Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: pomoc oko cvrcaka!!!

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    23

    Uobičajeno pomoc oko cvrcaka!!!

    Pre neki dan kupio sam cvrcke napravio im sve sto im je potrebno hranu habitat itd.Za vodu sam im stavio vatu u poklopac od tegle i tu je nastao problem.Umesto da piju zenke su tu polagale jaja ali mislim da je premala kolicina vate i mislim da ce jaja propasti sta da radim?

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: pomoc oko cvrcaka!!!

    Ne treba ti ta vata, izvadi je. Umesto vode im daj jabuke, paprike i slično, svakog dana po malo, tako da ne ostane viška kad se najedu, i nećeš imati problema sa viškom vlage, koja sa sobom vuče i neprijatne mirise i buđ. U male kutijice sipaj vlažne zemlje i to će služiti ženkama za poleganje jaja. Kad bude dosta jaja, prebaciš svu tu zemlju u drugu, veliku kutiju koji takođe greješ i tu će se izleći mladi, samo održavaj zemlju vlažnom i rastresitom. Male kutijice odmah napuniš novom zemljom i vratiš kod odraslih. I da znaš, svaka generacija mora biti u zasebnoj kutiji kao bi smanjio stopu kanibalizma.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: pomoc oko cvrcaka!!!

    Kolika od prilike treba da bude ta kutijica

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: pomoc oko cvrcaka!!!

    Zavisi od broja popaca mada posuda veličine one u kojoj stoje štapići za uši rešava posao.Takodje ti preporučujem da preko staviš metalnu mrežicu za komarce jer znaju da jedu svoja jaja.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •