Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: Iztraumirana zmije

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Iztraumirana zmije

    Trenutno imam kuk. smuka koji se lepo privikao na ruku, ali se pre nedelju dana desio mali incident, naime dok nisam bio kuci ukucan je hteo da ga drzi u ruci mada je ovaj odbijao da izadje ispod kore drveta. Nakon toga taj isti ukucanin je podigao koru i uhvatio zmiju za rep i izvukao je napolje . Zmija je odma usla u preteci stav i tu je bio kraj, ali sad posle vec vise od nedelju dana, cim oseti dodir ispod sebe, zmija pocne da se udaljava, a jednom kad sam je punom sakom odole krenuo podizati van terarijuma, ona se brzo repom okomotala oko grane i nije pustala. Pitanje je sledece, kako da je ponovo priviknem na ruku?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Iztraumirana zmije

    Posto niko ne odgovara ja cu, redovno je vadi, svaki dan, kad otvoris terarijum pridji joj rukom sa strane bez ikakvog oklevanja i prosto je izvadi napolje, uzimaj je nezno i ne pravi nagle pokrete, trudi se da joj je sto veci deo povrsine tela bude na rukama odnosno da ima dobru potporu i da nikad ne visi...

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Iztraumirana zmije

    Sve to mi je jasno, al kako da je vadim kad se ona prosto celim telom vuce nadole, ne pokazuje znakove da ce se boriti, nego cist strah

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Iztraumirana zmije

    Pa upravo tako sto ces je uzimati u ruke redovno i onako kako treba. Nema profesionalnih trenera za zmije, ne mozes joj pustiti dokumentarac o prevazilazenju anksioznosti, ona mora jednostavno da prozivi odredjeni iskustveni obrazac dovoljno puta da bi se "navikla" na njega. Sta te briga sto vuce pa nema 50 kila, pridji joj sa samopouzdanjem, smirice se kad bude u ruci, malo po malo...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Iztraumirana zmije

    Straha će se rešiti na isti način kao što se to i sa ljudima radi, izlaganjem stimulusu koji izaziva strah. Samo što se obično ljudi izlažu zmijama da bi se oslobodili straha od njih, a ne obrnuto. :')

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •