Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 91

Tema: Pocetnik: sto detaljnije informacije

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    vukasine nemoj da hendlujes tarantule nisu one za toga
    "Jedino što će ti pasti sa neba jesu sneg, i kiša"

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Zavisi sta hoces, vece su ti sanse da dobijes mirnu G.pulchru odnosno mirniju u odnosu na B.smithi-ja, za nijansu. Sto se tice izgleda to je individualna stvar. Koji te jos parametar zanima? G.pulchra je redja, posebno odrasla zenka, a i ovo sto je hey-ho rekao, B.auratum ti je odlicna opcija ako hoces malo redje.

  3. #23
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Baš tako. I "smithi" se ne piše sa "y"
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Pulchra ti je baš retka kod nas, jedva se nađe, čak i kad je neko ima na "lageru", rasproda se brzo. I skuplja je, naravno.

    A što se temperamenta tiče, tu su negde, oba pauka važe za najpitomije vrste u hobiju, maltene možeš da im radiš šta hoćeš, što ti, opet, ne bih preporučio. :')

  5. #25
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Pa ne bih se bas slozio da su tu negde. Smithi jako lako baca dlacice, bar su ovi sto sam ja imao uvek bili golog dupeta, a nikad ih nisam uzimao u ruke, nego su se vec pri otvaranju posude, sipanju vode ili cak i na hranu "otresali"... Sa druge strane, pulchru ni jednom nisam video da baca dlacice, ni svoju ni tudju, a imao sam ih dosta u pokusaju da dobijem zenku
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Hvala puno, pa to je uglavnom to, sve inf koje su mi bile potrebne sam dobio, sad je u pitanju puclhra ili smythi nmg da se odlucim koji mi je lepsi i kojeg da uzmem

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Nemoj da žuriš.Razmisli šta se više sviđa i nju uzmi.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  8. #28
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Ne zurim uopste, istrazujem, raspitujem se, biram i planiram da uzmem do kraja meseca. Nego ako neko moze da mi kaze mozda odlucujucu stvar, znam da ni smythi ni pulchra ne pletu mnogo mreze ali me zanima koja plete vise ako moze da se odredi ?

  9. #29
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    To ne mozes da odredis iz prostog razloga sto njihovu mrezu mozes da vidis samo kad naprave sebi posteljicu pred presvlacenje, i kad im izlazi iz spinereta kad cu van terarijuma. Ako mislis na pletenje poput cyaneo ili balfouri, to neces da vidis od njih
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #30
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Citat Prvobitno napisao dexter Pogledaj post
    Ne zurim uopste, istrazujem, raspitujem se, biram i planiram da uzmem do kraja meseca. Nego ako neko moze da mi kaze mozda odlucujucu stvar, znam da ni smythi ni pulchra ne pletu mnogo mreze ali me zanima koja plete vise ako moze da se odredi ?
    Aman, piše se smithi!! Bez Y!
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    I još jedna preporuka, da pauka uzmeš kao slinga (bebu). Nema ništa lepše nego kad ih gledaš kako rastu i menjaju se iz presvlačenja u presvlačenje, koje je veoma učestalo kad su mali.

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Uzmi obe jednostavno ili uzmi jednu (svejedno koju) pa nakon odredjenog vremena drugu. Stvarno nije kao da uzimas psa od par stotina evra i obavezom ravnom sa detetom.

  13. #33
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    pa nzm nije mi sve jedno da li da uzmem slinga, zar nisu mozda osetljiviji i da li je premala T od 2,5 ili 3 cm za G. Pulchra ili 3cm za B.SmIthi ?

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Nisu to osetljive vrste. U kom smislu premala?

  15. #35
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    pa npr za transport, premestaj u mozda veci ter ovaj moj ima 45x25x28 s tim sto ce kad se stavi supstrat od 10ak cm biti 18 cm visina

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Oko transporta nema problema ukoliko onaj od koga uzimaš lepo upakuje,zato uzmeš od nekog proverenog uzgajivača i nemaš problema.Što se tiče tog terarijuma on je prevelik za slingove,možeš da ih staviš i oni će se ponašati skroz normalno,ali ćeš ih ti teže pronalaziti i teže ćeš ih hraniti.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Upravo tako, uzmi sto vece mozes da nadjes i da priustis. U takav terarijum mogao bi staviti jedinku od recimo 7cm+, napraviti joj skroviste itd... Meni je licno zanimljivije uzeti sto manjeg pauka pa gledati kako raste, menja boje, dobija nove sare ili dobija na intenzitetu boja, zavisi od vrste. Ako uzmes pauka velicine par cm stavi ga u plasticnu kutiju ili teglu dok ne naraste do optimalne velicine za terarijum.

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    dobro, bice tako posto planiram da uzmem manjeg jer zelim da posmatram rast i razvoj, hvala na savetu

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Obe vrste doduse rastu sporije u najmanju ruku, uzmi u obzir A.geniculat-u i L.parahyban-u na primer za malo vise dinamike...

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Evo ubacio bih se sa savetom i ja kao malo stariji početnik. Kada sam pre nekoliko meseci odlučio da kupim tarantulu, i meni je takođe ovo bila prva stanica na koju sam svratio zbog puno korisnih informacija koje ovi dobri ljudi sa foruma rado dele. E sad, oko odabira vrsta, jednostavno ideš redom po vrstama i odvajaš one sa karakteristikama koje su ti zanimljive i tako ćeš znati šta da očekuješ od koje. Plete li, kopa, raste sporo, brzo, dlačice, otrov, brzina! Ja sam isto prvo zamislio da počnem sa jednom ali kada sam krenuo da čitam opise vrsta, nisam mogao da se odlučim za jednu. To je jedan od razloga zbog kojeg sam uzeo odmah četiri komada. Drugi razlog je onaj savet koji ti je dao hey-ho, uzmi obavezno više komada jer ako zaglaviš recimo sa primerkom kakva je moja P. irminia, nećeš nikada videti svog ljubimca. Ovako uvek sa nekom neko dešavanje, te ova se presvlači ova iskopala novi tunel, jedna plete, jedna kada napada plen, malo okleva, druga napada odmah... Što se tiče straha od nekog uhodavanja sa držanjem tarantula, samo se dobro informiši i pripremi. Bez ikakve bojazni možeš odmah uzeti par komada. Nećeš potrošiti više vremena na obaveze oko njih, jer i ovako gotovo da i nema nekih obaveza, ako im ne daš danas da jedu, daš im sutra. Pa si opet miran 4, 5 dana, nedelju.. Na koliko im već budeš davao da klopaju. Malo vode naprskaš s vremena na vreme i to je to. Stvarno najmanje zahtevni ljubimci koje možeš da zamisliš. I još što se tiče hendlovanja, odnosno uzimanja u ruke. Obzirom da je to stres za samu životnju, kao i rizik da padne sa ruke i završi mrtva, ne preporučujem. Sasvim je dovoljno uživanje u posmatranju ovih bića kako svaki dan nešto u svom skrovištu preurede, nova rupa, novi deo mreže, pa onda presvlačenja, rast, dobijanje boja... Eto toliko i srećno
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •