Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 107

Tema: P.metallica problem

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Meni deluje kao da pokušava da se presvuče.Je l' se sama okrenula na ledja ili si je ti okrenuo kada je pala sa pozadine.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Ja sam je okrenuo.Neverujem da pokusava da se presvuce,takva je vec nedelju-dve.Do sada bi valjda to vec obavila.

  3. #23
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    A da je okrenes u normalan polozaj?

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Ne znam sta je pametno.Mozda nekako da joj drobim latere i hranim,ali se plasim da samo ne zakomplikujem stvari.Nije u stanju da se sredjuje,pa da se neke bakterije ne nakupe po razmazanoj utrobi latera.A i da ne zalepi pluca na vlaznu podlogu i ne ugusi se.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Imao sam skoro sličnu situaciju.Tarantula se presvlačila na "stomaku",a ja mislio da se smrza jer mi tog dana nije radilo grejanje u sobi gde je ona bila,a bilo je dosta hladno.Uzeo sam je da je odnesem u drugu sobu da je zagrejem,ali sam skontao da se presvlačila pa sam je vratio u terarijum,ali sam je stavio na "ledja".Čekao sam neko vreme i pošto se ništa nije dešavalo vratio sam je u normalan položaj i presvukla se za manje od sat vremena.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Imam potpuno istu situaciju sa istom vrstom... Kod mene stoji u ICU, vec 5 dana, ima malih pomaka na bolje, ali ne verujem da ce se izvuci....

  7. #27
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Ako ti je bar za neku utehu, muzjak je...ako to vec nisi znao.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Nisam znao.Hvala.Mada iz nekog ugla mi lici i na zenku,al' aj' sad,da ne lupam,video bih kada bi uspela da se presvuce.

  9. #29
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Pa na ovoj slici sto si okacio u temi se jasno vidi tacka. Jedino ako nije neki odsjaj na slici, ali ne verujem.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Dule a koja ti je temperatura u terarijumu za ove dve nedelje? i koja je bila tad kad si je okrenuo? da li je potamnela kao pred presvlacenje ili? koliko sam razumeo ti si je nakon njenog pada postavio ovako na ledja? Cudni su mi ti maleni pokreti sa prednjim nogama, a vidim da pomera samo spinerete i helicere i pomalo prednje noge.. Da li pokusava da pravi neke naglije pokrete i da li pokusava da se okrene ili samo ovako sve vreme?
    love of tarantulas..

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Pomera sve noge tako,po malo.Da,posle pada sam je okrenuo na ledja.Temperatura je sve vreme bila sobna,s tim da je od kada sam je okrenuo,podignuta na visinu gde je malo toplije,tako da je sada negde na 22 stepena.Znam da bih trebao da dignem temperaturu,ali to trenutno mogu samo uz pomoc sijalice a ona jako brzo isusi ceo terarijum,pa se plasim da ne uradim upravo suprotno i onda zbog toga dehidrira.Ona se uopste ne pomera dok joj ja ne naprskam.Tek kada naprskam pravi te pokrete.Valjda u nameri da se odbrani,sta li...Nadam se da tada i popije nesto vode kada joj sipam u predelu usta.

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Pa na ovoj slici sto si okacio u temi se jasno vidi tacka. Jedino ako nije neki odsjaj na slici, ali ne verujem.
    Ma dobro,sta god da je.Hvala.

  13. #33
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Zatvori sve ventilacione otvore pa onda sipaj pola čaše vode na treset i uključi sijalicu izvan terarijuma. Iskreno, mislim da neće uspeti ali videćemo. Da bi se obavilo presvlačenje, potrebno je delovanje različitih hormona određenim redosledom i ovde se verovatno nešto poremetilo čim je ostala u tom položaju.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Cenis da bi sijalica trebala non-stop da radi ili bi bilo dovoljno da radi samo danju,dok ima nekog u kuci?

  15. #35
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Ma on je mislio samo za toliko da ugreje dok su zatvoreni otvori da brzo ispari ta voda sto si sipao da mnogo podigne vlaznost vazduha.

    Inace, i ja mislim da od toga nema nista, nadam se da se varam, ali predugo se muci...

    @Zolleru - kako mislis potamnela pred presvlacenje? Kod nje se ne vidi nista, nije to NW tarantula.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Ma da,da ispari iz treseta a da ne izadje iz terarijuma,jer sijalica osusi terarijum jako brzo.Ne ostavlja mi se bez nadzora po celu noc...I meni je neverovatno da je jos ziva,ali u stvari i ne znam ni sta joj je,pa se nadam da je nesto sto moze da izgura.Nada umire zadnja...metallica,pa nada...

  17. #37
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Oke.. Ne mislim bukvalno pocrnela kao NW, nego se i kod njih (ko se malo razume) primeti j,bga kad je pred presvlacenje, od ispod im se po stomaku vidi sjaj malo a i tamnije su dosta pred presvlacenje a i velicina abdomena.. Pitao sam cisto u smislu posto je on vidi uzivo da li mu deluje kao da je spremna za presvlacenje, na to sam mislio.. Jer bilo bi bespotrebno ocekivati da se presvuce ako se ona nije ni pripremala da se pres.. Ne znam, cudo je da je jos ziva a da i dan danas se tako ponasa i lezi.. Ne znam sta bih rekao da ti je najbolje da pokusas osim obavezno temperaturu i vlagu da drzis visu.. Ja sve svoje T koje imaju neki problem prebacujem u karantin na bas vlazan ubrus, mala vent i toplo 28-29, i kad se presvuku ili oporave vracam ih u ter.. Tako da posle ovoliko cekanja da se sa tvojom nesto desi, ja bih mozda probao jos to dok je jos ziva, tako da mozes jos jedino to probati... Drzim fige da se oporavi!!
    love of tarantulas..

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Ma da,bila je debela k'o krmaca i prvi put sam je video da je odbila hranu.Tu promenu boje nisam uspeo da primetim.Ukljucio sam lampu sa crvenom sijalicom od 40w,koju sam nekada koristio da dogrevam tarantule,pa da vidim sta ce se desiti.Planiram da je drzim dan i noc,pa valjda necu da zapalim celu kucu.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Ja se ne razumem u struju al moje su gorele i po dve nedelje kad sam bio odsutan. Srecno u svakom slucaju.

  20. #40
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Slobodno ostavi sijalicu a slažem se sa Zoletom da se može i kod OW videti promena boje par dana pred presvlačenje. Konkretno kod metalike, plava prelazi u neku braonkastu i to ne samo abdomen nego celo telo.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •