Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 131

Tema: Moje tarantule

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Super, mozes i na 4 dana da ih hranis kad su tako mali, samo jedan savet oko balfourija, ako odbija hranu nudi mu manji plen, skoro duplo manji nego ostalima.. Verujem da je mnogo navoda o njihovom preterano sporom rastu upravo zbog neadekvatne velicine plena.. I ubrzo ce krenuti sa pravljenjem tunelcica tako da ga neces bas vidjati.. Ako hoces cesto da ih vidjas nakon sto se skrase, napravi im izvor toplote na obodu posuda, mozes kupiti na primer lampu za 250din ukljuciti je da sija u sto a njih poredjati okolo...

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Jednom jeste odbio da jede a i kada je jeo nekako je bio najmanje zainteresovan. U stvari nikad ga nisam ni video da jede, obavezno tek sutradan vidim da je jeo dok ostatak ekipe ručka odmah po ubacivanju bube, pogotovo arborealci Hvala na savetu, probaću onda sa njim tako.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  3. #23
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    odlican poso imas tu lepe tarantulice, samo opusteno meni se desava da ne jedu i po par nedelja a nekad jedu na dva dana, tvrde su to zivotinje

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    E hvala Ma malo sam se bio zabrinuo oko presvlačenja i baš kada sam hteo da se javim ovde sa pitanjima u vezi s tim, one krenule redom da se presvlače A za klopu se nisam zabrinuo, u stvari sad od kada ih imam nekako manje brinem nego pre nego što sam ih imao. Sve mi je nekako prirodno I super je gledati kako love lateralise, meni treba 10 minuta da ih uhvatim, irminia i regalis to obave za 3-5 sekundi. Balfouri i pulchripes još uvek jedu mrtav plen ali još malo i videćemo i njih u akciji
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Kako ih to lovis kad ti treba 10min? Zasto mrtav plen?

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Pa jos uvek su mali valjda, kad im ubacim zivog beže od njega a i Momcilo mi je rekao da mu zgnjecim glavu pa takvog da im dajem.
    A ja ih hvatam pincetom i nisam bas spretan, moram priznati a nikad nisam nikoga ni video kako uzimaju bube, samo kako ih pustaju pa nisam mogao da iskopiram tehniku :-).

  7. #27
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    ubaci ih u zamrzivac na 5-10 min, i ima da budu sporiji od puzeva, za lateralise nema potrebe da zgnjecis glavu, predlazem prelaz na tenebrije dok su mali, inace koliko se secam imas p. regalisa ? zanima me da li je aktivan i jel izlazi, jel ga vidjas, ovaj moj #####ava od kad sam ga uzeo

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Daj mu izvor toplote i trebalo bi da bude gotovo uvek napolju...

  9. #29
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao NemchaNS Pogledaj post
    E hvala Ma malo sam se bio zabrinuo oko presvlačenja i baš kada sam hteo da se javim ovde sa pitanjima u vezi s tim, one krenule redom da se presvlače A za klopu se nisam zabrinuo, u stvari sad od kada ih imam nekako manje brinem nego pre nego što sam ih imao. Sve mi je nekako prirodno I super je gledati kako love lateralise, meni treba 10 minuta da ih uhvatim, irminia i regalis to obave za 3-5 sekundi. Balfouri i pulchripes još uvek jedu mrtav plen ali još malo i videćemo i njih u akciji
    Uštosićeš se vremenom sa hvatanjem. Ja sam već došao do tog levela da mogu pincetom uhvatiti muvu pre nego što poleti
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Pa regalis mi je bio vidljiv sve dok nije napravio sebi sklonište koje još uvek dorađuje, bukvalno se zatvorio sa svih strana, ostavio je samo jedan malo ulaz, tako da ga baš slabo viđam, gotovo nikako, čak više ni ne vidim kako lovi bubu. Isti je slučaj i sa irminiom. Zanimljivo da sad vidim balfouria i pulchripesa kako jedu, skroz su zamenili uloge, ovi koji su bili stidljivi sad se eksponiraju a arborealci se povukli u skrovišta.
    Za izvor toplote bi eventualno mogao da probam sa onom folijom, nekako da je stavim na jednu stranu te fioke u kojoj su mi terarijumčići. Inače, tamo mi je termometar koji danju pokazuje 26 a noću 21, 22. Na koliko bi smelo da ide sa tim grejačem?
    Crviće sam razmišljao da im dodam pa da imaju malo raznovrsniju ishranu, čisto iz tog razloga. Neće škoditi sigurno, još samo da se izorganizujem sa vremenom pa da odem da ih kupim, poslednjih 10-ak dana bukvalno ne mrdam nigde od posla i obaveza..
    Što se tiče hvatanja lateralisa, primetio sam baš prošli put kad sam ih hvatao da se i moj skill level se povećava, nekako sam ih na brzinu sve pohvatao ali još sam daleko od hvatanja muve pre poletanja
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Zavisi to i od pincete koju imas, mnogo je lakse na primer spicastom nego zaobljenom hvatati lateralise.. A izvor toplote moze da ti bude mala lampa od Kineza, negde sam vec to napisao...

  12. #32
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Pod ovim "mala lampa od Kineza", Siniša je mislio na njega:


    Oni su ti najbolji za tarantule.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Siniša, hvala na korisnim savetima i probacu onda sa lampom mada sumnjam da cu naci onu iz narednog posta. Hey-ho, uspeo si da me nasmeješ u 6h, jedino doba dana kada sam mrgud, čestitam ti i zahvaljujem :-)

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Hahahahahahahaha, gde nadje sliku.. Ma to ti je ona mala sa stipaljkom, mozes da je zakacis gde hoces, samo nemoj grubo sa njom i nemoj da ti ispadne jer nece vise raditi, nisu dzabe 200 dinara

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Što više tarantula, to bolje jel?
    Imam na listi želja negde oko 15-ak vrsta T. Ako iskrsne prilika povoljna kao ova da se za malo novca donesu na adresu, ne propuštam je .
    Ovog puta uzeo sam tri slinga. Jedan je C. fimbriatus. To je jedna od vrsta koje su mi se svidele na prvi pogled (prva slika neke tarantule koju sam skinuo sa neta je upravo fimbriatus, i to govori koliko mi se svidela) a još i kada pročitam ostale karakteristike i svidi mi se još više.. To je to.
    A druga dva.. Pa to je već posebna priča.. Zašto to kažem? Jeste da sam početnik u ovom hobiju ali ne mogu da se setim većeg kontrasta izmedju neke dve vrste od ovih koje sam ja uzeo.
    Ajd malo da vam zagolicam maštu..
    Prva je NW, terestrijalna, izuzetno mirne naravi, slabog otrova, crna...
    Druga je OW, arborealna, izuzetno nezgodne, nepredvidive naravi, jakog otrova, bela sa sivim i crnim šarama...
    Dakle, u svakom segmentu, potpuno suprotne i mislim da sam ako ni po čemu drugom, bar po bojama odao da su u pitanju G. pulchra i H. maculata.
    Svi su super, negde oko 3, 4cm. Slike postavljam kada ih prebacim u bolje posude, i kada se malo odomaće .
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Evo još da dodam mali update za prvu grupu tarantulica. Tima me je pitao za regalisa da li je stalno sakriven i baš u to vreme je i bio. Trajalo je nekih nedelju dana pre i toliko nakon presvlačenja. Sada je opet dosta vremena na otvorenom i prilično aktivan, sredjuje stalno nešto oko skrovišta, menja.. Super je. Siniša, bio si u pravu, balfouri je napravio tunele, i stalno je u njima ali imam sreće da su uglavnom uz ivicu posude pa ga skoro uvek vidim. Pulchripes je stalno napolju a irminia proviri iz cevčice koju je popunila tunelima od mreže. Nju najmanje vidjam. Za sada, sa ovom ekipom mislim da ne moram da im dodajem lampu ili neki izvor toplote jer ih vidjam dovoljno a kasnije videćemo..
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  17. #37
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Evo pratim ovu temu vec neko vreme, tj. od kada si je i postavio i nisam vise mogao da ne prokomentarisem kako ti covece nabavljas sve tarantule koje su u mojih top 15. Meni su maculate i pulchre ubedljivo jedne od najlepsih tarantula, prvu sam nabavio cim mi se ukazala prilika i veoma sam zadovoljan ( sada imam 2 mala slinga) osim sto ih stvarno retko vidjam jer su po ceo dan u tunelima, a pulchru planiram da nabavim bas ovih dana kada se vratim kuci, da takodje kako ide to sa donosenjem na kucnu adresu bas me zanima ako nije problem da pojasnis malo. Pozdrav i puno srece
    p.s. baci neku sliku kad nadjes vremena

  18. #38
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Sto se maculate tice, ja imam jednu 0.0.1 od 7-8cm i jos uvek skoro da ne izlazi iz sklonista. Cak ni kosuljice ne izbacuje posle presvlacenja, tako da kad sam joj malo rasturio stek da vidim da li je uopste ziva, prijatno sam se iznenadio koliko je porasla
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    @maliduduk Eto ukusi su nam se izgleda poklopili :-) I stvarno pulchra a i maculata bas nekako odskacu, pulchra onako jednostavno crna, ko voli tarantule mislim da kod nje nema sta da ti se ne svidi A maculata kao u nekom stealth obliku, prelepa vrsta stvarno.. Sto se tice nabavke, sve tarantule sam kupio od Momčila, mozes ga lako naci, na google trazi NSExotics. E sad, on je tu kod Novog Sada a dolazi u grad svaki dan pa se samo dogovorimo kad da budem kuci i on mi to lepo donese. Koliko sam razumeo, ide jednom nedeljno i za BG. Moze ti i poslati na mail spisak tarantula koje ima u ponudi pa se onda dogovorite za isporuku. Hvala i tebi puno srece sa tvojim tarantulama :-).
    Poslednji izmenio NemchaNS; 05.01.16. u 10:19.

  20. #40
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    loshme10 Pa bas to, ja jednu maculatu u proseku vidim jednom nedeljno a za drugu znam da je ziva samo jer izbacuje kosuljice..Doduse jeste najlepsi osecaj kad je zapravo vidis i iznenadis se kolika je zapravo. Znas li mozda za koliko ce da poprime (ako uopste budem te srece) taj kontrast belo crne posto su moje jos uvek maslinasto neugledne?

    NemchaNS Ma bas me je i zanimalo da l nabavljas od Momcila ili imas neki drugi tajni izvor, nema covek sta nema, tako da se nadam da je sacuvao i koju pulchru nisam nabavljao tarantule pola godine vec je vreme. Javljaj kako se ponasa tvoja maculata bas me zanima je l se bas sve toliko skrivaju.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •