijske reakcije?

    Mene NW ne zanimaju u svakom slucaju, ima par izuzetaka ali ti rodovi nemaju dlacice ili ne bacaju...

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •