Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 107

Tema: P.metallica problem

  1. #81
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Slazem se nego su se raspravljali da li je bila pred presvlacenje ili nije..

  2. #82
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Evo video snimak moje kako se ponasa.... Za moju tipujem da je onaj mraz dokusurio, mada, mada, mada.... Ni jedna sem nje nije osetila na bilo koji nacin, ali eto, neka bude da je zbog hladnoce..
    Meni ovo lici na DKS, iskreno, ali nisam pronasao informaciju koliko dugo moze tarantula sa DKS da prezivljava... Jer evo ova moja zivi vec 25 dana ovako! Stavljana je i u ICU, ali stanje, mozda malo poboljsano, jer sad malo moze da se odvuce gde zeli, ali telo ne moze da pomera.. Iskreno, ne nadam se da prezivi, ali isto tako necu ni da odustajem koliko god zivela.. Sad je ispod nje folija grejac, i vlaga povecana dosta...


  3. #83
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Sad sam tek stavio.. To je taj noz sto svi imamo u ovoj zemlji, ili viljuska, kasika Nije ni tvoja bas mrsava, jesi pokusao sa hranom? Povredjeno, mrtvo, cuvena fobas-kasa itd..?...

  4. #84
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Nisam nista probao da dam da jede... Mogu, nije mi problem, mogu da je okrenem pa da joj stavim medj zube.. Ai ne verujem da bi ista jela...
    Ovo je kasika, standard svakog doma...

  5. #85
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Pa da, garant ih je proizvodio neki komunisticki gigant u ono vreme pa svi imamo iste od Sombora do Kragujevca Probaj na sve nacine, probaj povredjenog lateralisa koji samo mrda sa par nogica da stavis ispred nje, sto bi je okretao? Svasta je moguce...

  6. #86
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Sto se tice Duletove nismo se raspravljali da li je presvlacenje ili ne, ja sam samo rekao a i bio u pravu da ako nije presvlacenje u pitanju da je bespotrebno ocekivati da se presvuce.. I cini mi se da sam bio u pravu jer mi ne deluje da ce se presvuci.. Sto se nje tice i dalje ne bih mogao nista konkretno da kazem ali mislim da je zapatila nekog parazita i da je to problem, znaci problem je u njoj samoj, nista joj verovatno ne moze pomoci Dule osim da joj obezbedi vecu temp i vlagu kao sto i jeste.. Moze samo da se nada da ce biti sve ok i da ce vreme uciniti da se oporavi.. Jer u ovakvim situacijama za T ne postoji lek...
    Kod Acine bih rekao da je ipak ta zima uticala da joj se poremeti zdravlje i ceo metabolizam.. Tarantulama otkucaji srca stvaraju pritisak kojim one pomeraju noge i krecu se, sto bi znacilo da su sada ne samo zbog hodanja u problemu nego da imaju i drugih zdravstvenih problema sto se tice organa i samog organizma u njima.. Da ne kazem ''prehladila se" glupo zvuci, ali mislim da je pocelo od tog smrzavanja, to je bio okidac za dalje probleme.. Imao sam dosta slicnih situacija sa smrzavanjima i neki paukovi su uspeli da se izvuku neki ne, neki posle nedelju dana neki posle 3 meseca, nema pravila.. Ne znam sta bih rekao obojici osim da nastavite sa velikom vlagom i vecom temperaturom.. Moje misljenje je da je bespotrebno da ih na silu pokusavate hraniti jer one nisu ugrozne "gladju" nego bolest je u pitanju, svaka je dovoljno debela da ne mora jesti 2-3 meseca, znaci hrana je u ovom trenutku bespotrebna jer nece nista znaciti samo jos veci stres i uznemiravanje pauka..
    love of tarantulas..

  7. #87
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Na AB niko ne zna nista vise nego sto se ovde pisalo... Cekajte i javljajte sta se desava..

  8. #88
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Jedan lik je napisao da ocistis tu nakupinu izmeta... Ne znam kako, natopljenim stapicem za usi..

  9. #89
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Sredjeno! Probao sam to pre neki dan,ali je bilo previse tvrdo,pa sam ga dva dana kvasio i konacno danas uspeo da ga celog skinem.

  10. #90
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Daj sliku da vidimo kako sad izgleda..
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #91
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    2016-02-17 11.40.54.jpg
    Postalo pepeljasto a cini mi se i da se siri.Nisam siguran...

  12. #92
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Blage veze nemam... Vidis da i ovi sa AB koji se decenijama bave ne znaju sta da kazu, nego nagadjaju :/
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  13. #93
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Da, a i ne odgovara onaj car za Pokije koji radi sa njima dvadesetak godina...

  14. #94
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Ima li neceg novog?

  15. #95
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Ima kod mene, vec drugi put sam zatekao moju okrenutu na ledjima, okrene se tokom noci.... Ali, nema ni traga presvlacenju, ja sam je prvi put vratio, jer sam mislio da se preturila kad je pokusavala ne znam ni ja sta, uopste ne znam sta da radim.... Moja mislim da je popravila hod, ali opet i dalje je hendikepirana..... I dalje drzim vlagu visoku, i folija grejac cepa temperaturu.... Nemam pojma kakav ishod ce biti....

  16. #96
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Kod mene nista novo...

  17. #97
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Zabo sam pre par dana cep plasticne flase u treset i postavio prednji deo pauka iznad njega.Sada moze da pije kada se napuni do vrha.Mozda mi se cini,ali kao da su noge malo potamnele i dobile jacu plavu boju.

  18. #98
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    A jesi li i inace imao posudu sa vodom? Ili samo pauk nije dolazio do nje da pije pa si to stavio da mu olaksas? Dobro je da se jos drzi i ako ti se tako cini, baci neku sliku kad uhvatis vremena...
    love of tarantulas..

  19. #99
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    Imao sam.Sada sam stavio jos jednu jer ne moze da se pomeri s mesta.Mrda samo noge kada je uznemirim.

  20. #100
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: P.metallica problem

    2016-03-03 17.51.37.jpg
    Na novom pojilu...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •