Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 131

Tema: Moje tarantule

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Javljaj za maculatu jer zanima i mene.Prva(muzjak) se krila do polne zrelosti,posle je setao a ova druga(zenka) ima oko 10cm i vidim je par puta godisnje...:?

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Važi.. Ma čitao sam ja da je stidljiva vrsta ali mi je toliko lepa da sam morao da je imam . A i kada imaš više tarantula, onda nije toliko strašno što neku ne vidiš tako često. Da imam samo jednu i da je stalno sakrivena, ipak ne bi bilo tako zabavno kao kada pratiš više tarantula.
    Nego čitao sam još i da je prebacivanje iz manjih u veće terarijume malo nezgodno sa ovom vrstom. Jesu li i vaša iskustva takva i treba li dobro da se pripremim pošto obavezno sve slingove prebacim iz ovih šuškavih posuda u kojima stignu u malo veće i čvršće koje ne stresiraju toliko pauka prilikom otvaranja? Balfouri i pulchripes su bili super mada je balfouri malo bio ratoboran ali nije bežao. Već regalis i irminia, druga priča. U trenutku su se našli van posudice u kojoj su stigli pa su bili poklopljeni trećom posudom i uz pomoć parčeta kartona, zatvoreni i prebačeni iznad nove kućice i onda su samo sišli dole. Sada kada otvaram posudu radi hranjenja i dodavanja vode, brzo pobegnu u skrovišta koja su napravili i nikad i ne očekujem da krenu ka gore i izadju. Pulchru i fimbriatusa sam upravo prebacio a za maculatu nemam posudu tako da on još mora ostati u ovoj. Za pulchru već vidim da je iako aktivna, jako mirna, ne trza se na uzimanje posude u ruke i otvaranje poklopca. Prebacio sam je bukvalno za 5 sekundi. Fimbriatus je već malo nervozniji, prelazak nije prošao glatko kao kod pulchre ali nije bilo ni bežanja kao kod regalisa i irminie. Jeste brz ali samo se okrene na drugu stranu i brzo stane. Znači plašljiv i nervozan ali kada ga ostaviš na miru, plete li plete. Super pauk. Ma svi su mi super. A vidim da kažu za maculatu - očekuj neočekivano! Pa eto ako neko ima neko iskustvo a da misli da bi mi bilo od koristi, svaka sugestija je dobrodošla.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  3. #43
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Pa to ja znam da su mi maculate zive samo kad vidim da nema bube ili kad vidim kosuljicu, a ovako samo zamisljam kako izgledaju . Kao sto kazes da nemam jos koju tarantulu stvarno bih se smorio. Sa prebacivanjem iz tih ``suskavih`` posudica nisam imao problema, ubacim njihovu posudu u vecu ( onu u kojoj ce i da budu), otvorim malu posudu i izvadim poklopac i onda zatvorim veliku posudu samo da moze da prodje pinceta i polako vadim treset i cepam mrezu. Prva se uplasila i odmah je izasla pa sam samo izvukao posudicu, a druga se uplasila i onda sam sav treset uspeo da uzmem (bio je kompaktan jer ga je ova izlepila mrezom) dok je maculata ostala na ivici posude sa koje sam je izgurao pincetom. Dakle samo budes malo pazljiviji jer kao sto i sam znas mogu da bude brze ko djavo (iako moje nisu to pokazale u punom svetlu, jos) i budi spreman da ih malo juris po potrebi. Takodje ako se odomace u kutiji i izlepe od poda do plafona mrezu neces ni moci da odvojis poklopac tako da tu mrezu ili kruznim pokretima poklopca strpljivo iskidaj ili malim nozicem izrezi (ja sam kombinovao te 2 stvari). Naravno mozes i strpljivu varijatnu da ostavis kutiju u kutiji i cekas, mada ne predlazem jer 1. verovatno ce pulchra da ti poraste pre nego maculata da ti izadje iz skrovista i istrazi nesto a 2. i kad izadje verovatno to neces ni videti tako da neces ni znati gde je. Srecno i javi kako je proslo

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Znači da ipak ne radim sa skroz otvorenim poklopcem? Koliko vidim mrežica u ovoj maloj posudi nije do poklopca ali je cela površina treseta prekrivena njom. Kod fimbriatusa je bila vezana za poklopac ali sam je, što ti kažeš kružnim pokretima odvojio, stavio tu malu posudu u ovu veću i četkicom ga polako isterao. On se malo nećkao ali strpljenje mi je jača strana . OK, sutra je dan D, selidba male maculate, pa javljam kako je prošlo. Hvala na savetima.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  5. #45
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ma da, oni pletu jos ludje od maculata ali cim se malo odomaci oplesce i ona sasvim fino ne brini se . Mozes i sa otvorenim poklopcem, kazem ti moje nisu nesto divljale ja sam cisto radi predostroznosti da ne moram da je jurim okolo. To je to dakle samo malo pazljivije i nema problema

  6. #46
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao maliduduk Pogledaj post
    loshme10 Pa bas to, ja jednu maculatu u proseku vidim jednom nedeljno a za drugu znam da je ziva samo jer izbacuje kosuljice..Doduse jeste najlepsi osecaj kad je zapravo vidis i iznenadis se kolika je zapravo. Znas li mozda za koliko ce da poprime (ako uopste budem te srece) taj kontrast belo crne posto su moje jos uvek maslinasto neugledne?
    Ako je zenka, svakim presvlacenjem ce biti sve svetlija, a ako je muzjak, on ce ostati tako maslinast. Ja mojoj jos ne znam pol, ali mislim da ce posle sledeceg presvlacenja da se vidi po boji, jer ce imati 10-ak cm. Imao sam i odraslu zenku, ona se nikad nije krila, uvek je bila napolju. Eto da znate da se ne bedacite, skrivaju se samo dok su manje
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ako hocete da ih vidjate cesce stavite im izvor toplote, sunjajte se pazljivo do kutije nocu ili kad ustanete, drzite plen neposredno pored rupe da pravi vibracije dok ne izadje, hranite redje itd... Meni je sasvim prihvatljivo da je vidim samo pri hranjenju mada je nekad vidim na obodu rupe.

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao borotasinisa Pogledaj post
    Hahahahahahahaha, gde nadje sliku.. Ma to ti je ona mala sa stipaljkom, mozes da je zakacis gde hoces, samo nemoj grubo sa njom i nemoj da ti ispadne jer nece vise raditi, nisu dzabe 200 dinara
    Pazi samo da ne kupis rozle lampu kao ja

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    I meni je sasvim prihvatljivo da ih vidjam samo prilikom hranjenja, a i paziću ako budem kupovao lampu jer vidim prodaju baš svašta, i roze i svašta nešto pa da se ne zeznem kao neko.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  10. #50
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    loshme10 Heh nadam se da si u pravu i da ce krenuti da izlaze kad malo porastu, evo ova jedna koja ima manje treseta se moze i videti ponekad kad se sunjam sto bi rekao Sinisa. Znao sam da su sve te boje dok su male ali nisam znao koliko male pa sam vec krenuo da se plasim da su sigurno muzijaci.

    Grejanje necu da stavljam jer ionako imaju tunele apsolutno svugde po tresetu pa mi i ne vredi nesto, bila bi skrivena samo na drugom mestu, a sto se tice hranjenja blago vama ako ih tad vidite, ja ili zapazim da nema bubasvabe posle 2 sata ili u najboljem slucaju vidim da se meskolji treset koji onda ``proguta`` plen gde od tarantule vidim mozda 2 noge ako i toliko...

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    H. maculata prebačena! Uh.. Ovo je najbrža tarantula koju imam. Definitivno. Pričao sam već da su mi i irminia i regalis bežali prilikom selidbe ali maculata.. Stavio sam malu posudu u kojoj je stigao u veću i gledam pauka kako stoji na jednom mestu nepomično. Kada sam povukao treset iz te male posude istog momenta je već bio na sredini kade. Onda je samo stao i tada je poklopljen i prebačen. Sada kada sam otišao da ih proverim, svi napolju, osim naravno irminie. Pa evo i neka slika, nisu nešto ali ovaj telefon i ja ne možemo bolje:







    Eto pulchre i maculate. Fimbriatus je krenuo da plete i da se ukopava i baš kad sam hteo da ga uslikam, uleteo je u rupu koja jeste uz ivicu posude ali pauk je boje treseta pa se na slici ne vidi. Kad budem imao bolju sliku, videćete i njega.
    Za pulchru sam hteo da pitam, presvlačenje je blizu jel? Abdomen je krenuo da tamni i dosta je velik. Prva slika je od pre neki dan a ostale su od danas.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  12. #52
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Dobro je da si je ipak bezbedno prebacio .. Samo stavljaj slike, a sto se tice pulchre ja bih rekao da ce u roku od par dana (samo joj vlazi dovoljno, sto i sam znas uostalom i ne uznemiravaj) Obavezno stavi slike presvucene pulchre kad budes stigao, valjda Momcilo jos uvek ima neku

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Imam ovde njegov spisak iz septembra i na njemu stoji: pulchra 6kom. Predlazem ti da ga sto pre kontaktiras jer nije bas neka kolicina. Nadam se da ce je biti i da ces i ti imati pulchru :-)

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Pa kada sam napisao da je maculata najbrža tarantula koju imam, još uvek nisam video ovaj klip na YT gde M. balfouri pokazuje svoje teleport sposobnosti a imam i njega tako da izgleda da sam ga malo potcenio.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  15. #55
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Evo da javim da sam danas i ja nabavio G. pulchru i M. balfouri-ja (prvu sam planirao duze vreme a nije red da se kupuje jedna tarantula sama pa sam morao da uzmem i balfourija). Razmisljao sam sutra da okacim slike, ali ako hoces da ova tema ostane tvoja mogu i u zasebnoj.
    P.S. Tvoja pulchra je mnogo tamnija od moje, a negde su iste velicine tako da ce se sigurno presvuci uskoro ako vec nije

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    E super, čestitam! Kači slike slobodno, daj da ih vidimo I super što si uzeo i balfourija, stvarno lepa vrsta i zanimljiva. Ovaj moj je iako sakriven, baš aktivan. Stalno nešto radi, prokopava kanale, plete.. Pulchra se još nije presvukla, čekam još pa ću je slikati kada se presvuče. I pulchripes samo što nije, već 2 nedelje mu je abdomen taman, sjajan i samo što ne eksplodira.. Ali Grammostole su to, one sve natenane 9. Januara mi se presvukla irminia. Eto, tačno mesec dana od prošlog presvlačenja, a za to vreme sam je video možda tri puta. Za ovo kratko vreme koliko je kod mene sam primetio kod maculate da je otprilike pola vremena sakrivena u tresetu a pola gore na ivici posude. Fimbriatus je skoro sve vreme u skrovištu koje je napravio uz ivicu posude a i kanale je prokopao sve okolo uz ivice pa ga stalno vidim. Oba pauka su isplela dosta mreže i ručkaju baš lepo. Kada sam prvi put hranio maculatu, ubacim bubu i gledam kako šeta po pauku a ovaj ništa, ni da mrdne. Šta je ovo, pomislim. Očekivao sam ubicu a ono neka flegma od pauka.. E onda je zgrabio. Sledeće hranjenje isto, prvo je pušta da se mrda baš dosta oko njega, čak ga dodiruje pa tek onda napada. Recimo regalis ne čeka ni 3 sekunde da mu lateralis bude u terarijumu. Pulchra je stalno napolju i nije isplela mrežu. Od kad je kod mene nisam je hranio, ogroman joj je abdomen, pa kapiram da nema potrebe. E kad sam već kod hranjenja, pričao sam da pulchripesu i balfouriju dajem mrtav plen, balfouri čekam da se presvuče još jednom pa ću probati živi da mu dam, da vidim hoće li se usuditi da napadne a pulchripesu sam pustio živog lateralisa i imao je svoj prvi kill. Možda mu je malo bio veći zalogaj ali zgrabio ga je čim mu je ovaj prišao i ne pušta, ubica. Njega baš nekako volim, mislim sve ih volim ali mi je možda baš on najdraža T. Nema nekog posebno razloga ali svi imaju neku T koja im priraste srcu, eto kod mene je to G. pulchripes.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  17. #57
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Hvala, da i meni je drago sto sam uzeo i balfourija mada ga jedva vidim koliko je mali heh

    Možda mu je malo bio veći zalogaj ali zgrabio ga je čim mu je ovaj prišao i ne pušta, ubica. Njega baš nekako volim, mislim sve ih volim ali mi je možda baš on najdraža T. Nema nekog posebno razloga ali svi imaju neku T koja im priraste srcu, eto kod mene je to G. pulchripes.
    Heh pa ja ih sve volim jednako ne bih bas smeo da odvojim jednu ( iako bi to verovatno bila moja Ejdzi (A. genicualta)) mada ne zelim da pravim razliku

    . Kada sam prvi put hranio maculatu, ubacim bubu i gledam kako šeta po pauku a ovaj ništa, ni da mrdne. Šta je ovo, pomislim. Očekivao sam ubicu a ono neka flegma od pauka..
    Pa i ove moje tako, doduse kad vidim da love. Bukvalno cekaju da ima bubasvaba udje u usta, ali zato one napadaju jednom a ne ko ove moje ostale skakucu i jure se sa bubom (balfouri je toliko plasljiv, doduse i minijaturan je, cim pridjem on pobegne od bubasvabice koju je ``ulovio`` i onda cekam 10 minuta da se vrati). E i moram reci, sto je mozda malo cudno, da je najzanimljivije gledati moju A. purpureu kako lovi, pa to ce da iskida svu mrezu i istrcace pedeset puta kutiju da bi ulovila bubasvabu duplo vecu od sebe, oduvek je bila svinja . A pulchrica je super kacim slika malo kasnije

  18. #58
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao NemchaNS Pogledaj post
    E kad sam već kod hranjenja, pričao sam da pulchripesu i balfouriju dajem mrtav plen, balfouri čekam da se presvuče još jednom pa ću probati živi da mu dam, da vidim hoće li se usuditi da napadne a pulchripesu sam pustio živog lateralisa i imao je svoj prvi kill.
    Zasto im dajes mrtav plen? Ja sam do sada imao preko 100 tarantula, i nikada ni najmanjima nisam davao mrtav plen, samo ziv ali srazmera velicini.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  19. #59
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Samo da se nadovezem na post loshme10 u vezi ishrane mrtvim plenom.
    Zenka moje l.parahybane ~8-9cm raspona je, u pocetku, bez problema lovila i jela zive fobase. To je trajalo izvesno vreme, kada je na otp. 4 dana dobijala po jednog krupnijeg, od par cm.
    Medjutim, vec posle par nedelja odjednom je pocela da ih odbija, iz nepoznatog razloga, jer trenutno nije u premoltu, sto vidim po boji i velicini opistome.
    Cak se desavalo da napadne fobasa, tj pokupi ga pedipalpima, ali ga ispljune i odmah pobegne. Na kraju je prestala i to da radi. Sa crvima je inace sve u redu, iz domaceg su uzgoja, nisu zatrovani ili tako nesto pa da je to razlog.
    Cak je i posle otprilike 15ak dana posta terala svoje Odbila je zivog, ponovo...
    U svakom slucaju, nisam ga vadio iz tera, vec sam ga ubio i stavio na ''vidno mesto'' -panj.
    Kad posle par minuta imam sta da vidim- uzela ga je i vec do pola pojela
    Zbog cega nije htela zive- i dalje ne znam, ali ovo sa ubijenim je extra stvar ako tarantula mrljavo jede, bar nema zivciranja oko iskopavanja nepojedenog fobasa iz treseta.

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ne znam zbog cega je htela mrtvog, mogu samo da spekulisem ali ona na toj velicini nece doveka jesti na 4 dana, moja zenka dobija na svakih 15 nekad i vise. Proredi to malo. A takodje mi se desavalo da fobase odbijaju neki paukovi, kad nisu bas gladni i to takodje deluje vise kao neckanje, pokupe ga malo pedipalpima pa ga puste pa se povuku pa opet tako itd.. Uglavnom kad izvadim fobasa nakon tog "neckanja" i bacim muzjaka lateralisa, na primer, koji krene da pravi haos ko da ima epi napad uhvate ga odmah. I to su uvek bili podgojeni paukovi, ne bas tik pred presvlacenje ali onako, dobri

    A onaj snimak sa balfourijem mislim da je obradjen, ne razumem se u video montaze i slicne stvari ali pauk na frejmovima prvo krece bukvalno da nestaje pa da se pomera unazad.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •