Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 131

Tema: Moje tarantule

  1. #61
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Zasto im dajes mrtav plen? Ja sam do sada imao preko 100 tarantula, i nikada ni najmanjima nisam davao mrtav plen, samo ziv ali srazmera velicini.
    Pa verovatno nema srazmernu velicinu, mi koji imamo manje tarantula nemamo (pricam za sebe licno ne znam Nemcha) potrebu da gajimo bube (a meni i ne ide nesto doduse). Ja kad nemam malih buba uzmem vecu i seckam i uzduz i popreko ako treba, a ipak tesko da prezivi posle toga, takodje kad smatram da se blizi presvlacenje dajem samo mrtve

  2. #62
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Pa dobro, ako je vec tako, dijeta joj ne gine. Kad bude zagladnela uzece ga
    Doduse nisam je do sad hranio lateralisima... imam ih nesto malo ali nisu bili na meniju
    Uvescu joj malo lateralise da bude raznovrsnije, da joj nije dosadno
    A i njima je zanimljivije da jure brzi plen

  3. #63
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Pa onda mu kupis male bube Posto si iz BG, tu ti je npr. Bluie, a on ima sve velicine svih buba i crva, pa uzmi mesano ako imas T razlicitih velicina...

    A ovo da T hoce mrtav plen a nece ziv mi je malo verovatno. Pre ce biti da nije gladna. Sa druge strane, potpuno je razumljivo sto odmah skacu na latere, kad ovi prave 10x jace vibracije i prosto mame da ih pojedu I kod gustera je isto. Kad agami dam fobase ili tenebrije, naravno krka jer je svinja, ali polako, natenane, a kad joj ubacim latere, polomi se oko njih!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #64
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ne bih da kvarim i razvodnjavam temu, ali kad smo vec kod mrtvog plena samo da priupitam
    S obzirom da su tarantule, a i (valjda svi) ostali pauci predatori koji se u lovu oslanjaju na vibracije koje plen proizvodi, a koje osecaju senzornim dlacicama na nogama (ovo sam negde citao, nisam siguran u pouzdanost), dok im onaj niz slozenih, mozaicnih facetovanih ociju sluzi cisto da raspoznaju dan/noc i eventualno neku senku;
    kako su onda u stanju da mrtvog insekta prepoznaju kao plen, s obzirom da on ne proizvodi nikakve vibracije?
    Da li poseduju neki hemoreceptor pa su u stanju da otkriju njegov miris, ili kao pojedini insekti (koji takodje spadaju, kao i pauci, u zglavkare) mogu da osete ukus pomocu nogu?
    Ako neko zna...

  5. #65
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ne znam, eto pulchripes kad mi je stigao, ubacio sam mu živog malo lateralisa i samo je bežao od njega. Onda sam mu zgnječio glavu i takvog ga ubacio, ovaj ga je pojeo. Dok je bio te veličine hranio sam ga mrtvim. Kad se presvukao prvo hranjenje sam opet probao živi plen. Odmah ga je zgrabio. Eto to je jedan primer, bar kod mene. Takve sam slingove dobio. Njega i balofurija sam tako jer su bili baš mali a ostali su odmah dobili živu bubu i ulovili. Evo još i da dodam da se balfouri sinoć presvukao. Pulchripes samo što nije, čak sam mislio da će on prvi ali prestigli ga i irmina i balfouri. Pulchra isto samo što nije a i regalis je blizu. Da li osete miris ili kako osete bubu ne znam ali da su jeli mrtve bube, jesu. Odnosno možda i ne uginu bube još dok ih ovi ne pojedu pa možda proizvode neke vibracije koje pauci osete. Primetio sam da kad zgnječim glavu lateralisu, on još mrda nogama neko vreme. Eto možda i to ima veze.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  6. #66
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Da, ako nemas adekvatan plen povredis veceg i sve je u redu, nisu oni mrtvi kako god da ih zgnjecis, uvek se nesto pomera, vibracije su pri tome manje, pauk se osili itd.. To vazi za plasljivije vrste, ima manijaka od slingova sto napadaju sve zivo...

  7. #67
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao borotasinisa Pogledaj post
    A onaj snimak sa balfourijem mislim da je obradjen, ne razumem se u video montaze i slicne stvari ali pauk na frejmovima prvo krece bukvalno da nestaje pa da se pomera unazad.
    E pa stvarno izgleda neverovatno, jel da? Ne znam da li je montaža ali ako su odrasle brže od slingova onda je moguće i da nije montaža. Ove moje kada gledam, baš se vidi razlika. Grammostole su baš opuštene, a i kad požure ako se cimnu zbog nečega nisu ni blizu ostalima koji bukvalno nestanu. Mene je baš oduševila brzina tarantula, to recimo nisam očekivao, uvek sam ih zamišljao kao spore pauke. Što se buba tiče, lateralise držim u jednoj posudi i ubacujem im svajih 3, 4 dana parče jabuke ili nečega šta već bude u tom momentu od voća i povrća i imam ih 40-ak. Vidim da se razmnožavaju ali ne nešto brzo. U oktobru mi je Momčilo doneo 15-ak lateralisa sa prvim tarantulama. E sad kako napreduju ne znam jer nisam baš čitao o njihovom uzgoju, samo sam video usput da im odgovara oko 30 stepeni temperatura i da im se dodaje svakih par dana nešto da grickaju. Da li treba još nešto da uradim da malo ubrzam razmnožavanje i da ih imam još više?
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Obećao sam slike novih pauka u mojoj skromnoj kolekciji. Evo šta sling fimbriatusa uradi za par dana. Površinu je prekrio mrežom a sada kopa tunele, na moju sreću sve uz stranice posude pa je stalno vidljiv. Na likama malo slabije doduše jer je boje treseta ali eto, sa ovim telefonom ne može bolje. Njemu sam namerno ostavio dublji treset a kod balfourija sam izvadio onu improvizovanu pećinicu od kinder jajeta, jer je nije koristio. I on pravi sam svoje tunele u tresetu. Pulchra i pulchripes ih koriste, ne kopaju uopšte.



    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  9. #69
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Prekjuče presvučen G. pulchripes




    Juče presvučen P. regalis
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  10. #70
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Evo novosti su te da su regalis i irminia sada sa rasponom nogu od nekih 10-ak, 12 cm. G. pulchripes me iznenadio jer se sasvim fino uvećava svaki presvalečnjem, najsporiji rast ima M. balfouri. Što se tiče hranjenja, u početku sam malo eksperimentisao, hteo sam da im ne dajem hranu redovno, recimo svakih 5 dana već da mekako simuliram uslove iz prirode. Jednom im dam dva dana za redom, pa onda im ne dajem nedelju dana pa onda na tri dana itd. Odustao sam od toga i sada hranim Grammostole i balfourija na 4 dana, maculatu na 6 fimbriatusa na 7 a irminiu i regalisa na 9. Tako bar malo usporavam rast arborealaca koji, em brže rastu em karaće žive a sporim gramostolama, nije baš powerfeeding na 4 dana i bez grejanja ali eto malo češće nego ovima većima. Tako da čim one doguraju raspon od nekih 7 ili 8cm a mislim da će to biti nakon sledećeg presvlačenja, ide grupna selidba. Pa moram da napravim mesta za nove slingove. Tako ti je to kada živiš u malom stanu. Za fosorijalne fimbriatusa i balfouria sam mislio da nabavim neku plastičnu dublju posudu, napunim je sa dosta treseta i tako da ih držim jer mi ne izgelda nešto lepo kada se terarijumi sa njima gledaju sa strane. Od gore mi je nekako logičnije pa će oni biti u uglu sobe na podu. Ima jedan video na YT gde je čovek smestio C. fimbriatusa u stakleni ter sa malo podloge i lobanjom pa nakon pletenja izgleda kao u nekom oblaku. Jako dobro ali za sada ću ipak ovako jer nemam mesto za još jedan stakleni. Ostaje mi još i maculata koju treba da smestim negde, dok poraste smisliću nešto, još je mala.
    Što se tiče ponašanja tarantula, maculata je stalno ukopana, irminia je stalno u cevčici koju sam joj postavio kao sklonište i obe vrlo malo pletu. Regalis je stalno napolju, jedino kada otvoaram posudu radi hranjenja, pobegne u rupu i ono što je ispleo oko nje. Grammostole su stalno napolju i skloništa koja sam im postavio su napunila tresetom a i inače su kao buldožeri, stalno nešto kopaju, premeštaju.. Super su što se tiče hranjenja, nikada ne odbijaju i jako precizno love. Svaki napad bez promašaja, jednom pulchra zamalo kolut u napred da napravi kada je skočila na žohara. Moraću da počnem da snimam hranjenja. Do sada su u preteću pozu stali samo maculata i balfouri, i to bez ikakve iritacije osim otvaranja poklopca posude radi hranjenja. Afrikaneri, ništa neobično.. Fimbriatus je u početku bio jako plašljiv, sada kada otvorim posudu ostaje na mestu i čeka bubu koja jedva i da dotakne podlogu, biva uhvaćena. Odličan pauk. Za sada evo slike irminie koju sam morao da uslikam kada sam je ugledao nakon gotovo dva meseca ne vidjanja.

    Inače, nakon ove slike se još jednom presvukla ali sam video samo košuljicu i noge koje provire iz skrovišta. Kada je hranim malo zamračim sobu, ubacim bubu i postavim posudu i spred mene i nakon par sekundi irminia izleti, mazne bubu i vrati se u skrovište.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  11. #71
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    fimbriatus-u slobodno stavi dosta podlog,ja trebam uskoro da svojoj ženki fimbriatus-a pravim terarijum i staviću nekih 30-ak cm podloge.Tako se osećaju sigurnije i dosta im je prirodnije,u prirodi znaju da naprave i 1-2m duboke tunele.I slobodno hrani tarantule ređe,ja slingove hranim na 15 dana a odrasle i poluodrasle na mesec dana.Tako im značajno produžuješ životni vek,a čitao sam i da tarantule koje su ređe hranjenje i sporije rasle,porastu nešto više od ovih koje su tovljene.

  12. #72
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ovaj moj fimbriatus ima solidnu dubinu i iskopao je skoro do dna posude ali je 99% vremena na površini, čak i kada otvaram posudu ostane u mestu. Prelepa vrsta i nije plašljiva, bar nije ovaj moj primerak i bar za sada. Kada ga budem selio u veliki terarijum i planirao sam da bude tako 30-ak cm podloge sigurno. Što se tiče hranjenja znači da usporavam? I do sada sam im preskakao hranjenja kada vidim da je abdomen još uvek prevelik ali napravio sam okvirno neki plan. Sad ću da izduplam broj dana izmedju hranjenja. Znači usvajam predlog. I ja bih voleo da požive duže. Hvala na savetima
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  13. #73
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Obzirom da su regalis i irminia spremni za prelazak u konačni terarijum jer su raspona oko 12 cm, a i Grammostola-e su oko 6cm, za nedelju dve bi trebalo da se presvuku pa ću tačno izmeriti, nisu ni one daleko od selidbe možda još jedno presvlačenje sačekam a možda i ne, to praktično znači da će se osloboditi mesto za nove slingove.
    E već su stigli . Ovoga puta u pitanju su: B. vagans, B. emilia, C. darlingi x 2 i C. fimbriatus. To što sam uzeo još jedan primerak fimbriatusa samo pokazuje koliko mi se dopada ova vrsta. B. vagans sam oduvek hteo jer mi je uz boehmei iz tog roda najlepša vrsta. B. emilia sam uzeo jer je slična boehmei, lepa mi je, kažu ne baca tako dlačice kao boehmei, mada Brachypelma je to. I boehmei će doći na red a što se tog roda tiče, mislim da bih još uzeo B. anitha i to je to. U stvari, od NW nema još puno vrsta koje su mi na listi želja. Ta lista izgleda ovako i mislim da se neće značajnije menjati:

    E. murinus
    A. purpurea
    B. boehmei
    A. breyeri
    A. ezendami
    I. mira
    O. violaceopes
    C. schioedtei
    P. metallica - koja će uskoro stići
    O. aureotibialis
    P. lugardi
    P. murinus

    Znači ukupno ima nekih 20-ak vrsta koje bih čuvao. Ostale ili previše liče na neke od ovih koje su već nabrojane pa mi nema baš smisla da ih držim ili mi jednostavno nisu zanimljive. Nabavka novih vrsta mi pre svega zavisi od mesta za čuvanje u stanu. I stvarno kao što mi je ovde neko već pomenuo, sa povećanjem broja tarantula vreme potrebno za obaveze se ne povećava u nekoj bitnoj meri a mnogo je zanimljivije, stalno se nešto dešava. Izgleda da neću baš biti neki zagriženi kolekcionar ali i ovo je mnogo više nego što sam očekivao.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  14. #74
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Cestitam, ispunices listu zelja brzo kako si poceo Secam se pre par meseci kada si pocinjao i raspitivao se, sad kolko vidim vec si me prestigo u brojnom stanju hahaha Samo napred guraj

  15. #75
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ono sto mene zanima je gde si nabavio A. breyeri, kolika je i ako nije tajna koliko si je platio? Koliko ja pratim(a pratim prilicno), kod nas je nikad nije bilo u ponudi, a ne secam se ni da sam je u Madjarskoj vidjao, ali to bas ne pratim toliko redovno...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  16. #76
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Hvala..Kad je hobi ovako zanimljiv, nije čudno što smo se.svi ovako "zarazili".
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  17. #77
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Ono sto mene zanima je gde si nabavio A. breyeri, kolika je i ako nije tajna koliko si je platio? Koliko ja pratim(a pratim prilicno), kod nas je nikad nije bilo u ponudi, a ne secam se ni da sam je u Madjarskoj vidjao, ali to bas ne pratim toliko redovno...
    Ta vrsta mi je na listi zelja..
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  18. #78
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Aaa ok, da budem iskren nisam procitao da je wishlist, mislio sam da imas te T...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  19. #79
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Moram da se pohvalim da sam danas od Kima uzela prvu tarantulu, G. pulchripes od 3cm.. zanima me da li je okej da je stavim već sutra u kutiju 18x18x14?

  20. #80
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao stanivukm Pogledaj post
    Moram da se pohvalim da sam danas od Kima uzela prvu tarantulu, G. pulchripes od 3cm.. zanima me da li je okej da je stavim već sutra u kutiju 18x18x14?
    Možeš slobodno,biće joj taman još neko vreme.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •