Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 131

Tema: Moje tarantule

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Cool Moje tarantule

    Danas su mi stigle prve tarantule . Imao sam konsultacije sa iskusnijim članovima sa foruma i kada sam uzeo u obzir njihove savete i moj ukus odluka je pala na slingove i to:
    G. pulchripes, P. irminia, M. balfouri i P. regalis . Da, iako sam početnik, nisam mogao da odolim Pokiju . Ljubav na prvi pogled M. balfouri takođe.. Ma sve su suuupeeeer . Kao što vidite, osmeh mi ne silazi sa lica a slike ljubimaca ću postaviti čim budem u mogućnosti..
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Oho, pazario si ih konacno, cestitam Super I izbor je dobar, nema sta Sta kaze klinac jel se i on odusevio?
    love of tarantulas..

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    E pa hvala Klinac je i danas pod utiscima, žena ga jutros budi za zabavište ali kada mu kažeš buđenje, idemo u zabavište odgovor je naravno: "NEĆUUU, hoću da spavam!!" E ona je iskoristila tarantule kao taktiku da ga digne iz kreveta: "Miki, jel su lepe tarantule?". Izleteo je iz kreveta, počeo da trči po sobi i rekao joj: "DAAAA,a ona šarena (tako zove regalisa) je ovako brza!!" Čim smo došli iz zabavišta tema su opet tarantule a i tamo se pohvalio drugovima. Sada mu baš objašnjavam da su to bebe i da treba što više da ih ostavimo na miru i da im polako pravimo kućicu (on tako zove onaj terarijum ugaoni što još nisam ni počeo da pravim ali sad ni nema žurbe, a videću ako ga u neko dogledno vreme napravim, neću dozvoliti da zvrji prazan pa ću uzeti 4 odrasle T (npr. A. versicolor, P. metallica, I. mira i G. pulchra) i onda me verovatno čeka bračno savetovalište ili nešto gore. Mislim generalno, gospođa je za, samo je ona tu protiv nekog preterivanja.. Naravno, to je sve relativno, jer kada budem imao 10 T samo pokažem snimak na YT gde čovek ima 140 i slučaj rešen. A ovi slingovi su super, regalisa sam već video u akciji, iako mu nisam davao da ručka. Kada sam malo u stranu nagnuo posudu u kojoj se nalazi, jedan malo veći komad treseta je počeo da se kotrlja i to ne ka njemu, bogami prilično brzo se okrenuo i napao ga, baš je . Sad vidim i uživo zašto Pokiji imaju takvu reputaciju.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Cestitam, samo napred, nikad nije previse, utroseno vreme se ne povecava previse sa brojem tarantula a i mozes uvek da biras kada ces odvojiti vreme za njih... Vecinu tarantula mozes videti uvek ako im upalis neko grejanje sa jedne strane bilo to sijalica ili folija grejac...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Hvala na čestitkama i savetima a imam i par pitanja. Sva 4 slinga su u plastičnim posudama koje imaju dosta rupica probušenih sa strane. Da li moram da izbušim i po koju rupicu i na poklopcu kod irminie i regalisa? Za odrasle sam čitao i obavezno je al za ove male ne znam? I drugo pitanje se tiče vlažnosti. Uspeo sam da kroz rupicu špricem ubrizgam na jednu četvrtinu treseta vodu u svakoj posudi. Da li mora baš dobro da se nakvasi ili samo onako površinski sloj tog dela podloge?
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Mozes lako izbusiti iglom od sprica malo rupica na poklopcu, izbusi vise za svaki slucaj, ako preteras sa vodom da brze ispari ali onda ces takodje morati malo cesce da spricas.. Kod balfourija spricaj malo manje a ni kod ovih nema potrebe za preterivanjem... Pretpostavljam da su u onim malim okruglim posudicama i da nemaju previse treseta (1cm, 2cm..?) tako da koliko god da ukapas to probije do dna...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Odg: Moje tarantule

    A jel i treba voda da probije do dna ili da dodajem treset? Ne znam ni količinu vode koju treba da dodajem a rečeno mi je da čim se treset osuši opet kvasim. Kod mene je uvek oko 23, 24 stepeni u sobi a treset mi odmah sutradan izgleda suv.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Nije to toliko bitno, samo nastavi da vlazis otprilike cetvrtinu kad se osusi i to je to, koliko ti se omakne...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Odg: Moje tarantule

    Znači malo da se opustim? Znaš ono kada puno čitaš pa naiđeš na razna iskustva i onda naravno ne želiš da zbog nekih banalnih stvari kao što je dodavanje vode dođe do problema. Hvala još jednom..
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ma da bre matori opusti se.. I ako im bude suvo par dana nece im biti nista, dobiju dovoljno vode iz insekata koje jedu.. Slobodno mozes pola kutijice da navlazis da se cela polovina nakvasi i povrsina zemlje i dno, za par dana ce se svakako sve osusiti.. I pred presvlacenje samo malo vise podignes vlagu i to je to, a ovako im je dovoljno da imaju jedan deo vlazan jedan suvlji da same biraju gde ce da cute na mokrom ili suvom A sto se tice onih rupica sto si pitao gore mozes i samo sa strane da imas rupe odnosno bocnu ventilaciju a mozes i samo na poklopcu, bitno je da imaju ventilaciju dobru, a najbolje je i na poklopcu i po neka rupica sa strane
    love of tarantulas..

  11. #11
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao NemchaNS Pogledaj post
    ...A jel i treba voda da probije do dna ili da dodajem treset? ...
    Znam kako ti je...
    ...

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    cestitam, dobar izbor, nadam se da ce kolekcija da se poveca

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Odg: Re: Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao Candus Pogledaj post
    Znam kako ti je...
    ...
    Pa mi novajlije moramo da budemo malo dosadni.. Srećom ovde na forumu su ljudi voljni da nam pomognu i onda sve to ide nekako lakše..
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao Tima Pogledaj post
    cestitam, dobar izbor, nadam se da ce kolekcija da se poveca
    Hvala, i ja se nadam da će se povećati.. U stvari siguran sam u to
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Hehe, svi smo mi nekad bili pocetnici i postavljali takva pitanja, tako da sve sto vas zanima treba slobodno da pitate Jedino je malo glupo kad neki mrzovoljni ljudi nece uopste da citaju forum nego samo banu i postavljaju brdo pitanja na kojih je stotine puta dat odgovor.. To me u sustini nervira, ali za ovako neka pitanja svi koji smo aktivni smo radi da pomognemo Hehe rekoh ti ja u nekom postu da ces se tesko zadrzati na jednoj ili dve T, to je takva zaraza da je to ne moguce Neka neka. samo nastavi da siris kolekciju, tarantula nikad dosta
    love of tarantulas..

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao ZolleRu Pogledaj post
    Hehe, svi smo mi nekad bili pocetnici i postavljali takva pitanja, tako da sve sto vas zanima treba slobodno da pitate Jedino je malo glupo kad neki mrzovoljni ljudi nece uopste da citaju forum nego samo banu i postavljaju brdo pitanja na kojih je stotine puta dat odgovor.. To me u sustini nervira, ali za ovako neka pitanja svi koji smo aktivni smo radi da pomognemo
    Upravo tako, za odgovorne ljude poput tebe Nemcho nema problema sta god da treba...

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Odg: Moje tarantule

    Hvala još jednom na podršci i iako sam za to da se tarantule preporučuju kao kućni ljubimci jer svakako to zaslužuju, slažem se da se trebaju podržati samo oni koji će se ponašati odgovorno. Ovo govorim iz iskustva koje sam imao kao kinolog i tada me je najviše nerviralo kada vlasnici pasa stavljaju svoje hirove ispred potreba svojih ljubimaca. Pa evo i poruka ostalim novajlijama: ako stvarno nameravate da čuvate tarantule, kao što vidite dobrodošli smo ovde, samo treba da imamo poštovanja prema ljubimcima koji stvarno ne traže mnogo od nas.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    E pa evo mene opet, sa nekim novostima a i da vam pokažem one slike što sam obećao, da vidite kako sam udomio moje ljubimce. Novosti su te da su se P. irminia i M. balfouri presvukli i porasli G. pulchripes mi je nekako čudan, promenio se, nisam primetio da se presvukao ali mi sad deluje kao da je pred presvlačenje, šta vi mislite, ovako sa slike? Mislim, smirio se, ima veliki abdomen koji je potpuno crn i sjajan. Jedino mi je čudna ta šara na gornjoj strani abdomena, izgleda kao neka pukotina. Jel tripujem? Kod P. irminia i M. balfouri sam znao da sledi presvlačenje. Oboje su se sakrili, irminia je napravila sklonište unutar cevčice koju sam postavio a balfouri je sam iskopao rupu i ispleo površinu celog terarijumčića, i nisu izlazili 5, 6 dana a onda su izašle malo veće T P. regalis, i on je blizu presvlačenja pretpostavljam, ali ne znam kako ide kod njih što se tiče boje pred presvlačenje jer mi je on isti kao što je i bio. Veličina, ponašanje, boje... On je i bio najvredniji što se tiče pletenja i pravljenja skloništa, mada sam im ja obezbedio cevasta skrovišta (pakovanje od šumećih tableta), on je odlučio da iskopa rupu odmah pored i isplete nešto nalik na dva šatorska krila od paučine prekrivene kokosovim vlaknima

    Evo je irminia pre presvlačenja, nisam stigao da je slikam posle..Inače, ima sposobnost teleportacije, ne znam zašto mi to niko nije rekao ili to može samo ovaj primerak
    http://imageshack.com/a/img903/7895/pqOH4t.jpg

    regalisova kućica Njega je bilo van skrovišta dosta ali je poslednjih par dana nešto stidljiv
    http://imageshack.com/a/img905/3086/cs8ues.jpg
    http://imageshack.com/a/img907/9089/SgIe4q.jpg

    balfouri, sveže presvučen bebac
    http://imageshack.com/a/img911/2411/tW1iVA.jpg
    http://imageshack.com/a/img903/940/FRu1RP.jpg

    pulchripes, samo što nije, jel?
    http://imagizer.imageshack.us/v2/640...910/vJtZbe.jpg


    http://imageshack.com/a/img908/935/aZJDVL.jpg

    Na ovoj poslednjoj slici je moja cela kolekcija i pomagala koja koristim. Jedino se ne vidi posuda sa lateralisima kojima hranim tarantulice, ona je u tom momentu bila van kadra. I to je to. Za sada.
    Slike Slike
    Poslednji izmenio NemchaNS; 11.12.15. u 22:19.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule




    Evo je provirila irminia ali čim pipnem poklopac, izvede neko Dejvid Koperfild čudo i nestane Baš bih voleo da vidim trku na 40cm između regalisa i irminie
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Neverovatno, dok sam pisao i ubacivao slike G.pulchripes se presvukao. A pogledao sam danas u 14h i nije bio presvučen. E baš mi je bio čudan, prvi je počeo da izgleda kao da je za presvlačenje a poslednji se presvukao, ne računajući regalisa koga još čekam.. Inače svi su na 25 stepeni danju i nekih 21,22 noću. Hranim ih na 6 dana lateralisima. A ponašaju se baš kako su i opisani kao vrste, bar za sada. Pulchripes je opuštena varijanta, irminia brže bolje pobegne, balfouri se prvo okrene prema poklopcu malo boksuje prednjim nogama i onda trči a regalis je, kako kad, nekada ostane na mestu, nekada se sakrije a u početku dok su bili u onim "šuškavim" posudama, svako otvaranje ili samo uzimanje posude u ruke i optrčava 5,6 krugova po zidovima posude. Baš mi ih je bilo žao stresiranja pa sam ih već posle 2 dana stavio u ove. Čini mi se da im je ovde super
    Poslednji izmenio NemchaNS; 12.12.15. u 16:51.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •