Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 131

Tema: Moje tarantule

  1. #81
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao stanivukm Pogledaj post
    Moram da se pohvalim da sam danas od Kima uzela prvu tarantulu, G. pulchripes od 3cm.. zanima me da li je okej da je stavim već sutra u kutiju 18x18x14?
    Čestitam :-) Lep izbor za prvu T..
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  2. #82
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Dobar izbor ali po meni ima mnogo lepsih tarantula

  3. #83
    Član NltMasina'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ja sam za prvE tarantule uzeo g. pulchripes i p. formosu i dalje ne mogu da se odlucim koja mi je draza, mada bih rekao da mi je malo vise draza pulchripes, nju sam hendlovao...A za brzinu pokija sam se uverio jos kad je imala 1,5 cm...Ne znam zasto ovo govorim, al ajde, valjda nije na odmet

  4. #84
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Hvala hvala ne znam kad da probam da je nahranim.. ubacila sam joj malu dubiu ali je odmah pobegla od nje

  5. #85
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Evo reći ću ti kako sam ja sa svojim tarantulama..Kako je koja stizala ostavljao sam ih dan, dva u tim posudama bez uznemiravanja. Onda sam ih iz tih"šuškavih" u kojima stignu prebacio u malo veće i mnogo zgodnije. Što se tiče klope nudio sam im tek četvrti,peti dan i uglavnom su sve odmah jele.Čini mi se da sam upravo za pulchripes i balfouri bubama gnjecio glavu pa ih tako osakacene ubacio kod tih tarantulica jer su ove takodje bezale od buba.E sad mozes probati i ti tako sa tvojom za par dana pa vidi kako ide a sto se tice hranjenja inace je za njih najmanja frka kada ne jedu.Ja se u pocetku za to nisam uopste sekirao kao ni sada, u pocetku me je vise brinula vlaznost ali su me iskusnije kolege savetovale da ni tu ne mora da se bas bude nesto ekstra precizan tako da iako sve to ne znaci da treba da se zapostave, tarantule su jako zahvalne za cuvanje sto se tice brige.Znaci samo opusteno i informisi se sto vise.Zilave su to zivotinje, ne bi opstale 350 miliona godina da ih par dana bez klope ubije :-)
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  6. #86
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Na koliko si pulchripesu vlažio treset dok je bio mali?

  7. #87
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Citat Prvobitno napisao stanivukm Pogledaj post
    Na koliko si pulchripesu vlažio treset dok je bio mali?
    Samo sam kvasio negde oko trećinu površine treseta i pratio dok se ne osuši. E sad, koliko će trebati vremena da se prosuši zavisi i od veličine posude u kojoj se nalazi T, i od temperature i od toga koliko sipaš tako da ako ti kažem tipa na svaka 4 dana ništa ti to ne znači. Samo prati ali i ako ostane potuno suvo par dana ništa se neće desiti. Jedino prati i samu tarantulicu, kada vidiš da je pred presvlačenje, a negde na početku ove teme ima jedan moj post sa slikom pulchripesa koji je baš pred presvlačenje, sav potamneo i sjajnog abdomena, tu gledaj da ne bude suvo i to je to.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  8. #88
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Samo da javim da sam joj ubacila latera sa zgnječenom glavom i sve je prošlo kako treba hvala puno na savetima

  9. #89
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Nema na čemu, zato smo tu..
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  10. #90
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Zaboravih da javim da je stigla P. metallica, još pre dve nedelje i već se pridružila ostalima u presvlačenju. Imala je kod mene jedan obilan obrok i onda se presvukla i dobila u rasponu solidnih 50% i sada ima 3-4 cm. Što se tiče ostalih super napreduju, ponašaju se u skladu sa osobinama vrsti kojima pripadaju pa tako recimo H. maculata većinu vremena provodi ukopana a ukoliko je napolju prilikom najmanjeg uznemiravanja odmah beži u zaklon. Kod hranjenja je takodje stidljiva pa za razliku od fimbriatusa koji i kada je u rupi poleti ka žoharu čim ovaj dotakne podlogu, maculata čeka da se ha sklonim, čak ne ulovi ni kada joj buba skroz pridje. Grammostole su ubice, klopaju kad god im daš i solidno brzo rastu kako sam očekivao, dobro je.. Čeka se presvlačenje balfouri, darlingi i regalis. Balfouri ima ogroman abdomen već mesec dana a ne jede. Jel to neki problem ili je OK? Cini mi se jos mali za toliku pauzu, ima tek 4cm raspon

  11. #91
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ok je za balfouri da ne jede toliko,ako ima veliki abdomen i ako je malo "izbledeo" moguće da će da se presvuče uskoro.

  12. #92
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Super hvala..Vidim da mu je sve OK ali eto nisam to kod nijedne od ovih ostalih primetio da baš tako dugo bude tako velik abdomen pa zato bolje da pitam. Hvala još jednom :-)

  13. #93
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Iskreno da kažem, baš sam se razočarala u moju pulchripes.. Kada je došla, sve je bilo super, stalno vidljiva i aktivna ali ima već sigurno par nedelja od kako ne izlazi iz šteka, isplela je neku retku mrežu na ulazu i presvukla se što sam videla tek kad sam osvetlila unutra. Treba da nekako izvadim tu košuljicu ili da je nznemiravam? Baš mi je žao što nisam videla presvlačenje i što nije onako kako sam očekivala

  14. #94
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ne uznemiravaj. Tek kad izbaci kosuljicu iz steka,mozes da je uklonis,a ne moras ni tada.Ima vremena vidjaces je cesto kako se presvlaci kada poraste.Kolika je sada?

  15. #95
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    moja g. pulchripes nije izlazila godinu dana, sada je najvidljivija tarantula u kolekciji. Ne brini se vole one da poziraju Normalno je za male tarantule da se plase

  16. #96
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ima oko 4cm

  17. #97
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Da si uzela bilo koju drugu Grammostolu, čekala bi barem 3 puta duže da se presvuče tako da budi sa ovim zadovoljna Vađenje košuljie nikad nije neophodno, osim ako ti baš treba.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  18. #98
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Još nisam kupio DSLR pa sam se igrao sa ovim telefonom malo i ispade jedna lepa fotka sa 5Mpix Huawei minijaturnim senzorom.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  19. #99
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    10+ cm regalis ?

  20. #100
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Odg: Moje tarantule

    Jeste. 12-ak cm ima a ako uspem nakon sledećeg presvlačenja da ispitam košuljicu možda i odredim pol. Ovako kada gledam čini mi se cura, jer ima dosta širok razmak izmejdu pluća i široku belu traku ispod. Spremateka..pa kao da ima mali džepić ali nije tako vidljivo kao kod P. irminia. Nisam siguran ni za jednu 100% što se pola tiče, ako uspem da ih nateram na staklo, ubaciću slike pa da malo pogađamo. Sad bi već trebalo da se može odrediti..
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •