Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 120 od 131

Tema: Moje tarantule

  1. #101
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Odg: Moje tarantule

    Još malo slika

    G. pulchripes. Sad kada vidim prvu sliku u ovoj temi, gde je ova tarantula pre godinu dana komotno u kutijici iz kinder jajeta, i ovde gde jedva stane u saksiju prečnika 10-ak cm, nisu grammostole ni tako spore što se rasta tiče.
    Evo i pulchre:

    Nije što je moja ali baš je lepa
    Idemo dalje, C. fimbriatus, mladja od dve koje imam, starija nije bila raspoložena za slikanje:

    Onaj veći već ima ljubičastu nijansu na nogama ali i ovaj je baš lep. Prelepa vrsta i jako zanimljiva, tuneli uvek "under construction!" a plen se nikad ne odbija i nikad ne zadržava duže od jedne sekunde na slobodi.
    I evo još i B. vagans, tarantule koja se brzo pripitomila, bar što se bacanja dlačica tiče. Samo je priikom prvog otvaranja posude u kojoj je stigla bacila dlačice i od onda ni jednom više, valjda videla od ostalih iz ekipe pa joj bez veze da jedino ona baca.
    Ima nekih nedelju dana od presvlačenja.
    Ostale tarantulice nisu bile raspoložene za slikanje. Balfouri još ponekad i izadje ali maculata nikako, ukopala se i uživa. Vidim je, srećom kroz posudu jer joj je štek uz stranicu posude.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  2. #102
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Primetio sam nešto neobično kod jedne od mojih tarantula. P. irminia uživa u svom terarijumu i kao i regalis, napravila je sebi štek ali i dosta vremena provodi napolju. Kada tako kulira na staklu ili kori, i ja pridjem terarijumu, ona krene prema meni i to ne nešto brzo ali ne ni polako. Samo pridje i ukoliko ja napravim neki pokret ona pridje još ako može. Kada dodje skroz do poklopca i ja opet napravim neki pokret, ona se ne pomiče. Ni jednom nije stala u preteću pozu. Regalis recimo odmah u slučaju da se oseti ugroženim, beži u sklonište. Takođe i on nikada nije bio u pretećoj pozi. Eto jedna zanimljivost, još nisam video da se neka T tako ponaša. Doduše, čitao sam negde da jedan iskusni odgajivač uvek preporučuje bilo koju vrstu iz roda Poecilotheria pre P. irminia za početnike, jer kaže da je bar njegovo iskustvo (20+godina) pokazalo da nijednog Pokija nije video u pretećoj pozi a da irminia prvo puca pa pita ko je. Sve ovo pričam jer se bliži momenat kada ću morati po prvi put da brišem stakla sa unutrašnje strane jer su tarantule od svih površina koje imaju unutar terarijuma, za obavljanje nužde odabrale upravo na dva sa prednje strane, kroz koja ih posmatramo. E da, i to sam hteo da pitam, čime je najbolje to raditi, samo voda ili..? Planirao sam da tarantule ne vadim već da samo poklopim te šuplje kore u koje će da pobegnu. Sva mreža koju su ispleli je upravo unutar tih kora pa neću morati ništa da im poremetim radi čišćenja.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  3. #103
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ne treba generalizovati stvari. Ja sam recimo imao regalisa koji je samo bezao, ali sam imao i jednog koji se "dizao" u preteci stav. A imao sam i ornatu koja se penjala u preteci polozaj cim pokusam da otvorim vrata terarijuma, dok recimo metallica odmah bezi, a bari ne znam sta je trebalo da se desi da se pomeri, cak i kad je dotaknem stapicem jedva se malo pomeri. Do sada sam imao dve irminie, jedna je pretila, druga nikad...sve zavisi od jedinke do jedinke. I moje sve arborealne kenj.ju najvise po prednjem staklu(osim maculate koju nikad ni ne vidim), kao da teraju inat Ja im cistim tako sto spahlicom ogulim izmet, pa vlaznom krpom prebrisem. I nikad ih ne vadim zbog toga, jer znam sta mogu da ocekujem od svake pa se tako i ponasam. Necu da ih stresiram vadjenjem...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #104
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Znam da je najvise stvar od jedinke do jedinke ali ova mi bas nekako cudna, nit preti niti bezi, pridje tako kao da bi se druzila :-). A za ciscenje cu I ja tako, brzo to bude gotovo da bi ih vadio I stresirao.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  5. #105
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    "Zagrljaj" P. regalis i P. irminia, 2 nedelje se nisu videli Regalis se presvlačio a uskoro će i irminia..



    Inače sav taj treset na kori u terarijumu u kome je regalis, pauk je "svojeručno" odnosno svojepedipalpno donosio gore sa dna terarijuma i katapultirao treset iz naručja kad stigne do gore pa se onda zavukao u štek i 2 nedelje nije izlazio. Bilo je super posmatrati to njegovo ponašanje, radio je vredno nekoliko sati kao buldžer. P. regalis, sjajna vrsta tarantule. Prelepa i stalno napolju a klopu nikada ne odbija, šta ćeš više
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  6. #106
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Kad smo već kod regalisa, da li možda neko može sa ove slike da bar pretpostavi pol. Nikako da dodje na prednje staklo da ga uslikam bliže.


    Ovako sada izgleda dorzalno:


    ?
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  7. #107
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Kolika je?
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #108
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Pa ima nekih 13-14cm, dijagonalni raspon nogu
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  9. #109
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Uff onda je zenka. Msm i ovako sam bio 99% siguran. Ti nju mozes i da paris vec. Tj. ne ti, nego muzjak
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #110
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Evo još jedna, ako pomaže..

    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  11. #111
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    E lepo, znači da počnem da joj tražim dečka? Neću je ja pariti ali ću gledati
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  12. #112
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Voajer znaci...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  13. #113
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Odg: Moje tarantule

    Šta ćeš, taki sam:-)

  14. #114
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    I ja samo zbog ove veličine i boje koje sada ima mislim da je ženka.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  15. #115
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Probaću da se nekako dokopam košuljice nakon sledećeg presvlačenja pa ćemo biti sigurni mada nije mi to nešto baš toliko važno. Pauk je lep a jedino mi je važno koliko ćemo se družiti pa zato bih ako se utvrdi da je ovaj muški, odmah nabavio novog slinga, jer vrsta mi je super pa obzirom da mužjaci ne žive baš nešto dugo taman da odgojim tog novog. Što se tiče parenja, ni tu nisam još odlučio da li ću uopšte i raditi to iz prostog razloga što ne znam šta bih sa nekoliko desetina a moguće i preko stotinu regalisa. Nešto me ne privlači ideja da ih uzgajam jer da čuvam veliki broj tarantula nemam mesta a da odgajam i prodajem, nemam vremena.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  16. #116
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ženka će u jednom momentu da zataji i neće biti mnogo aktivna. Reagovaće na insekte ali ih neće loviti i jesti a to je znak da bi želela da se pari. Ja sam iz tog razloga često nabavljao mužjake jer se nakon susreta sa njim ženka vraća svojim aktivnostima, čak i ako nije uspelo parenje.
    Ako ne budeš znao šta ćeš sa mladima pošalji ih meni :P
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  17. #117
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Bas sam hteo da napisem, ako dobijes leglo a ne znas sta ces, daj ga meni. Cak i ako ne prodam voleo bih da probam sa komunalcem sa 30-40 regalisa
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  18. #118
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Ej ali nemoj da bude posle, šalili smo se, ne treba nam Evo, ako bude uspešnog parenja, celo leglo podelim na dva dela i dajem vama dvojici. Bez šale. Pre toga, da potvrdimo da je ženka, da joj nadjemo frajera i da taj odradi posao. Nakon toga ću vas verovatno zapitkivati šta i kako jer, iskreno nisam čitao ništa o tome jer nisam ni planirao da bih ikada to radio. Sad ako baš mora, odnosno, preporučuje se, jel? Odradićemo da nam ova cura ne tuguje, ako je cura. Eto, dogovorili smo se
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  19. #119
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Re: Moje tarantule

    Ej, pa sad ja nešto kontam.. Tako ću morati sa svim ženkama svih vrsta koje imam jel? Auuu, al će tu biti tarantula za poklanjanje Obzirom da ću organizovati seks za dve jedinke a da pritom ne želim da iste ostvare potomstvo, postajem neka vrsta makroa, jel? Voajer, makro... Šta ovaj hobi napravi od mene
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  20. #120
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moje tarantule

    Ja nemam mnogo iskustva sa parenjima, ali sam dosta citao. Izbegavao sam da parim iole ceste vrste jer ne znam sta bih posle radio sa malcima, redje ili nisam uspeo da nadjem muzjaka ili parenja nisu uspevala. Ali kad su u pitanju vrste koje mogu da se drze komunalno, to je skroz ok jer ne moras da ih odvajas odmah nego ih drzis komunalno pa samo odvajas ako hoces da prodas, i sto je super mozes da odvojis po nekoliko komada ako neko drugi hoce da kupi i drzi komunalno. Evo recimo vec vise od 6 meseci ubacujem muzjaka M. balfouri kod zenki koje drzim komunalno, ali nista od kokona za sada Tacnije 2 razlicita muzjaka za tih 6+ meseci, jedan koji se vec sto kaze Cvarkov predstavio Gospodu i drugi koji je relativno svez. Vidjao sam inserciju mnogo puta, ali kokona nema pa nema...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •