Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Kornjace

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Kornjace

    Gde bih mogao da kupim neke sumske kornjace

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Tortoises Farm Oaza
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  3. #3
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Ima ih u Pet Centru na Novom Bg.
    Bile su oko 5-6000 i nznm u kol'ko dobrom stanju, bile su mi pojedine sumnjive.
    To su bile one klasicne sumske, tzv čančare; precnika oklopa oko ~7 8 cm
    Mada, savetovao bih ti da se snadjes negde drugde, nznm kol'ko je dobro da kupujes teraristiku u Pet-u
    poz

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Imas na kupujem prodajem, samo moras da se dogovoris da l salje za Bg, samo se potrudi da nabavis sve potrebno jer kornjace umeju da budu zahtevnije nego sto izgleda a posto su verovatno jedini reptili kojih se vecina ljudi ne plasi onda ih kupuju i osobe koje se ne brinu previse dobro mada posto imas kameleona mislim da to nece biti problem. A sto se tice pet centra hteo ne hteo ni nema ih vise (ja sam bio pre par dana ali sanse da su nabavili u medjuvremenu su minimalne), a i da ima nemoj da kupujes u Pet centru mozda dobro i brinu o hrcicma, pacovima, zekama ali taj teraristicki deo je skroz zapostavljen em nemaju ponudu neku em se ni ne brinu dobro, a i cene su ne previse realno pogotovo kad mozes lako da nabavis odakle i oni nabavljaju po daleko manjoj ceni, toliko o tome. Evo link valjda smem da postavim http://www.kupujemprodajem.com/sumsk...filter_id=1444

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Hvala maliduduk . Nego kako bi bilo da je uznem iz prirode posto imam ogromno dvoriste sa bezbroj kamenja i biljaka i napravio bih joj i baricu. Znam da je to lose ali bolje da su kod mene nego na aerodromu.

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    I da li kornjace menjaju kozu? Posto nisam imao iskustva sa njima

  7. #7
    Član Dj Dukinson'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Nikako ne uzimaj iz prirode,zaštićena vrsta. A i one se presvlače odbacivanjem starih ljuspica oklopa (makar vodene,za kopnene nisam siguran).

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Dj Dukinsone....NEMOJ DA LUPETAS o presvlacenju kornjaca....Nabavi neku pa na osnovu toga mozes da donosis zakljucke dal se presvlace....mozda da im ispletes nesto pa da ih presvlacis..
    images.jpg

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Dj dukinson. Ja ih nebi u zimao iz prirode vec bi ih samo premestio u moje dvoriste da mogu stalno da ih gledam. Posto ih ima dosta na aerodromu i tamo stalno stradaju od strane roma

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Pa pazi uzimanje iz prirode je stvar koju ne podrzavam pogotovo kad su u pitanju kornjace kojih ima vec slabo (ja imam trenutno jednu krastacu iz prirode koju pustam cim krene lepse vreme), ti ces i kad uzmes sa tog aerodroma ostetiti populaciju, ako vec uzimas pazi da su sigurno od kerova(rec pas ne koristim), ako su male ptica itd. Kopnene se nece kupati bas nesto pa jezerce nije neophodno, jedno pazi ako je duboko i strmih ivica da ne upadne i ne udavi se jer ne plivaju (sumske tj. kopnene) Ako te nesto zanima pitaj. Mada pazi kad dobiju novo leglo odgajivaci u Srbiji prodaju kornjacice i za 1000 din to stvarno nije neka cifra.

    Dj Dukinsone....NEMOJ DA LUPETAS o presvlacenju kornjaca....Nabavi neku pa na osnovu toga mozes da donosis zakljucke dal se presvlace....mozda da im ispletes nesto pa da ih presvlacis..
    Prvo ukoliko neki clan i pogresi nesto na lep i kulturan nacin moze to da mu se saopsti agresivnost je nepotrebna, drugo ovim pozdravljam Dj dukinson koji se kako se cini lepo brine o svojim kornjacama i zna nesto o njima, on je dao do znanja da nije strucan i da nije ni siguran u ono sto pise i lepo je rekao da ne zna sa sumske kornjace, trece on je sasvim u pravu i uopste ``ne lupeta`` rekao je da menjaju ljuspe oklopa sto je sasvim tacno(ako hoces donecu ti punu teglu ``ljuspi`` mojih kornjaca) i nije dalje pricao o presvlacenju.. tako da poslusaj svoj savet i prvo se informisi pa isprvaljaj nekog. Pozdrav ( nemoj ovo da shvatas kao napad, nije mi cilj nekakva svadja)

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Ja sam imao barsku kornjacu i ljuspao joj se oklop nekoliko puta godisnje. Kod mene je bila 3 godine i na kraju sam je pustio Tako da je Dule u pravu
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Karanovicu pa nisi valjda crvenouhu kornjacu pustao u nasu prirodu..

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    ne nego barsku kornjacu
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  14. #14
    Član Dj Dukinson'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    TO ŠTO VI NISTE IMALI VODENU KORNJAČU PA NEZNATE DA ODBACUJU LJUSPICE NIJE MOJ PROBLEM I NAGLASIO SAM DA JE TO SLUČAJ SA VODENIM KORNJAČAMA Miki je u pravu

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Citat Prvobitno napisao carcharias Pogledaj post
    Dj Dukinsone....NEMOJ DA LUPETAS o presvlacenju kornjaca....Nabavi neku pa na osnovu toga mozes da donosis zakljucke dal se presvlace....mozda da im ispletes nesto pa da ih presvlacis..
    images.jpg
    Ja imam crvenouhu kornjacu i znam za sigurno da ona odbacuje ljuspice sa svog oklopa jednom godisnje i tako vec 10 godina u nazad, tako da znam sigurno da se presvlace, a cisto sumnjam da su sumske neki izuzetak

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Dj djukinson treba postojati razlika izmedju jednine i mnozine, tj. samo je carcharias rekao da one ne menjaju ljuspe ili kako to vec zvali, pa nema potrebe koristiti mnozinu jer se neki bez razloga mogu osetiti prozvani.

    MilosKaranovic a tu kornjacu si i uzeo iz prirode ili? (zanima me samo informativno ne da bih pametovao nesto)

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Da,iz prirode... Pre 4 godine
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  18. #18
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Potvrđujem i ja ovo za odbacivanje ljuspica i mogli bismo to nazvati presvlačenjem.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Maliduduk, ja bi ih razmnozavao j pustio u prirodu na nekoesto gde ce se osecati sigurno

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Kornjace

    Pozdrav svima, zanima me imam dvije kornjace, Teraijum i na njemu ima poklopac da li je bolje da bude poklopac ili da ga skinem?
    Hvala.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •