Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Bele tačke u terarijumu

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Bele tačke u terarijumu

    Evo mene posle duže vremena na forumu.

    Imam A. versicolor, oko 5cm pun raspon nogu trenutno, držim ga već nešto jače od godinu dana u jednoj plastičnoj tegli. Već nekoliko meseci mi se pojavljuju skupine belih, jaaaaaako sitnih tačkica SVUDA po terarijumu, nije bitno koji je materijal uopšte, ima ih i na plastičnom zidu tegle, i na kori drveta, i na plastičnoj biljci, i na listovima te plastične biljke (listovi su od nekog papirnatog materijala), i po supstratu. Zanima me šta je to, da li moram sve komplet da vadim i da perem ili neće škoditi pauku? Nemam baš najbolju, kameru, ali evo i slike na kojoj se vidi da se pojavljuju svuda.

    12468094_10207707315895893_1088525591_n.jpg

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Bele tačke u terarijumu

    Ne vidi se najbolje, ali to nema sta drugo da bude nego grinje. Pridji im sto vise mozes i pogledaj da li se krecu? Ako jesu, izvadi T i promeni joj kompletan enterijer, a pre toga vrucom vodom dobro isperi posudu.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Bele tačke u terarijumu

    Ne pomeraju se 100%, uvek su na identičnom mestu. Na nekoliko mesta su mi rekli da je gotovo sigurno izmet u pitanju, mada bolje proveriti kod više "lekara" nego samo kod jednog

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Bele tačke u terarijumu

    Nakvasi ga malo i probaj da razmrljaš. Izmet tarantula je izuzetno koncentrovan i ako primetiš da se razmazivanjem stvara nešto poput bele farbe, onda je to u pitanju Ako ne, onda je neka gljivica, mada čudno mi da se javlja na neorganskim stvarima.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #5
    Član Rizla'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Bele tačke u terarijumu

    Pozdrav svima stvari stoje ovako: kod moje A.Metallice se isto to pocelo pojavljivati tek kada sam je premestio u stakleni terarijum.Prvo mi nije bilo jasno odakle se to stvori onda sam je pratio sto sam vise mogao i primetio sam da ona/on jer sam 60% siguran da je muzijak izbacuje izgleda kao da povraca samo se propne kao u agresivnoj pozi i video sam da izbaci jednu kap iz njenih usta nije mi bilo jasno jer je kap bila providna kao da vodu izbacuje ali posle mozda dan/2 se to stvorilo bele tackice.Grinje nisu to je 100% necu da pametujem ne znam zbog cega do toga dolazi ako je neko strucniji neka kaze

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Bele tačke u terarijumu

    A da li izgleda kao neka vata mozda. Jel primecujes neke sitne sitne bele dlačice posto se to pojavi kada ima vlažnosti

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Bele tačke u terarijumu

    Citat Prvobitno napisao Rizla Pogledaj post
    Pozdrav svima stvari stoje ovako: kod moje A.Metallice se isto to pocelo pojavljivati tek kada sam je premestio u stakleni terarijum.Prvo mi nije bilo jasno odakle se to stvori onda sam je pratio sto sam vise mogao i primetio sam da ona/on jer sam 60% siguran da je muzijak izbacuje izgleda kao da povraca samo se propne kao u agresivnoj pozi i video sam da izbaci jednu kap iz njenih usta nije mi bilo jasno jer je kap bila providna kao da vodu izbacuje ali posle mozda dan/2 se to stvorilo bele tackice.Grinje nisu to je 100% necu da pametujem ne znam zbog cega do toga dolazi ako je neko strucniji neka kaze
    To sto si ti pisao je kao kad se na vrhu zuba pojave kapljice otrova...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    Član Rizla'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Bele tačke u terarijumu

    da ali kao da ispljune ako uspem snimiti okacit cu.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •