Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 31 od 31

Tema: Molim za pomoc :)

  1. #21
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    Naravno da gasiš. Svakoj životinji je potreban dnevno-noćni ciklus da bi bolje napredovala i bila zdravija. Poželjno je da je noću temperatura niža tako da nemoj nabavljati folija grejače.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  2. #22
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)


  3. #23
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    Odlično si sredio! Svaka čast na uloženom trudu s obzirom da si kornjaču našao i ne znaš kolike su šanse da preživi. Obezbedi joj još jednu lampu sa spot sijalicom i usmeri je u jedan ćošak terarijuma, najbolje ovaj levi, suprotno od skrovišta, gde će moći da se ugreje po potrebi.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    Izmerio sam temperaturu u terarijumu, preko dana je temperatura oko 25 stepeni, da li mi je neophodna ta spot lampa!? Kornjaca je zivahna, dosta se seta naokolo, ulazi u vodu, danas sam je video prvi put kako je uzela maleni zalogaj.
    Poslednji izmenio Midguard; 07.12.15. u 15:55. Razlog: greska

  5. #25
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    Nije baš neophodna ali ne može da škodi Možeš postaviti neku običnu stonu lampu pa vidi kako reaguje i da li joj se sviđa dodatna toplota u tom uglu. Ako je baš živahna kao što kažeš to je dobar znak da će verovatno preživeti.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  6. #26
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    I ja sam krajem proslog proleca/pocekom leta pronasao tako malu cancaru... oko 6-7cm... Imala je problema s oklopom, tipa relativno meki i napukla ploca, tj. krljust pa je kod mene bila na 'terapiji'
    Davao sam, kol'ko se ja secam neke kapi u vodu, valjda AD3E (za ptice), posipao po z salati i ostalom vocu i povrcu prah na bazi Ca, Mg i Zn, kojim inace forsiram zoofobase...Nesto sam se zezao i drobio sipinu kost, jer je puna Ca i time takodje posipao hranu. Mazao sam joj oklop maslinovim uljem (to sam negde procit'o da pomaze).
    I, naravno, imala je adekvatnu rasvetu.
    Probao sam da joj dajem susene one kao skampe, kol'ko se se secam nije jela, al' zato sa kupusom, z salatom, maslackom, jagodama i tresnjama nije bilo problema. Kod mene se prilicno popravila, oporavila, cak i uvecala precnik oklopa, pa je posle oporavka vracena na meto gde sam je pronasao, pored jednog sumskog izvora.
    Nemam bas idejuu koliko raznovrsnu ishranu mozes da joj pruzis jer sad nije sezona voca/povrca...
    One su, po pravilu, biljojedi ali starije i svastojedi/mesojedi.
    pokusaj sa manjim zoofobasom, ja sam recimo dosta mladih vrabaca othranio njima i nije bilo problema.
    Srecno!

  7. #27
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    Veoma simpatican terarijum kao i kornjaca, meni se cini da su sanse da prezivi velike. Da mogu da jedu i puzeve i gliste ali u principu nije neophodno. Ti ponudi pa sta bude, mislim da nece jesti al ne moze da skodi da probas

  8. #28
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    I meni se cini da ce da prezivi, iskreno se nadam. Uvatio sam ga par puta da zvace, ali cim me uoci, on ko za inat prestane da zvace.Zasadio sam mu biljke unutar terarijuma da ima potpuni osecaj prirode, jos imam neke ideje koje cu da realizujem u narednom periodu.A da, rodila se dodatna zelja za nekim gmizavcima, kameleon, iguana, african spurred tortoise itd

  9. #29
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    https://www.youtube.com/user/kenanh2 evo vam jedan poucan kanal na jutubu, pun raznih saveta za odredjene situacije, za raznorazne reptile, uglavom kornjace
    Poslednji izmenio Midguard; 08.12.15. u 21:27.

  10. #30
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    Pazi da ne zasadis nesto otrovno jer se moze desiti da pojede, svakako zanimljiv kanal

  11. #31
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Molim za pomoc :)

    Samo da vam kazem da je kornjaca veoma aktivna, sada vec i jede kako treba, i da, hvala svima na savetima i pomoci ! A sad skupljanje para za novog reptila

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •