Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 121 do 131 od 131

Tema: Moje tarantule

  1. #121
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Kažem ti, ja nisam ni čitao o tome a kao što kažeš da je neka retka vrsta, pa još i ako leže samo 20ak, 30 jaja, to da svakako jer verujem da bi se rezervisali svi malci i pre nego dodju na svet. Ove vrste kojih ima, puno tu treba i vremena i cimanja. Bar za mene. Ovako ću pratiti ponašanje svih T za koje se ispostavi da su ženke, pa ukoliko dodje do promena koje je hej-ho opisao, parenje sledi pa šta bude.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  2. #122
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Nećemo se predomisliti, ne brini A nije da moraš svaku pariti, to su samo moja zapažanja da se ženkama popravi raspoloženje i aktviraju se nakon toga. Videćeš i sam S tim da je to za njih napor tako da ih ne bi valjalo sledeće godine opet pariti nego sačekati do one naredne.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #123
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Meni je zao sto ne mogu da im se posvetim kao ranije, zbog posla(ne pricam samo o tarantulama one su najmanja obaveza, nego i o zmijama i pogotovo gusterima). Zato sam i smanjio broj zivotinja u odnosu na nekada. Zato i imam samo jednog gustera itd. Radnim danima bukvalno ceo dan nisam u stanu, dodjem uvece i samo gledam kako da se dokopam kauca i kreveta, jedva uspem agamu da nahranim. Ostaju mi samo vikendi da se zanimam njima kako treba. A opet i dalje svaki dan gledam oglase po sajtovima i razmisljam sta bih mogao sledece da uzmem
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #124
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Odg: Moje tarantule

    Stvarno jako malo obaveza oko tarantula ali opet ostalih obaveza jako puno i onda taman toliko i imam vremena za njih. Sad treba da zavrsim ona dva terarijuma za gramostole, da ih prebacim, bube takodje treba da selim, udesetostrucio im se broj..A da gledam oglase sam prestao jer nazalost mesta vise nemam.Za slingove i ajde, uvek negde mozes da cusnes posudu sa slingom Evo sad mi je emilia u jednoj malo vecoj ukrasnoj šolji u dnevnoj sobi. Ali kada dodje vreme za veliki ter, bice gusto
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  5. #125
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Nesto gledam ove arborealce sto su u velikom terarijumu, jako malo prostora oni tu koriste. Ili su unutar kore ili na staklu na kojem je kora naslonjena ili na spoljnoj strani kore. Koji bi bio minimum dimenzija za arborealni ter, mislim na duzinu i sirinu? Kapiram za visinu dve duzine raspona nogu tarantule..Tako bih mogao da smestim vise "pljosnatih" terarijuma na police ali da li bi to bio stres za tarantule?
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  6. #126
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Recimo, da li bi bilo malo 20x20cm sa 40cm visine za arborealnu T do 20cm raspona?
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  7. #127
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    To nije malo ni za jednu arborealnu T. Ja sam i P.ornatu od 20+cm u rasponu drzao u 20x20x35 i bilo joj je i vise nego dovoljno. A tesko da neki arborealac moze da naraste veci od ornate... Tako da slobodno mozes i malo manje od tih 40cm visine, a ako mozes tolike odlicno, jer kontam da ti je veci problem sirina i dubina nego visina.

    A sto se tice onoga sto si prethodno pomenuo.. Tacno je da tarantule ne zahtevaju mnogo brige, ali kad imas 20-ak tarantula(a nekad ih je bilo i 40-ak), 3-4 zmije, gustera koji jede kao covek i moras da ga hranis svaki dan, a pritom u stanu boravis 2-3 sata dnevno ne racunajuci spavanje, onda nemas bas previse vremena da im se posvetis. Iako sad razmisljam da povecam broj zmija tako sto cu da napravim neki rack sistem u jednom od ormara, a da izbacim 1/3 stvari koje imam jer mi ne trebaju Jedino sto me koci su pacovi koje nemam uslove da drzim u stanu, a nije bas jeftino da se za neki veci broj zmija konstantno kupuju pacovi...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #128
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Ej, tako bih rado uzeo neku zmiju, ima baš prelepih vrsta, bilo bi baš tesno za mesto ali ti pacovi... Ne mogu nikako Biće neki gekon ili agama pa udri po lateralisima, dubiama

    Otprilike sam i ja tako 1/3 stvari izbacio sad kad sam sredjivao stan, stvarno gomilamo stvari koje nikada ne koristimo. A prostora nikad dosta, pa baš zbog širine i dubine terarijuma i pitam. Super onda, biće tu prostora, obzirom da su mi uglavnom arborealne i fosorijalne vrste zanimljive a za terestrijalne sam već obezbedio prostor. Kad smo kod terestrijalnih..
    B. emilia.. Al to čudo sporo raste.. Evo slika od prošlog presvlačenja pre nekih mesec dana. Inače kod mene je od 12. jula, tad je imala jako malo mm raspon nogu sada ima možda dva više Bolje bi joj bilo kad poraste da opravda tu sporost time što će imati izuzetno jarke boje, nikada neće bacati dlake, proždirati bube, biti ženskog pola i živeti jako dugo Uspeo sam da je uslikam tokom presvlačenja:

    Poslednji izmenio NemchaNS; 23.12.16. u 20:14.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  9. #129
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    P. irminia - pol muški.. Evo juče se presvukla nakon jednomesečnog skrivanja i kada se pojavio čupavi, krakati, maslinasto zeleni pauk nikada lakše nisam odredio pol kod jedne T Ne znam sad da li je on polno zreo i da li je ovo bilo finalno presvlačenje, nije potpuno zelen ali definitivno nije ženka. Ima 15ak cm raspon nogu. Ukoliko nekome treba radi parenja, javite se da se dogovorimo. Dolazi u obzir i varijanta da ja kupim polno zrelu ženku.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  10. #130
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Što se tiče ostalih tarantula, super su, rastu polako ali sigurno. Ovih dana bi trebalo da uselim grammostole u terarijume pa će biti i neka slika. Takođe, polako ali sigurno na mesto favorita izbija B. emilia, jer ja volim tarantule koje su dobre "ubice" a ona je iako jako mala, neustrašiva. Buba, duplo veća od nje, nisam imao drugu, iako osakaćena, pravila je dosta jake vibracije po tresetu. U prvi mah Ema se malo povukla, što inače sa manjim plenom nikada ne radi, i onda je usledio napad sa kolutom i rvanjem i jako mi je žao što nisam snimao. Nisam očekivao od tako male tarantulice takav spektakl. Recimo što se toga tiče, najdosadniji su mi H. maculata i M. balfouri. Bube opušteno hodaju po njima, a ne sećam se kad sam ih video da pojedu. Svaki put to urade kad ne gledam. Nije fer Ipak, maculata se već lepo beli, a i balfouri počinje da liči na odraslog pauka, mada sporo raste, tako da zbog lepote ostaju u kolekciji. Već sam bio blizu odluke da ih prodam. Jedino što od njih tražim je da budu nemilosrdni prema pripadnicima vrste Blatta lateralis a oni tako Eto malog update-a sa dešavanjima u mom omiljenom hobiju. Kako su tarantule veće tako opada dinamika dešavanja ali tako je to sa našim osmonogim ljubimcima.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  11. #131
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Lepo je sto ih vidis,uopste. Ja maculatu i Balfourija ne vidjam skoro,pa nikad. Maculatu mogu kroz staklo da vidim,kad izvucem ter iz police,a balfourija samo kad mu pokvarim malo mreze,vidim da je on zakrpi za dan-dva.Znaci,ziv je!Da,irminia je polno zreli muzjak. Cestitam!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •